Popo ağrısı

semihcelikoglu

Forum Demirbaşı
Tepki
274
Arkadaşlar bugün yaklaşık 120 km yol yaptım.Ve daha önce hiç olmadığı kadar popom ağrıdı.Tayt falan giymiyorum henüz.Bildiğim kadarıyla taytların iç kısmında ped var.Acaba tayt giymek uzun mesafe sürüşlerinde ortaya çıkan bu problemi önler veya azaltır mı?Eğer evetse en kısa zamanda bir tane edineyim diyorum.Tayt dışında sorun seleden kaynaklı olabilir mi?Başka ne yapabilirim?

• Beğen
Tepkiler: Kadirkocyigit
Scudo

Özgür!

Forum Bağımlısı
Tepki
539
sorun ikisindende kaynaklanıyor sanırım
hem senin selen akrobasi selesi gibi yumuşak
hemde tayt kullanmıyorsun
bence ikisinide yenilemen en iyisi olacaktır
ilk askılı tayt aldıgım zaman daha once neden almadım diye düşündüm
gercekten cok rahat
siddetle tavsiye ederim
kendine iyi bak

• Beğen
Tepkiler: semihcelikoglu

İsmail Ağıllı

Forum Bağımlısı
Tepki
833
kesinlikle tayt kullanmanızı tavsiye ederim yattın içinde özel koruyucu ped bulunmakta popo ağrısına kesin çözümdür normal bir seleyse selede sorun yoktur tayt almanızı şiddetle tavsiye ederim birde taytı iç çamaşırsız kullanın

• Beğen

jimi1984

Daimi Üye
Tepki
99
Ya bunu bildiğim çok iyi oldu..Geçen bende 8 saat hiç inmeden pedal attım ve şu anda nasır tuttu heralde :)Bir daha ki yola çıkışımda ilk gördüğüm bisikletçide alıyorum :D

goxelkurt

Forum Demirbaşı
Tepki
111
arkadaşlar tayt çok faydalı mutlaka kullanmanızı tavsiye ederim ama uzun yolculuklarda yinede bu ağrı %100 kesilmiyo bilgilerinize sevgiyle kalın

• Beğen

semihcelikoglu

Forum Demirbaşı
Tepki
274
Sele hussarın kendi orjinal selesi o yüzden şu ana kadar değiştirmeyi düşünmemiştim.Ancak sorun olacaksa düşünebilirim tabi ki.Tayt olayına girmem ise şart oldu artık galiba sağolun cevaplar için.

Turhan Evci

Forum Bağımlısı
Tepki
313
@goxelkurt

Göksel arkadaşıma aynen katılıyorum. Tayt ağrıyı geciktiriyor, taytın yanı sıra ayrıca özel jel sele kılıfı almanızı tavsiye ederim, ama buda illaki çözüm değil.
Bisiklete uzun süre ara vermişseniz bu ağrılar normaldir.

• Beğen

Serhat ÖNAL

Aktif Üye
Tepki
58
İnternette gezinirken ilişikteki sele dikkatimi çekti. Değişik bir tasarımı var ayrıca basıncı dolayısıyla ağrıyı en aza indirgemek için amortisör sistemi ile donatılmış. Türkiye de var mıdır bilemiyorum ama denemeye değer diye düşünüyorum.

http://www.spiderflex.com/images/left_seat_intro_b.jpg

http://www.spiderflex.com/images/right_seat_intro_b.jpg

http://www.spiderflex.com/images/karen1.jpg

(link)

abdullahabdullah

Forum Bağımlısı
Tepki
633
İsim
Abdullah YEŞİLTAŞ
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Lapierre
Bisiklet türü
Yol bisikleti
çok harika duruyor. prostat için de tehlikesi yoktur galiba. benim tek endişem kullandığım selenin ileride sağlık sorunları yaratması.

