Planetx sitesi kargo

Dethagorf

Forum Bağımlısı
Tepki
353
Arkadaşlar merhaba, planetx sitesinden alışveriş yapmak istiyorum ama 7 parça ekledim sepetime 7 parça için de tek tek kargo ücreti alıyor bunun çözümü var mı biliyor musunuz?

(link)

Scudo

suat akman

Forum Bağımlısı
Tepki
4.895
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@KAAN SEVER
Az once diger konuda soruya aciklik getirmistim deneyimime gore ve siteye girip denedim aynen dedigim gibi calisiyor.
Belli miktar veya agirliktaki urune kadar kargo ucreti 14.-€ civari Royal mail vb. posta kanalıyla geliyor. Uzerine cikinca ise DHL Ozel Kargo firma secenegine geciyor 68.-€ civarinda kargo ucreti cikiyor.
Ben uye olarak giris yaparak denedigimde durum hep bu sekilde. Her parca icin ayri kargo ucreti gibi bir durumla karsilasmadim hic.
Kullandiginiz web tarayici veya tablet-mobil app. site tasarimi ile uyumsuzsa ilk etapta her urunu munferit algilayip ayni hesapta toplamiyor ve ayri ayri kargo ucreti yansitiyor olabilir...

Dethagorf

Forum Bağımlısı
Tepki
353
@suat akman dediğiniz gibi hocam ağırlık üstüne çıkınca öyle sanırsam, kask bir kaç ekipman alacağım ama merlincycles tl üzerinden çalışıyor daha iyi geldi, 20 tl kargo ücreti merlinde, bu planetxde 14 dolar yani 38 tl boşuna vermiş gibi hissediyorum.

suat akman

Forum Bağımlısı
Tepki
4.895
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@KAAN SEVER
Bahsettiginiz sitelerin hepsinde kur secenegi var. Merlincycles digerlerinden farkli olarak TL kuru veriyor. Digerlerinde Euro / USD secebiliyorsunuz.
Her sitede her urun olmuyor. Aradiginiz marka model hangi sitede Turkiye ve diger sitelere gore avantajli ise, kargo hangisinde daha cazipse elbette onu tercih edersiniz. Ornegin benim gordugum Plnetx bazi lastik modellerinde, elcik, eldiven ve kask modellerinde cazip urunler sunabiliyor.
Bugune kadar Planetx, CRC ve Amazon'dan alisveris yaptim. Her seferinde aradigim urunun en avantjli fiyat ve kargo secenegi sunmasi kosuluna gore tercihte bulundum. Adi sani bilinmeyen, kotu kullanici yorumu alan ve guven vermeyen sitelerden almadiginiz surece sorun olmuyor genellikle...

Dethagorf

Forum Bağımlısı
Tepki
353
@suat akman crcden kastığınız nedir? amazon Türkiye'ye yollamıyor diyorlardı hocam bu arada kask öneriniz var mı mtb için?

suat akman

Forum Bağımlısı
Tepki
4.895
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@KAAN SEVER
CRC-www.chainreactioncycles.com

Amazon pek cok saticiyi bunyesine toplayan bir portal mantigi ile calisiyor. Bizdeki sahibinden.com mantiginda. Her satici Turkiye'ye gondermiyor ama aradiginiz urunu buldugunuzda Turkiye'yede gonderen bir satici bulunur elbet.

Kask konusunda pek cok tavsiye var. Arastirip karar verin. Genel tavsiye ise kaski gorup deneyerek kafaniza tam oturup oturmadigina gore karar vermenizin en iyisi oldugu. Acikcasi ben cok pahali bir kask kullanmiyorum. Cogunluk ise "ne kadar pahali o kadar guvenli" mantigi ile bakiyor. Birazda sizin kullaniminiza bagli. Agresif ve suratli bir MTB kullanicisi iseniz butceyi biraz acabilirsiniz. Hatta downhill yapiyorsaniz ceneli kask bakin. Sehrin icinde saga sola gidiyorsaniz cok yukseklerde ucmasanizda olabilir 60 TL civari kasklar var.

Butcenize, arastirmaniza, tercihinize gore secin bir tane. Uygun fiyatlilardan en cok sedona ve prowell tercih ediliyor diye biliyorum...

• Beğen
Tepkiler: x-rayted

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Merhaba, bu siteden yakın zaman da alış veriş yapanlar var mı? Kargo teslim süresi ve ürünlerin kalitesi hakkında bilgi rica edecektim.

20$ civarına çok güzel yazlık formalar satıyorlar. Satın almayı düşünüyorum ancak site hakkında biraz bilgi sahibi olmak istedim.

Teşekkürler

(link)

(link)

(link)

(link)