Plus marka ön far kullanan?

ratm

Forum Bağımlısı
Tepki
1.870
İsim
Hakan Engin
Ön farımı değiştirmem gerekiyor, şu ana kadar kullandığım far Moon un 300 lümenlik bir farıydı. Yine o ayarda veya biraz daha güçlü birşey almak istiyorum. Çok da para vermek istemiyorum :) Plus ın daha önce arka ışığını almıştım, ondan memnunum. Ön far için de Plus a baktım, Moon u neredeyse birebir taklit ettikleri bir model var PLF 6207 diye. Performansını bilmiyorum, var mı kullanan bu fardan, memnun mu değil mi merak ettim.
Far şu : (link)

Scudo

srdrmrs

Forum Bağımlısı
Tepki
6.067
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Canyon
bende var. oldukça güçlü. tüm güçte 1,5 saatten fazla bir şarjı var. çok güçlü oldugundan kısığa geçiyorum bazen.

ratm

Forum Bağımlısı
Tepki
1.870
İsim
Hakan Engin
@srdrmrs

Teşekkürler cevap için. Işığın kaç tane modu var onu da öğrenebilir miyim? Ürün açıklamasında 6 mod yazmışlar, bazen hatalı içerik yazabiliyorlar, aynen bu şekilde mi : ?

• Düz eko mod
  • Düz normal mod
  • Düz yüksek mod
  • Flaş eko mod
  • Flaş normal mod
  • Flaş hızlı yanıp sönen mod

brdtl

Daimi Üye
Tepki
366
İsim
Bora Dutal
Bisiklet
Orbea
@ratm

Modlar aynen bu şekilde. Yalnız geçişleri biraz garip. Kapatıp uzun basarak açınca değişiyor. Yalnız bağlantı parçası çok zayıf. Ben 2 tane kırdım. O yüzden tavsiye etmiyorum. Kendine özel bir bağlantı şekli olduğundan başka yöntemle bağlanamıyor. Pedal Türk fiyatı da çok yüksekmiş. 85-90 liralara bulunabiliyor. Işık gücü de çok yüksek ama mercekleri kalitesiz olduğundan düzgün dağılmıyor yola. Aydınlatmadan öte görünür olma anlamında muazzam.

ratm

Forum Bağımlısı
Tepki
1.870
İsim
Hakan Engin
@brdtl

Bağlantı parçasında sıkıntı varsa o zaman biraz daha düşüneyim ben bu ürünü. Benim için önemli o konu.

• Beğen
Tepkiler: Afyon35

ozyero

Üye
Tepki
34
İsim
Okan
Bisiklet
Fuji
TRY 50.08 43%OFF | 350 Lümen Su Geçirmez USB Şarj Edilebilir MTB Ön Işık Bisiklet XPG LED Far Dahili Pil El Feneri Bisiklet Aksesuarları
(link)

Daha önce plus kullandım yakın zamanda bunu sipariş verdim güç olarak aynı daha minimal ve güzel tavsiye ederim fiyat performans ürünü

szerA

Üye
Tepki
67
Bisiklet
Canyon
Bunun bir alt modelini kullanmistim. Kalitesinden memnun kaldim.

Desert Fox

CARRARO Sportive 321 Deore
Tepki
1.426
İsim
TAHA
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@ozyero
hocam kaç saat ışık verebiliyor,ışık şiddeti yeterli mi?

OmerKa

Daimi Üye
Tepki
282
İsim
Ahmet
Bisiklet
Cannondale
Plus ı arkadaşım aldı çok memnun kaldı ışık gücü gerçekten yeterli bende kullanıyorum daha fazlasına gerek olmaz herhalde.

• Beğen
Tepkiler: trainspotting35

Seyda Ünlü

5 Vakit Bisiklet ve Kamp
Tepki
1.125
İsim
Seyda Ünlü
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Şarjı yüksek giden bir ışık var mı acaba? Akşam biraz uzun turlarda şarj bitince ne olacak =)

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.457
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ben akşam turlarında çift ışık takıyorum. Bir tarafa Plus ön far diğer tarafa sigma buster.

mervan kızıl

Aktif Üye
Tepki
297
İsim
Mervan K.
Bisiklet
Giant
Hıcam 3-4 gündür ön far bakıyordum. Böyle bir ürün var cree xml-t6 lede göre daha parlak olan cree Xml-l2 led kullanıyor, 2 adet 18650 pil ile (5200mah) şarjı en yüksek modda 10 saat dayanıyormuş.

(link)

Dosyalar

ozyero

Üye
Tepki
34
İsim
Okan
Bisiklet
Fuji
@Desert Fox
Biraz geç dönüş oldu ama şöyle ifade edeyim, genelde birkaç günde bir sarj ettiğim için tam sarj ile ne kadar gidiyor denemedim ama ışık gücü konusunda tatmin edici diyebilirim.

OnurÖzdağ

Forum Bağımlısı
Tepki
694
Bende bu var (link) tura çıktığım insanlar iyi aydınlattığını söylüyordu. Ama plastik kelepçesi koptu ne yapabilirim tekrar kullanmak için?

ozyero

Üye
Tepki
34
İsim
Okan
Bisiklet
Fuji
@OnurÖzdağ
lastik kısmı delikten yırtılarak mı koptu benzer şekilde benim de başıma geldi çünkü

ozyero

Üye
Tepki
34
İsim
Okan
Bisiklet
Fuji
@OnurÖzdağ
Yeni bir tane farkli sipariş ettim onu kullanıyorum. Bağlantı aparatının oradan lastik kayışları kesip sonrasında eritip delik açarak plastik elektrik kelepçesi ile bağlamayı düşünüyorum işe yarar mı bilmiyorum

• Beğen
Tepkiler: OnurÖzdağ

epsilon91

Daimi Üye
Tepki
372
@OnurÖzdağ @ozyero Bende de bundan var aynı şekilde kayışı koptu daha önceden bozuk o tarz bi lambanın kayışını biraz zorlayarak da olsa uydurdum.

Aybek Cihan

Forum Bağımsızı
Tepki
2.867
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Konuyu hortlatıyorum ama bana dendiğine göre bu Plus firması iflas etmiş. Fiyat performans ürünleri vardı. Kullanıp memnun olanlara hala piyasada bulunabiliyorken yedeklemelerini tavsiye ederim.

amasseia

Forum Bağımlısı
Tepki
3.784
İsim
Ali
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
(link)

Şu ürünü kullanan ve memnun olan var mı?