Pro bisikletçiler kaç para kazanır?

BF Okuru

Üye
Tepki
2
(link)

http://www.bisikletsporu.com/wp-content/uploads/2014/12/Nairo-Quintana-659x440.jpg

300.000 -400.000 yurolar konuşuluyor
beynim uçtu,,,,:eek::eek::eek::eek::eek::eek:

Scudo

alwaysace

Aktif Üye
Tepki
262
İsim
Osman
Başlangıç
2002—03
Bisiklet
Canyon
Ailem küçükken elimden tutsaydı ilk 10a girecek potansiyeli belki yakalar senede yarım milyon EURO yu kapabilirdim. Hem bisiklet sür hem zengin dolaş hemde bisikleti sponsor versin her teknolojiyi dene vay vay vay...

taner07

Forum Bağımlısı
Tepki
4.946
İsim
Taner Yılmaz
Bisiklet
b'Twin
Yanlış olmasın Quintana senede 300-400 bin almıyor; ilk sene belki öyle olabilir ama şuanda en az 2-3 milyon alıyordur Euro tabi ki de :komik::komik: Cancellara ve Boonen gibi adamların ise 3-4 milyon civarı aldığı gerçeği ortada, Sagan'ın da kafadan 4 milyonu vardır. Contador ve Froome gibi adamlar ise 5-6 milyonun üzerinde alıyorsa şaşırmamak gerek çok büyük hayran kitleleri var :komik::komik:

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@taner07

yok ,quintana için yazmadım zati ,linkte domestiklerin ücreti ,

Sommer’in tahminine göre en üst düzey domestikler, diğer bir deyişle başka takımlarda kazanmaya oynayabilecek ama bisiklet sporunun önemli yıldızları için yardımcı rolünü üstlenmiş bisikletçiler 300.000-400.000 Euro civarı ücretler alabilir.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
bende şöyle diyeyim 5000 kağıda çalışırım,(ayda)
tabi bana diyeceklerki ,iyide 5000 lirayı hak edeceksin ,
bende diyecemki,nasıl olacak
tuvaletleri temizleyecek,yerleri süpürecek çamaşırları yıkayacak,koştur işlerini yapacaksın.:islik::komik::komik::komik::komik::komik:

Osman Tuğrul

Forum Bağımlısı
Tepki
1.173
Bisiklet
Bianchi
Fabian Cancellara, Peter Sagan gibi kişilerin bu ücreti alması bana normal geliyor. Biz ne kadar günlük ne kadar antrenman yaptığını bilsek de dahası olduğunu düşünüyorum. Bildiğiniz üzere Arda Turan Barcelona takımına transferinden sonra ne takım uygulamaların olduğu (Barcelona takımını için...) saat kaçta kalktığını her gün ne kadar km antrenman yaptığı gibi bilgiler bizler için uçuk görünüyor. Bu kişiler de böyle bir durumda yiyecekleri, içecekler ooho kim bilir neleri kontrol altındadır. Böyle bir durum için gerçekten normal. Ama geçen günkü yarışta Peter Sagan hakikatten aldığı paranın hakkını verdi. Fabian Cancellara'yı da hiç yabana atmamak lazım.(Çaktırmayın ben Fabiancıyım)

Ahmet Cahid GÜRSES

Aktif Üye
Tepki
66
Bisiklet
Scott
oo eşide alsa 3 bin çok iyi para deli para :D:D espiri bir yanda dursun bu adamlar ne kadar kazanırlarsa kazansınlar emeklerinin karşılığını alamıyorlar en basitinden daha düne kadar Torku kapatılıyordu ve maaş konusuda baya komikti neyse..

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.462
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bölgesel bir yarışta yarışı 5. bitirip bir 350 bangınot cukkaladığım vakidir. Yani şimdiye kadar bisikletten, yorum yapanlarınızdan daha fazla kazanmışlığım vardır. 350 bangınotu kazandıktan sonra bir şevke geldim bir şevke geldim ki sormayın. Hedefim sagan denen beybifeyz at hırsızı ile taçsız kral Sayın Bay CANCELLERA spartaküs ün (buradan kimi tuttuğumu anlamışsınızdır) tahtıdır. Nede olsa 350 tl oradan 3500 oradan 35000 gelir oradanda 350000 e zıplarım. (Ulan hayali bile yetersiz kaldı.)

Ahmetgitar

Forum Bağımlısı
Tepki
5.633
İsim
Ahmet
Geçen aylarda bu konuyla ilgili okuduğum bir yazı vardı, şimdi bulamadım. İyi takımlardaki büyük bisikletçiler için 300-400 bin Euro paralar doğru, ancak yıldızlar var ki onlar 3-4 milyon Euro transfer ücreti alıyorlar, mesela Sagan, Quintana, Aru, Froome vb. Tabi diğer reklam gelirleri falan hariç. Yani neredeyse bir Sabri kadar... :)

DKN

Daimi Üye
Tepki
148
İsim
Doğu kan
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
o zaman alalım bir yarış bisikleti yarışmaya başlayalım hemen. sondan birinci geliriz belki

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.895
Bisiklet
Cervélo
Cancellara'nın bu sezon bırakma konusunda söyledikleri beni şaşırtmıştı. Hayat sadece bisiklete binmek demek değil, kendi hayatımı yaşamak istiyorum gibisinden bir cümle geçiyordu.
Profesyonel sporcuların hayatı hayal ettiğimiz gibi değil Ne zaman yatacağın ne zaman kalkacağından tut, ne yemen gerektiğine kadar belli. Ben bunu cidden kaldıramazdım :)

ottcci

Daimi Üye
Tepki
309
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Diğer
bizim torkudakiler ne kadar alıyor acaba :islik::krnz:

Emre Yönlüer

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Trek
@chnkrmz
Bir de full akbil :D:D:p
ve ya full İnterrail daha iyi olur:harika::harika:

• Beğen
Tepkiler: chnkrmz

yaboga

Daimi Üye
Tepki
354
İsim
Ergün Altmış
Bisiklet
Carraro
@chnkrmz

akpil istemiyon mu :D

@Hüseyinsuna

hocam piyasayı aşağı çekme lütfen :D

• Beğen
Tepkiler: Hüseyinsuna

chnkrmz

kırdılar beni layer layer.
Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
@yaboga yeme içmeyi karşılasınlar yeterli. aylık yiyecek ihtiyacım zaten maaşıma denk gelir benim :D

@Emre Yönlüer interrail tercihimdir :D

• Beğen
Tepkiler: yaboga

Volg

Aktif Üye
Tepki
122
İsim
Hüseyin Eren Kurt
Bisiklet
Diğer
Bana 25.000 Euro versinler ben iki böbreğimden vazgeçerim. Adamlar 300-400 bin Eurodan bahsediyor. :D:D

• Beğen
Tepkiler: Road_Runner

Osman Tuğrul

Forum Bağımlısı
Tepki
1.173
Bisiklet
Bianchi
@Serkan Mıstınoğlu Cyclist Şubat sayısında Fabian'la yapılan ropörtaj da bu konudan ufakda olsa bahsetmişti. Forumda yazılarını direkt olarak aktardığım bir başlıkda mevcut. Sanırım şöylede bir lafı vardı; "Bisiklet benim için bir tutku." cümle tam böylemiydi şuan tam emin olamadım.