Piyasadaki Kadrolar

M.Burak KARADAĞ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.894
Bisiklet
Carraro
Piyasada birçok kadro var.Kimisi hi-ten kimisi alu kimisi carbon.Kimini çok sık görüyoruz.Kimisini ise gördüğümüzde vay be buda neymiş diyoruz.Benim merak ettiğim konu şu.Sık sık bisikletlerle karşılaşırken,görüntüsüyle,ismiyle özelliği ile beğenmediğiniz kadrolar hangileri.
Mesela ben amoeba hussarın kadrolarını gördükçe miğdem bulanıyor artık.Ankara bilmiyorum bana mı özgü başka Ankaralı arkadaşlar da görüyorlarmı bir sürü hussar kadro var ve artık hussar ve amoebadan miğdem bulandı.Aynı şekilde sizin de en ufak bi özelliğinden ötürü sevmediğiniz nefret etttiğiniz kadrolar varmı ? :D :cool:

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Aynen. Dediğin gibi Hussar Kadro. Ama Ameoba'yı kötülemek olmaz. Yeni modelleri çok güzel. Ayrıca gidon-boğaz-sele borusu gibi ürünleride çok kaliteli. Hussar kadro dışında Ameoba'yı seviyorum.

Sevmediğim kadrolar:
- Ameoba Hussar
- Ameoba Scud (Sadece rengini)
- Eski Kronlar (...2007)
- Geotech-Gt v.s.
- Salcano (Hepsi)

Simdi aklıma gelmiyor hepsi. Gelince yine yazarım.

Unutmadan söyleyeyim: Facede kırık bir Hussar kadro gördüm. Yakında fotoğrafını eklerim. ;)

Mustafa Acar

Keep going...
Tepki
548
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Eski kronların nesi sevilmiyor anlamıyorum işin gerçeği elimdeki 2006 kron xc 2000 ini yeni xc 2000 den daha güzel buluyorum... gerçekten orijinal bir rengi var bence...Tek kötü tarafı kadroya sadece fox f32 gri maşa vardı renk olarak uyan tek maşa..:)

Aşırı renkli street tarzı kadrolar nedense hiç ilgimi çekmiyor.forumda bir fr bisiklet vardı transition kadro vardı. sade ve güzel..:)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Mustafa Acar

Bir arkadaşım da o kadroyu kullanıyordu. Sevmemem bundan ibaret. Yaklaşık 1.5 yıl gayet sakin bir şekilde kullanmıştı. Bir gün kadronun sele borusunun girdiğinin yerin çatladığını gördük. Aradık Kron'u.(Efor Bisiklet) Böyle böyle dedik, anlattık olayı. Daha sonra kadroyu bize gönderin, inceleyelim sonra size haber veririz dediler. Aradan 3-4 gün geçti, aradılar. Kadro sizin hatanız yüzünden çatlamış, güvenli çizgiyi geçerek kullanmışsınız dediler. Yani sele borusunu fazla kaldırmışsınız dediler. Güyaa. Ama yalan, arkadaşım her konuda çok titizdir. Özenle kaldırıp indirirdi. Sele borusu ölçü özellikliydi, yani üzerinde cm işaretleri vardı. Olay bundan ibaret. Ömür boyu garanti dedikleri sadece laftan ibaretmis yani. Olan bizim kargo paralarına oldu. :( Bende soğudum ondan sonra. Lanet olsun Kron'a. Ayrıca bisikletlerinin donanımını da çok uyumsuz yapıyor.

Sormak istediklerinizi sorabilirsiniz.

Fotoğraflar yakında.:rolleyes:

Harun.

Yaşam boyu bisikletçi
Tepki
908
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Muzaffer Yılmaz

Peki Salcano'nun kadrosu niye kötü?

• Beğen
Tepkiler: Ahmet Türkölmez

M.Burak KARADAĞ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.894
Bisiklet
Carraro
Ben yüksek koltuk kullanmaktan ötürü hi-ten bianchi kadromu aynı yerden yırttım.Benim hatam olmasına rağmen kabul edip değiştirdiler :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Harun Salcı

Salcano'nun sevdiğim hicbir kadrosu yok. Kadroda ne renk uyumu var ne de göz alıcı bir yanı. Üstelik karbon kadroları bile böyle, çok tipsiz. Üstelik sırf Salcano diye sevmiyorum. Dandik imajı veriyor. Bir diger arkadaşım da Ng 303 srd almıştı, bisiklet olarak. Parçaların nerdeyse hepsi defolu gibiydi. Aldıktan iki-üç gün sonra bir sürü yeri sorun çıkardı. Göbekler, frenler, aynakol v.s. Üstelik kadro bariz esniyordu biraz zorlayınca.

Bu konuyla ilgili olarak aklıma bir söz geldi: Ben ucuz mal alacak kadar zengin değilim demis birisi, kim bilmiyorum. :) Yaani üç kuruş fazla verin, kaliteli bir marka alın. Sorunsuz kullanın.

