Polisi uyardık yine kabahatli biz olduk

Faruk ÇUBUKCU

Forum Bağımlısı
Tepki
1.232
Bisiklet
Mosso
Takriben yarım saat önce oldu bu olay. Ben genelde gördüğüm kişileri uyarıyorum arkadaşlar. Kaldırım dururken bisiklet yolundan yürüyenleri, ben yaklaştığım halde arabasının kapısını açanları vb. davranış gösterenleri uyarıyorum. Şimdiye kadar hepsi de hatasının farkına varıp anlayışla karşıladılar beni. Akabinde gülümseyerek ayrıldıklarımız da oldu. Fakat en son bir (bu sözü söylemekten kendimi alamıyorum) çirkefe rastladım. Bugün yine bisiklet yolundan işime doğru geliyorum polis amcamız elleri cebinde sallana sallana bisiklet yolunun ortasından gidiyor. Karşıdan da bisikletli geliyor. Yanına durdum. Aramızda geçen konuşma;

-Hocam aşağıdan yürüseniz de biz de buradan rahatça geçsek?(Bu esnada elimi uzatıyorum ve tokalaşıyoruz)

-O kadar adam yürüyor bir tek beni mi görüyorsun?

-Ben gördüğüm kişileri genelde uyarıyorum.

-Saygısız! Ben zaten aşağı inecektim(burada çark etti kendisi).

Normal caddeden giderken bisiklet yolundan gidin diye anons geçerler. Bisiklet yolundan gideriz saygısız oluruz, kabahatli oluruz. Yaşamayalım mı biz buralarda? Oysa kaskımı, eldivenlerimi eksik etmem. Neyse hayırlısı olsun diyorum ve uyarmaya devam edeceğimi kendisi buradan zor görür ya kendisine de tekrar söylüyorum...

Scudo

sadana

Forum Bağımlısı
Tepki
2.319
Faruk, örnek davranışın için biz sana çok teşekkür ederiz. Zaten Türkiye de ki sorunlar da bunlar gibi "çirkeflerden" kaynaklanıyor. İnsanlar, üzerine düşün vazifeyi yaptığı zaman mutlu olur. Senin gibi.

Sonrasında , böyle soytarılar çıkınca olması gerekenleri uyaracak ve yönlendirecek kimse kalmıyor. Bu sorunlar gittikçe büyüyor. Sonucu çok üzücü durumlarda olabiliyor.(Ölüm gibi.) Umarım olmaz. Ama bence, sen uyarına devam et. Vaaz geçme derim.Paylaşım için sağ ol..

• Beğen
Tepkiler: Faruk ÇUBUKCU

Mustafa Şükrü Yıldırım

Forum Bağımlısı
Tepki
812
Bisiklet
Giant
Bizim ülkemizdeki insanların zihniyeti belli hocam ister yaya olsun ister trafikte araç sürerken kimse ne tabelaya bakar ne uyarılara. Yalovada Pendik - Yenikapı feribotuna giderken bisiklet yolu var, emin olun gemiden inenler yada inmeyenler olsun kaldırımdan yürüyen yok diyebilirim, herkes bisiklet yolunda, bu insanları kimse uyarmıyor. Sahildeki bisiklet şeridinde de aynı şekilde durum. İnsanımız kendilerini haklı çıkarmayı nedense çok seviyor haksız olsalar dahi. Daha önce bisiklet yolunda hızla ilerlerken önüme çocuk fırladı çarpmamak için takla attım, çocuğun kılına zarar gelmedi, ben daha yerden kalkmadan ailesi kalkmam için yardım ediceğine yanıma gelip bir sürü şey saydılar, sinirlendim bisiklet yolu tabelasını gösterdim, yine susmak bilmiyolar, insanımız kaba ve anlayışsız polisde aynı şekilde... Avrupa insanına özeniyor insan.

Faruk ÇUBUKCU

Forum Bağımlısı
Tepki
1.232
Bisiklet
Mosso
@mustafa şükrü yıldırım

Hocam çok geçmiş olsun. Hatayı kendilerinde görme gibi bir lüksleri yok malesef.

