Presta ( iğne uç ) pompa hakkında

mersault

Daimi Üye
Tepki
285
İsim
İlhan G.
Bisiklet
Carraro
Merhaba arkadaşlar. forumda presta sibopla ilgili konuları okudum ama sorumu karşılayan bir argüman bulamadığımdan konu açtım.

dün bir arkadaştan pompa aldım ( giyo gp 21 ) iğne uç sibopa uyumlu dedi ama denediğimde malesef uyumsuz olduğunu gördüm. .

acaba iğne uç sibopa çevırebılecegım bı aparat vs var mıdır ?

iyi günler

Scudo

Mert S.

Daimi Üye
Tepki
224
Bisiklet
Carraro
@mersault Ucundaki parçayı çevir aç. içindeki lastiği ve altındaki plastiği ters çevir tekrar tak

mersault

Daimi Üye
Tepki
285
İsim
İlhan G.
Bisiklet
Carraro
mert merhaba dediğin gibi başını çevirim çıkardım ama içinde ters çevrilecek bır malzeme yada lastik göremedim acaba aldığım gıbı basettıgın parçayı kaybetmıs olabılır.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
788
@mersault
pompanın ucundaki delikten içeri kanca gibi bir şey sokup çekin, sabit gibi duruyor ama parça gelecektir zor da olsa.

mersault

Daimi Üye
Tepki
285
İsim
İlhan G.
Bisiklet
Carraro
@obezkirpi merhaba. uyarılarınla kendime büyük gelen kadrolu bir bisiklet almakdan vazgeçmiş ve 2 gün sonra daha temiz ve kadrosu da tam kendime göre bir bisiklet almıştım.

eğer bu konuyuda dediğin gibi haledebilirsem, karşılaştığımız ilk tur/organizasyonda kahve ısarlayacağım :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
788
@mersault
haha teşekkür ederim, ben de yeni giyo pompa almıştım da youtube da sorunumun çözümünü bulmuştum, umarım size de yardımcı olur

Tunafish

Daimi Üye
Tepki
352
Bisiklet
Scott
01:57 de anlattığımın aynısı giyo pompa için de geçerli olması lazım;