Polatlı-Yunak-Eğirdir Bilgi

Konu, 'İç Anadolu Bölgesi' kısmında alper kabran tarafından paylaşıldı.

1. alper kabran

alper kabran Yeni Üye

Seviye:
    Gelecek hafta Ankara'dan yola cıkarak Polatlı dan Yunak yoluna saparak Akşehir ve Eğirdir üzerinden Isparta ya gitmeyi düşünüyorum. Polatlı-Yunak arasını giden varmıdır? acaba güvenli bir yol mudur?

2. Erdem Yıldırım

Erdem Yıldırım Kıdemli Üye

Seviye:
    bomboş bi yol akşehire kadar pek araba - insan olmaz..akşehirden sonra sultandağlarını geçeceksin serkan abinin gezilerinde bu yolun fotoları vardı..

alper kabran bunu beğendi.
  3. alonebag

alonebag Üye

Seviye:
    ankara akşehir 240 km ....erdemin de bahsettiği sakin bir yol.ancak köpek bol...dikkatli olmak lazım

Erdem Yıldırım bunu beğendi.
  4. Serkan Taşdelen

Serkan Taşdelen Onursal Üye

Seviye:
    Erdem Yıldırım ve d.berkay bunu beğendi.
  5. alonebag

alonebag Üye

Seviye:
    serkan her hafta o güzergahı kullanıyorum.çok sorun yok.toprak zemin 1 km kadar çalışma yol dışına kaydı yeni yol yapıyorlar.

6. Ahmet.KOÇ

Ahmet.KOÇ KOM

Bisiklet:
    Fuji
    Seviye:
    Zaman aşımına uğramış bir soru, ama yine de genel bilgilendirme niteliğinde cevaplayayım. Belki ileride birileri bu güzergahı kullanmak ister ;)

Geçen ağustos ayında 233 kmlik Polatlı-Yunak-Polatlı turunu yol bisikletiyle icra ettim. Mesafesi değil ama yol zemini ve güzergah boyunca tesis eksikliği bakımından beni en zorlayan turlardan biri oldu. Polatlı-Yunak arası inanılmaz ıssız bir yol. Tam manasıyla Anadolu bozkırının göbeğinde yapayalnız pedal çeviriyorsunuz. İki matara suyla yola çıkmıştım ama "illaki bir istasyon vardır yol üzerinde oradan takviye ederim diyerek" gidişte pek idareli kullanmadım suyumu en yakın benzin istasyonunun 80. kmde olduğunu bilmeyerekten :kötü: Gittiğimde yol zemini de çok kötüydü 80. kmye kadar. Bu bölümde yol yapım çalışmaları vardı birkaç km sırf taşların üzerinden devam etmek zorunda kaldım. Çalışmalar bittiyse asfalt kalitesi düzelmiş olabilir şimdi. 80.kmden Yunak'a kadar yaklaşık 37 km yolda asfalt kalitesi daha iyiydi ama yine ıssız bir yoldu. Yunak'a vardığımda beni son derece samimi bir misafirperverlikle karşılayan şehir esnafı olmasa belki dönüş için yeterli enerjiyi kendimde bulamayabilirdim :harika:

DutPekmezi ve cahitakin bunu beğendi.

İlginizi Çekebilir

upload_2016-10-4_11-2-6.png
Yıllardır antrenmanlarımı sabah yaparım (ya da sabah başlarım ama bazıları öğleni bulur). Neredeyse tamamında, yola kahvaltı yapmadan çıkarım (bu benim tercihim; kimseye bu iyi veya kötü demedim,...
upload_2016-8-24_10-55-54.png
Sistemli çalışmak, gelişmek ve yarışlarda iddialı olmak isteyenler için akıl dolu bir site var. Adı Xert Online Xert Online | Login Baron firması bu siteyi hazırlarken aynı zamanda Garmin Edge...
upload_2017-2-6_8-48-58.png
Bugüne kadar üzerinde hiç durmadığım bir konudan bahsedeceğim: Antrenman yoğunluğu dağılım modelleri (ingilizce kısaltması TID, yani Training Intensity Distribution). TID nedir, ne işe yarar...