Polise hiç bu soru sorulur mu?

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında ufuk güneş tarafından paylaşıldı.

 1. ufuk güneş

  ufuk güneş Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  13 Mayıs 2009
  Mesajlar:
  442
  Beğeniler:
  336
  Şehir:
  İST
  Seviye:
  Polise hiç bu soru sorulur mu?

  155 Polis İmdat telefonuna yapılan ihbarlarda çok ilginç istekler var!

  İzmir Emniyet Müdürlüğü 155 Polis İmdat hattına 2008 ve 2009'un ilk 4 ayında 260 bin 122 ihbar yapıldığı, bunlardan yaklaşık 13 bininin asılsız çıktığı bildirildi.

  AA muhabirinin İzmir Emniyet Müdürlüğünün istatistik verilerinden derlediği bilgiye göre, Haber Merkezinin 155 Polis İmdat telefonlarına vatandaşlar tarafından 2008 yılında 191 bin 287, 2009 yılının ilk 4 ayında da 68 bin 835 ihbar yapıldı. Bu ihbarlardan yaklaşık 13 bini asılsız çıktı. Aslı olan ihbarlardan yaklaşık 240 bininin asayiş olaylarıyla ilgili, 20 bininin ise trafik ihlalleriyle ilgili olduğu bildirildi. Emniyet Genel Müdürlüğü verilerine göre, Türkiye genelinde nüfus yoğunluğuna göre kişi başına en fazla ihbar yapılan ilin İzmir olduğu öğrenildi.

  -İLGİNÇ İHBARLAR-

  155 Polis İmdat telefonuna yapılan ihbarlarda çok ilginç isteklerin de bulunduğu ortaya çıktı.

  Polis İmdat hattına, ''Maç kaç kaç bitti'', ''Alkollü araç kullanıyorum, hangi hangi yolda trafik kontrolü var'', ''Çocuğum uslu durmuyor, kızar mısınız'', ''Önümdeki araç sağa sola gidiyor, sürücüsü alkollü, durdurup ceza yazın'' gibi ilginç telefonlar da geliyor.

  Emniyet Müdürlüğü yetkilileri, asılsız yapılan ihbarların polisi gereksiz yere oyaladığını, bu nedenle önemli ihbarların alınmasının engellendiğini veya geç alındığını, bunun sonucunda da yardım isteyen kişilere geç ulaşıldığını, ölümle sonuçlanabilecek olaylar bile yaşanabileceğini belirtti.

  Bu arada, trafikle ilgili ihbarlarda polislerin çok dikkatli davrandıkları, kural ihlali yaptığı iddia edilen sürücülere haksız ceza yazılmaması için ihbar edilen hatanın mutlaka delillendirilmeye çalışıldığı bildirildi.

  AA
   
 2. Samet Şenel

  Samet Şenel Onursal Üye

  Kayıt:
  20 Nisan 2009
  Mesajlar:
  2.246
  Beğeniler:
  851
  Şehir:
  Eskişehir
  Bisiklet:
  Bisan
  Seviye:
  O kadar gereksiz insan var ki bu ülkede bırakın polisi,acil servisi bile arayıp meşgul eden salak saçma şeylerle kendince eğlenen belkide onlarca yardım bekleyen insanın hakkını gasp eden...O insanda zerre kadar beyin olsa zaten düşünür yahu ben napıyorum diye?Şu anda çoğu kişinin yardım almasını engelliyorum diye! Ama işte eğitimden,kültürden,aile terbiyesinden mahrum,zeka seviyesi minimum seviyede olan insanlar yapıyor bunları.Gerçekten eğitim şart:boese157:
   
  deniz çelik bunu beğendi.
 3. Anıl Kuşaksız

  Anıl Kuşaksız Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  24 Haziran 2008
  Mesajlar:
  837
  Beğeniler:
  576
  Şehir:
  İstanbul-Küçükyalı
  Seviye:
  ''Önümdeki araç sağa sola gidiyor, sürücüsü alkollü, durdurup ceza yazın''


  alkollü bi sürücüyü ihbar etmenin nesi garip ki onu anlamadım ? :D
   
 4. Uğur Çakırlar

  Uğur Çakırlar Kıdemli Üye

  Kayıt:
  6 Temmuz 2008
  Mesajlar:
  284
  Beğeniler:
  227
  Şehir:
  Tekirdağ
  Seviye:
  Belkide bunu söyleyiş tarzı bizim gibi eğitimli insanların söylediği tarzda değildir. Ki muhtemelen düşündüğüm gibi. Halkın bu konuda bilinçlendirilmesi ülkemizdeki en büyük ihtiyaçlardan biri. Teşekkürler. İyi forumlar..
   
 5. Ayberk Türk

  Ayberk Türk Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  14 Şubat 2009
  Mesajlar:
  508
  Beğeniler:
  296
  Şehir:
  KONYA-ANKARA-ANTALYA
  Seviye:
  boyle sacma sakalar yuzunden baskalarının canlarıyla mallarıyla oynuyorlar gercekten kotu bir olay