Özgün ÇETİN

Forum Demirbaşı
Tepki
332
@mustafa şükrü yıldırım

Senin durumunda olsaydım,kendimi biraz zor tutardım. iyi sabretmişsin :)

Gökhan Toros

Forum Bağımlısı
Tepki
7.568
Başlangıç
2009—10
Büyükçekmece sahilde bisiklet yolu var.
Akşama doğru, kalabalık bir saat, insan akınına uğramış. Biz de 2-3 arkadaş, zillerle, ağzımızla yol aça aça ilerliyoruz.

İnanır mısınız, adamın biri arkamızdan "BİSİKLET YOLU MU BURASI" diye bağırdı. Düşüyordum gülmekten :D

A.Taha TERCAN

Aktif Üye
Tepki
102
@Gökhan Toros

:D :D :D Çok iyi ya :)... İlhan ŞEŞEN'in dediği gibi : "Ağlamamız lazım ağlanacak halimize..."
Yeni bir projem var yetişkinlere okul açalım.Belli ki büyüdükçe unutuyorlar bazı şeyleri. Onlar yüzünden yeni jenerasyonda düzelemiyor. Tekrar en baştan kırmızı ışıkta durmaaaaakkk... diye başlamalı sanırım...

Harun.

Yaşam boyu bisikletçi
Tepki
908
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Gökhan Toros

Sahilde süremeyecekmiymişiz? :D

Gökhan TESKİ

Aktif Üye
Tepki
156
@mustafa şükrü yıldırım

Gerçekten bu bir kavga sebebi.:boese157: Tebrikler kendini iyi tutmuşsun.

Mustafa Şükrü Yıldırım

Forum Bağımlısı
Tepki
812
Bisiklet
Giant
@Gökhan TESKİ

Mecburdum arkadaşlar kendimden yaşça büyük 2 bayan vardı. Baktım anlamıyorlar (cahillikten) laftan uzatmadım.

mustafa-38

Forum Demirbaşı
Tepki
187
örnek davranısınız için tesekürler ancak ( bazı polisler sadece ben bilirim zannediyor neden?)

Mustafa Şükrü Yıldırım

Forum Bağımlısı
Tepki
812
Bisiklet
Giant
@mustafa-38

Polisliğine laf söyletmemek için neden olucak. "Cahile söz anlatmak, köre renk tarifi gibidir" diye boşuna dememişler :)

Mustafa Acar

Keep going...
Tepki
548
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Ya sabır diyebilene helal olsun..:D

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
Olmayan bisiklet yolumuzda bile rahat yok bize anlaşılan.

bahadır76

Daimi Üye
Tepki
173
Bisiklet
Diğer
bu topiğe yazan bisiklet severlerin çoğu şehirlerinde bulunan bisiklet yollarından bahsetmiş. bu yolların olmasına insan seviniyor ama bir yandan da insanlarımızın bilinçsizliği üzüyor. üste çıkmaya çalışıyorlar biz hep haksız oluyoruz. alttan almak önemli ama defalarca yaşanınca da insan bir yerde patlayıveriyor. umarım alışacaklar ve böyle gide gide öğreteceğiz elbet bir şeyleri. aynı dünyada yaşıyoruz.

Tepki
20
@Soner Sarihan

bisiklet yolu olan yerlerde rahat yok ki olmayanda olsun bisikletlilere saygı duyulmayan bir ülkede yaşıyoruz normaldir :mad: : ::(

Tolga Yücel

Forum Demirbaşı
Tepki
328
Bisiklet
Salcano
"Polis" ' lere laf söylenmesi aslında kızarım ve karşıyımdır.. şimdi polislik moda ve hava konusu olduğu için ortada kalmış durumdayım şahsen polis olmak istedim ama vazgeçtim.. polislik kutsal bir meslektir ANCAK yerinde kutsaldır.. öyle hava atmakla insanlara durup dururken haksız yere laf atmakla polis olunmuyor

• Beğen
Tepkiler: Emre Özhan