Polonezköy BMX Parkurundan Görüntüler

memocy

Forum Bağımlısı
Tepki
714
Hafta sonu (19-20 Mayıs 2007) Dağ bisikleti yarışı için İstanbul Polonezköy’de idik. Hazır gelmişken çalışmalarına aylar önce başlayan BMX parkuruna bakmak için iyi bir fırsat deyip,yetkililerinde tavsiyesi ile parkurda bir kaç tur attık. Tur attık diyoruz çünkü nacizane tekniğimizle parkurun hakkını verecek kadar pek sıçrayamadan kendimize göre tadını çıkardık.

Gelelim parkurun yapısına; Start yüksek bir noktadan dik bir iniş ile başlıyor, ikili sıçrama noktasından (pro double) sonra sola 180 derecelik bir dönüş var. (Bize göre iki sıçramalık bölge pro sporcular için tek ve uzun bir sıçrama aslında)
Sola doğru sert ve yukarıdan dönüş sonrasında iki kısa tepecik (small double) üzerinden en az zaman kaybı ile geçiyoruz ve 180 derecelik 2.dönüşten tam sağa dönüyoruz.

Burada bizi 6’lı rhythm section (6 tane kısa tepecik ) karşılıyor. Bu esnada en iyi teknik arka teker üzerinde dengede gitmek. O süratle tekrar 180 derecelik viraja iyice yatarak hızlı ama az zaman kaybı ile giriyoruz,çünkü bu son düzlük.

Son metrelerde small table top bizi karşılıyor ve hemen arkasından small double’ı geçip damalı bayrak için çevirebildiğimiz kadar pedallıyoruz.

İşte 1 dk.35 sn.lik (link)

Scudo

Ergün Gündoğar

Forum Bağımlısı
Tepki
206
Harika gözüküyor parkur, ama biraz uzak mı ne bize :) Bittiğinde yarışları izlemeye kesin gelirim.

fiestahmet

Daimi Üye
Tepki
31
inşallah güzel olur ya eğer güzel olursa güzel organizasyonlarda olur ;)

memocy

Forum Bağımlısı
Tepki
714
@Ergün (Divinity)
bu parkur için millet şehir dışından gelecek,sende maltepe'den gelirsin heralde.. :p
hiç yoksa ayda bir gider istanbullular..:)

fiestahmet

Daimi Üye
Tepki
31
ya ben bmx parkuru diyince toprak beklemiyodum açıkçası böyle daha dik rampalar hareket için olanlardan bekliyodum...neyse hayırlısı olsun ;)

esbike_gokay

Daimi Üye
Tepki
180
Valla bende test ettim harika bir parkur tabii yağmurda çamurda tahrip edilmediği korunduğu sürece su yarıkları falan oluşturulmaz ise devamlı bizlere hizmet edecek güzel bir parkur.Aynı şekilde bu parkurları ülkeye yaysak ve aynı şekilde veledrum pistlerini şehirlere serpiştirsek güzel olmazmı diye demeden edemiyorum ama gelişmeler çok iyi.Yapanlara Teşekkürler.

esbike_gokay

Daimi Üye
Tepki
180
Video'da süper bu arada çatlaklığınızdan öttürü kutların Sayın Mehmet Cemal Abicim:)

memocy

Forum Bağımlısı
Tepki
714
Kendime çok güvenemedim o anda.. hem ertesi gün yarış vardı hemde bisikletimin yapısı çok uygun değil bu tür parkura.. 4X bisikleti olacaktı ki ,maşa 135 mm,düşük bir kadro... o zaman daha çok zorlardım sıçramak için..
eee artık meraklıları yapsın bu işi... işte meydan... :)

Sinto

Forum Bağımlısı
Tepki
2.052
çok uzaka ama :( avrupa yakasından polenezköye otobus varmıdır ??

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
Polenezköye anadolu yakasından bile otobüs yok :D:D

Sinto

Forum Bağımlısı
Tepki
2.052
@H.Çağrı

size daha yakın en azından :) ben taa yeşilköyde oturuyorum :p

Eaworkz

Forum Bağımlısı
Tepki
1.561
Birşey fayda etmiyorki ama bizde gidemıyoruz arabayla bile giderken yoruldum ben sürerek gitmeyi dusunmek bile istemıyorum bende birkaç resim ekliyim o zaman..Freedom sports tan sanırım hakan abi bmx iyle gelmişti onu çekmiştim geçen hafta...

http://img508.imageshack.us/img508/7022/cimg3598tz4.jpg
http://img508.imageshack.us/img508/313/cimg3603fk5.jpg
http://img508.imageshack.us/img508/2817/cimg3596wa6.jpg