Polatlı-Yunak-Eğirdir Bilgi

Başlık
3
Tepki
17
Gelecek hafta Ankara'dan yola cıkarak Polatlı dan Yunak yoluna saparak Akşehir ve Eğirdir üzerinden Isparta ya gitmeyi düşünüyorum. Polatlı-Yunak arasını giden varmıdır? acaba güvenli bir yol mudur?

Erdem Yıldırım

Daimi Üye
Başlık
10
Tepki
201
bomboş bi yol akşehire kadar pek araba - insan olmaz..akşehirden sonra sultandağlarını geçeceksin serkan abinin gezilerinde bu yolun fotoları vardı..

Tepkiler: alper kabran

Serkan Taşdelen

Forum Bağımlısı
Başlık
189
Tepki
4.923
Başlık
31
Tepki
1.712
Zaman aşımına uğramış bir soru, ama yine de genel bilgilendirme niteliğinde cevaplayayım. Belki ileride birileri bu güzergahı kullanmak ister ;)

Geçen ağustos ayında 233 kmlik Polatlı-Yunak-Polatlı turunu yol bisikletiyle icra ettim. Mesafesi değil ama yol zemini ve güzergah boyunca tesis eksikliği bakımından beni en zorlayan turlardan biri oldu. Polatlı-Yunak arası inanılmaz ıssız bir yol. Tam manasıyla Anadolu bozkırının göbeğinde yapayalnız pedal çeviriyorsunuz. İki matara suyla yola çıkmıştım ama "illaki bir istasyon vardır yol üzerinde oradan takviye ederim diyerek" gidişte pek idareli kullanmadım suyumu en yakın benzin istasyonunun 80. kmde olduğunu bilmeyerekten :kötü: Gittiğimde yol zemini de çok kötüydü 80. kmye kadar. Bu bölümde yol yapım çalışmaları vardı birkaç km sırf taşların üzerinden devam etmek zorunda kaldım. Çalışmalar bittiyse asfalt kalitesi düzelmiş olabilir şimdi. 80.kmden Yunak'a kadar yaklaşık 37 km yolda asfalt kalitesi daha iyiydi ama yine ıssız bir yoldu. Yunak'a vardığımda beni son derece samimi bir misafirperverlikle karşılayan şehir esnafı olmasa belki dönüş için yeterli enerjiyi kendimde bulamayabilirdim :harika:

Yukarı Alt