Polar CS200 Işık Bu Kadar mı?

kaanaysel

Üye
Tepki
46
Arkadaşlar, Polar CS200 model kilometre saati aldım. Işığını açtım fakat çok yetersiz geldi gözüme. Sadece iki yandan yanan 2 turuncu minnacık led ile ekran aydınlatılmaya çalışıyor. 350lira verdik, backlight çok düşük görünüyor. İnternette backlight'ı mavi gibi görünüyor? Kullanan arkadaşlar varsa yardımlarınızı bekliyorum

Scudo

Özgür_Aksoy

Daimi Üye
Tepki
377
@kaanaysel

Cs200 modelini kullanıyorum ekran ışığı turuncu ve zifiri karanlıkta dahi gayet yeterli.

• Beğen
Tepkiler: kaanaysel

temucin90

Forum Bağımlısı
Tepki
2.483
power led koyacak değillerdi heralde, bende cs400 kullanıyorum gece gayet anlaşılır bir şekilde yanıyor.

Nicotine34

Forum Demirbaşı
Tepki
821
Bisiklet
Trek
Merhabalar

Bende CS200 kullanıyorum, ekran ışığı karanlıkta rahat görünüyor kullanmaya başladıkca alışırsınız. Hayırlı olsun.

Saygılar
Erkan

• Beğen

kaanaysel

Üye
Tepki
46
Ben bu üründen evvel Sigma STS 1609 Cad. Kullanıyordum onun arka plan ışığı daha yüksek olduğu için gündüz bile, gece yetersiz gelecek sandım CS200'ün kü. Fakat gerçekten hava kararınca ışığın yeterli olduğunu anladım. Fakat şöyle bir durum var ki ekranı anlık olarak okumak istediğimde ışığın açılması için bir butona basmak gerekiyor ve hangi butona basınca sadece ışık yanıyor bunu bulamadım henüz. Yani illa ki ekrandaki ibareler değişiyor ve sonra yeniden 3-4 kere Next 'e basarak Speed/HR ve Cad ekranını görebiliyorum... Ayrıca arkadaşlar bu verileri bilgisayarımıza IrDA aygıtı ile mi aktarıyoruz? Bunu illa ki Polar marka almak zorunda mıyız? Yeniden çok teşekkür eder, hayırlı yolculuklar dilerim...

temucin90

Forum Bağımlısı
Tepki
2.483
ben çin malı irda aldım zar zor buldum. xp de problemli çalışıyor arada görmemezlik yapıyor. orijinali nasıldır bilmem

• Beğen

Erhan1

Daimi Üye
Tepki
118
Bisiklet
Cannondale
@kaanaysel

Merhaba ortadaki tuşa basınca 3-4 saniye ışık yanıyor.Daha önce yazdığım bilgileri ve ilgili linki aşağıya ekledim..
(1-öncelikle ses ayarları yapılmış bir kayıt yapabildiğiniz bir mikrofon sistemi hazır olmalı,
2-Sonra Polarpersonaltrainer sitesine email adresiniz ve şifreyle kayıt olun ve application-download bölümünden en alttan

-WebLink - Transfer data via SonicLink or IR communication 2.4.11- weblink 2.4 programını indirip kurun ve bilgilerinizi girin(wirst unit de -cs200 seçili ,comminication port a -sonic volume şeklinde seçip email ve şifre girip bitirin.
3- cs200 de en sonda connect kısmına gelip send + all data seçin ;(bu arada Programı açıp continue ye tıklanma sonrası ve program gelen bilgileri aramaya başlamış olacağından ) hemen sonra mikrofona1-2cm yakın ve kıpırdatmadan tutarak veri aktarımının bitmesini bekleyin.
4_İşlemler doğru yapıldıysa veriler size ayrılmış olan my training -diary kısmına yüklenmiş olacaktır. Buradaki verileri incelemek ve düzenlemek apayrı bir konu ve profesyonele yakın uygulamalar var denebilir.)

(link)

kaanaysel

Üye
Tepki
46
@eros3

Kesinlikle bu ürünü kurcaladıkça şaşkınlığımı gizleyemiyorum. Aynen dediklerinizi uyguladım ve şok içindeyim. Ses kodlaması ile veriyi resmen bilgisayara kaydetti alet ve direk net'e koydu. Şimdi netten grafiksel olarak bile inceleyebiliyorum. Hatta 1 aylık bir training camp'ı bile hazırladım. Başta bir kilometre saatine 350TL verdiğim için kendime çok kızmıştım. Fakat yavaş yavaş anlıyorum ki, her detaydan kalite akıyor ve alet kusursuz çalışıyor. Müthiş güzel yetenekleri var ki daha bilmediğim özellikleri de vardır. Ayrıca 2 gün içinde 2 kere Polar Distributörünü aradım ve anında yanıtlar alarakta ürünlerine adamların ne kadar güvendiğini bir kez daha anladım. Yardımlarınız için çok teşekkür ederim, müthiş antremanlar beni bekliyor sanırım yeni saatim ile... Herkese hayırlı pedallamalar...

Gökhan Toros

Forum Bağımlısı
Tepki
7.568
Başlangıç
2009—10
Konuyu hortlatayım.
Tekrar, ciddi olarak idman yapmaya başlayınca bilgisayar senkronizasyonu olan bir saat baktım ve en iyi seçenek CS200CAD olarak göründü gözüme.
Ayarlarımı yaptım, yarın idmana çıkacağım.

1-2 kayıt yaptım, özellikle ayar yaparken 35dk falan açık kaldı saat.
Verileri de gönderdim internete. Fakat grafik olarak incelemeyi bulamadım. Attığı verilerde sadece max-min vs. bilgiler var.

Olmadığını düşünmeye başlamıştım ama Kaan Aysel abi grafiksel olarak inceleyebiliyorum diyince merak ettim.

Onun dışında, pil değişimi için şu linki buldum;
(link)

Kimse kusura bakmasın ama her seferinde 40€ verecek kadar zengin değilim ben. Açar değiştirir kapatırım :)