Kerim KOÇAK

Forum Demirbaşı
Tepki
493
İsim
Kerim
Bisiklet
Bianchi
@Muzaffer Yılmaz

Valla dostum bende aynı şeyi kron kadrolar için düşünüyorum acayip tipsiz geliyo bana üzerindeki kertenkele gibi bişey var ya çok iğrenç duruyo bence salcano ya gelince kötü kadrolar olabilir bende karbon kadrosunu gördüm ve beğenmedim ama bende ng 255 sd var gerçekten çok güzel dizayn edilmiş yakından inceledinizmi bilmiyorum ama bana en güzel gelen kadro bu diyebilirim parçaların bozulması vs konusuna da full deore sistem zaten benimki bozulursa suç salcano nun değil shimano nundur 2 yıl garantisi var gayet memnunum bisikletimden tavsiye ederim yol bisikletine geçene kadar sorunsuz kullanırım

Harun.

Yaşam boyu bisikletçi
Tepki
908
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Muzaffer Yılmaz

Senin gözüne öyle gözükmüş bende Kron'un tipsiz yazısını sevmiyorum.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Harun Salcı

Tabiki, tercih meselesi. Ama Kron'un yeni modellerine haksızlık etmeyin. :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bana kalırsa Kron modelleri gerçekten güzel. Ama görsel açıdan zayıflar. Sedona'yı görsel olarak daha çok beğeniyorum. Salcano ve Amoeba modelleri ise hiç bana hitap etmiyor, bir türlü ısınamadım onlara.

Yeni Geotech modelleri güzel alternatifler oluşturabilir alt/orta seviyede. Geotech Ascent'in beyaz kadrosu çok şık duruyor mesela. Bir de Delta, sitelerine kadrolar için gerekli bilgileri eklese daha iyi olur diye düşünüyorum. Alacağımız kadronun hangi boyları var, hengi renkleri var, ağırlık nedir, kadronun yanında yollanacak malzemeler var mıdır, sele borusu çapı nedir? Hiçbir bilgi yazmadan siteye eklemişler. Delta'dan alışveriş yapmayı düşünen varsa; önce telefonla danışsın, sonra siparişini versin.

Bakalım 2011 model kadrolar/bisikletler nasıl olacak, merakla bekliyorum. Piyasaya çıksınlar da yakından inceleyelim. :)

Mustafa Acar

Keep going...
Tepki
548
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Muzaffer Yılmaz

benim gözümde eskiler daha güzel duruyor yenileri cok canlı caf caflı duruyor..mtbtr deki incelemdeki xc2000 var rengi beni oldukca mutlu ediyor..:)

http://www.mtbtr.com/uploads/905Z4.JPG
http://www.mtbtr.com/uploads/905Z7.JPG
http://www.mtbtr.com/uploads/905Z10.JPG
http://www.mtbtr.com/uploads/905Z8.JPG

• Beğen
Tepkiler: İbrahim sarı

M.Burak KARADAĞ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.894
Bisiklet
Carraro
@Muzaffer Yılmaz

Birde şu var hemde Türk atasözü:

Ucuz etin suyu kara olur :D

@Deniz Gökhan Tezcan

Abi şimdi deltadan geldim.Ankara emekteki.2011 ler daha gelmemiş ama life ı ve ascenti yakından inceleme imkanım oldu gerçekten çok güzel bir kadro.Dizayn olarak.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@M.Burak KARADAĞ

Life, şehir ya da tur bisikleti kadrosu. Disk fren kullanımı yok, yani sadece v-fren. Ama cidden çok hoş bir kadro. Ascent de üst seviye bir kadro olmasa da hoşuma gitti.

Bu kadroları yakından inceledim dedin ya, peki renk ve kadro boyu seçenekleri hakkında birşeyler dediler mi? Ne kadar çeşit varsa o kadar iyi olur. Çünkü; Expert, Team ve Race modellerini getirdiklerinde boy ve renk seçeneği yoktu. Tek tip olarak getirmişlerdi...

M.Burak KARADAĞ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.894
Bisiklet
Carraro
Vardı.3 boy seçeneği var demişti life için ascent içinde 2 idi yanlıl hatırlamıyorsam ama boylar hakkında pek bir bilgim yok abi :)
Ayrıca race internette gözükene göre muhteşem bir kadro.Mat siyah ilk defa bu kadar güzel gözüktü gözüme :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@M.Burak KARADAĞ

Race artık eskidi. :) Ama iyi kadrodur. Bana hiç güzel görünmedi, hiç sevemedim o kadroyu. Tabi görüntü olarak diyorum. Kron'un bile mat siyah XC4000 kadrosu çok daha güzeldi bence. :)

M.Burak KARADAĞ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.894
Bisiklet
Carraro
Bilmiyorum abi eski onu biliyorumda görüntüsü gayet hoş :D

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Mustafa Acar

Benim anlattığım, bahsettiğim kadroda bu zaten. Evet boyası güzel. Özel bir malzeme kullanılmış. Hem mat hem pürüzlü. Yani elimizi sürtünce kayıyor. Yeni kadroları öyle değil, boyası parlak olduğu için kaymıyor. Anlatabildim umarım.

Ama şunuda söyleyeyim: Ben parlak, cafcaflı, rengarenk kadroları daha çok seviyorum. Mesela yeni Kron kadrolar çift renkli. Bayaa da güzel. Aralarında kırmızı, siyahlı olan modeli daha güzel mesela.