Presta sübap kırıldı

fatihbugra

Üye
Tepki
44
İsim
Fatih GÜNEY
Bisiklet
Specialized
Arkadaşlar lastiklerime ilk kez hava takviyesi yapayım ve de basınç göstergeli mini el pompamı da deneyeyim dedim ve sonuç ;

20150329_225331.jpg

En son takılan plastik kapak da takılamıyor şu an, sorunsuz devam eder miyim yoksa yeni bir iç lastik mi almalıyım? Beto marka el pompamı da boşuna almışım. Muhtemelen sübapa fazla kuvvet bindirdiğim için kırdım

Dosyalar

Scudo

Barış TURAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.990
Bisiklet
Kron
@fatihbugra lastiğinize hava basarken,lastiği kadrodan söküp,pompayı güzelce oturtup,pompanın arkakısmına sert bir zemini denk getirerek hava basmanızı öneririm.Böylece sibop kırma,sibobun dibinden lastik kesme gibi tehlikelerden kaçınmış olursunuz.

• Beğen
Tepkiler: fatihbugra

fatihbugra

Üye
Tepki
44
İsim
Fatih GÜNEY
Bisiklet
Specialized
@Barış TURAN
Teşekkürler, iç lastik ve yeni bir ayaklı pompa siparişi veriyorum. 80-90 psi hava basmak mini el pompası ile çok zor oluyor. Tecrübe işte..

ozgur908

Forum Bağımlısı
Tepki
999
muhtemelen hava basmaya çalışırsanız o anda içindeki havayı boşaltır ve bir daha da şişmez. emniyetsiz bir durum olduğunu düşünüyorum. bence bisikleti kullanmadan önce iç lastiği yenileyin.

• Beğen

BF Okuru

Üye
Tepki
2
El pompası olarak hortumu olan tipte pompa alırsanız siboba baskı yapmaz, kırılma olmaz.

fatihbugra

Üye
Tepki
44
İsim
Fatih GÜNEY
Bisiklet
Specialized
Mevcut pompaya hortum bulabilir miyim? Ya da ayaklı pompa tavsiyeniz?

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Ahmet-E
O aparat 100-110 psi hava basıncına dayanamayabilir. Sigma delta jet pompayı tavsiye ederim, 35 liraya almıştım geçen yıl.

A.Tahsin

Daimi Üye
Tepki
96
Bisiklet
Bianchi
dandik iç lastiklerde olur bu, ben rubena kullanıyorum gayet başarılı ve haznesi çıkabiliyor kırılsa bile daha önce patlamış bir iç lastiğin ucuyla değiştirebilirsin

• Beğen

Tahir Keskin

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
İsim
Tahir Keskin
Bisiklet
Kron
@Ahmet-E
Bu uzatma hortumu sadece Schrader için işe yarıyor. Presta için ucuna takılan sarı uç dönüştürücü vazifesi görüyor. Yani kısaca Presta için bu hortum uzatma vazifesi görmez. :)

@EK-73
Dayanacağından emin olabilirsiniz. Çok sağlam bir ürün. :)

• Beğen

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Daha önce bir kaç kez aynı durum başıma geldi. Ucuz iç lastikler de bu durum daha sık yaşanabiliyor. Ayaklı pompa olarak ise aşağıdaki ürünü tavsiye edebilirim.

(link)

Üzerinde yer alan hızlı ve yavaş hava basma kolu sayesinde, zorlanmadan 110 psi ve üstü hava basmanız mümkün.

fatihbugra

Üye
Tepki
44
İsim
Fatih GÜNEY
Bisiklet
Specialized
@Erdal YILMAZ
Bu ürünü sipariş ediyorum teşekkürler

EnginK.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.535
Başlangıç
1978—79
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Tahir Keskin Önerdiğiniz pompa 6 bar. Yol bisikletine az gelir o basınç.

• Beğen
Tepkiler: Tahir Keskin

Gökhan BİROL

Forum Demirbaşı
Tepki
794
İsim
Gökhan Birol
Bisiklet
Lapierre
O iç lastik değişecek.

Bir de mini pompalara monte edilip risksiz şişirme işlemini yapacağınız "universal adaptor" denen bir hortum var. O hortumu edinin ve o olmadan hiç bir yere gitmeyin.
Özellikle prestalarda hayat kurtarır, can simididir.

• Beğen

BORA34

Aktif Üye
Tepki
122
İsim
BORA
Bisiklet
Cube
Dechatlonda pompanın içinde yer kaplamayan hortum olan pompalar var onlara bakabilirsiniz

serkan salman

Aktif Üye
Tepki
22
Bu sibop kırma olayı benimde başıma geldi geçenlerde bir yerde sadece sibop satıldğını gördüm, lastiğin yeni bir sibop alınıp tamir edilme şansı var mı ?