Polisport Colorado Çamurluk

Scudo

Genç89

Daimi Üye
Tepki
276
Bisiklet
Merida
Merhaba bu çamurluğu almayı düşünüyorum ama yağmurlu havalada deneyebildiniz mi sanki tam anlamıyla suç sıçramalarını engelleyemeyecekmiş gibi bir izlenim bıraktı bende. Sizi yorumunuz nedir ?

yemyeşil

Üye
Tepki
10
İsim
E.K.
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Dahon
Bisiklet türü
Katlanır
@Genç89 ben bugün denedim hiç sıkıntı çıkarmadı

• Beğen
Tepkiler: Üye Adı

trigoteryx

Üye
Tepki
2
@(link) Bu 26 jant bisikletede uyar mı acaba?Fotodan görüğüm kadarıyla çamurluğun telleri, vida içersinde hareket edip,kısaltılıp uzaltılabiliyor.Eğer öyleyse, bu demirin uzun veya kısa olması veya bu durumda kesme işine girimeye gerek bırakmaması açısından gayet iyi duruyor?
Birde şu iki modelden hangisini öneriir siniz?
(link)
(link)

Bisikletin temsili fotosu, nete bulduğum.Bunun gibi bisiklet:
(link)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@trigoteryx Telli almayı düşünüyorsanız, tellerin takılabilmesi için kadro deliklerinin olması gerek diye biliyorum. Yani kadroya tekerin takıldığı bölümlerde teller için vida delikleri olmalı. Eğer yoksa Sks(delta bisiklet) çamurluğu gibi bir çamurluk takmanız gerekir. Yukarıda örnekteki bisiklete bakarsanız delikleri görebilirsiniz.

Birde bu tür çamurluklar ince dış lastiğe sahip bisikletler için. Sizin belirttiğiniz bisiklette biraz daha kalın dış lastik var gibi. Çamurluğuda seçerken biraz geniş olanı seçmekte yarar olabilir diye düşünüyorum.

trigoteryx

Üye
Tepki
2
@trigoteryx
Bisikletin hem önünde hemde arkasında çamurluk için vida delikleri var kadro üzerinde.2-3 gündür bu mevzuya daldım çıkamadım bir türlü::D
Şimdi,farklı farklı modeller var:
1. Yukardaki gibi telli modeli.(şahsen iyi korur diye düşünüyorum,estetik açıdan çok hoşuma gitmiyor)
Bunların takılması biraz zormuş, demiri uzun kısa gelebilirmiş, bir mağzaya sordum adam senin tekerlere (26x195 veya 26x2 idi sanırım) ufak gelir bu telliler diyor.
2.Diğer model sadece fren mekanizmasının ordan bağlananlar var.Onlarda tekerleğin,üst ortasını biraz geçiyor.Sanki bir az su birikintisine, az hızlı girsek işlev görmeyecek gibi geliyor.
Hangisi alsam bilemedim.:confused:

olips645

Üye
Tepki
0
İsim
Berat
Bisiklet
Carraro
Carraro sportive 220 de kadro delikleri var mı acaba ?

historiyst

Pedalşör ;)
Tepki
1.014
İsim
Murat Hoca
Bisiklet
Giant
Hayırlısı olsun nereden kaça aldınız?