BadBoy

Aktif Üye
Tepki
12
@Frontalier

yaklasik olarak 5-6 hafta once (Ankara-Eymir golunde) mercedes-benz bisikletin uzerinden gordum.
zaten bu mercedes tek ankarada,goren bilir-)
uzerinde bu ergonomik seleden duruyo

Özgür Tunalı

Forum Bağımlısı
Tepki
600
Bisiklet
Specialized
@semihcelikoglu

Amaoeba hussar yumuşak ve çok rahat bir sele.Bir süredir kullanıyorum.Taytda giyiyorum.Taytı bende çok tavsiye ederim.Hussar sayesinde artık seleden kaynaklanan ağrı problemim kalmadı.Birde uzun süre binmeyince,çok uzun süre oturarak sürünce yada alışık olunan süreden çok daha fazla binince de ağrı olabiliyor.

• Beğen

semihcelikoglu

Forum Demirbaşı
Tepki
274
@Özgür
Özgür haklısın galiba çok fazla mola vermeden uzun yol yaptığım için oldu sanırım;aksi halde benim hiç bir şikayetim olmamıştı seleden tayt kullanmak benim problemimi çözecek gibi görünüyor.Seleyi değiştirmeyi düşünmüyorum şimdilik.

by-berker

Üye
Tepki
11
pedli kılıflar var ben taktım memnum aslında tayt kullanmayı pek sevmiyorum a

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Selede oturmak yüzünden ortaya çıkan ağrının en büyük nedeni doğru anatomide tasarlanmamış selelerdir. En kaliteli taytı da giyseniz, anatomisi bozuk, vücud şekline uygun olmayan bir sele canınızı yakacaktır.
Ancak yeterince anatomik tasarlanmışsa, sadece karbon olan seleler bile çok rahat gelebilir. Tabi ki bir de taytla binerseniz tadından yenmez ;).
Benden söylemesi... İlk ve tek çözüm tayt değil.

semihcelikoglu

Forum Demirbaşı
Tepki
274
@HaliliOzturk

Halil'cim benim problemim sele ile alakalı olabilir mi?onu mu demek istedin?Daha önce daha fazla km yapmama rağmen bu derece rahatsızlğım olmamıştı.Daha uygun bir sele mi bulmalıyım ?

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Kaliteli bir sele her zaman daha az acı demek bana kalırsa. Çünkü bu adamlar sadece şunu bunu ekledik (jel, yay vs) diye değil, anatomik yaptık diye bu seleleri satıyorlar. Yoksa en kalın sele en rahatı olurdu. Ama bu bilinir ki en rahat sele en büyük ve yumuşak olanı değildir ;)
Alışmakla da alakası olmakla beraber, gerçekten kaliteli bir sele kullanıyorsan çok daha rahat edersin.
Yani problemin tayt kullanmıyor olmanla da alakalı olmakla beraber, bana göre birici olarak sele ile alakalı.

Turkishflier

Aktif Üye
Tepki
143
Semih senin sorunun çok büyük ihtimalle uzun yola alışık olmamandan dolayı.Bir süre sonra alıştıkça daha az ağrıyacaktır.Halilin dediği ise kısaca 'her yumuşak sele rahat değildir'.Yumuşaklığından ziyade selenin ergonomisi sizin rahat etmenizi sağlıyor.Kullandığınız sele sert bile olsa ergonomisi iyiyse sorun çıkarmaz.Ama biri için çok rahat olan bir sele bir başkasına acılı bir sürüş yaşatabilir de.

• Beğen

Banu B.

Forum Bağımlısı
Tepki
306
sele paylaşımı cidden çok hoş:) teşekkürler...

Selim Çam

Forum Bağımlısı
Tepki
457
Pedallamadan önce ısınma ve esneme hareketleri yapıldığı taktirde ben hiç sıkıntı yaşamıyorum. Bir de çok ara verirsem bu ağrılar oluyor. Olay en çok hamlıkla alakalı bence.