Pişman olmadan ikinci bisiklet seçimi

Yol Bisikletinden Sonraki İkinci Tercihiniz

• Şehir-Tur

• MTB

• Fixie

• BMX

• DownHill

• Katlanabilir

• Yine Yol Bisikleti

• Cyclocross

Sonuçlar ancak oy kullandıktan sonra görülebilir.

ikitekerbirdünya

Aktif Üye
Tepki
60
İsim
Deniz
Bisiklet
Scott
Bu konuda bisiklet tavsiyesi istenmemektedir:harika:
Merhaba arkadaşlar özellikle yol bisikleti kullanıp ikinci bisiklet olarak ne tercih ettiniz.Elbetteki bu soru kullanım şekli veya zevklere göre değişebilir ama genel bir fikrimiz olması açısından soruyorum.İkinci bisikleti aldıktan sonra ne gibi pişmanlıklar yaşadınız veya iyi ki almışım dediğiniz mi?
Gönül isterki her türden bisikletimiz olsun ama taktir edersiniz ki apartman dairelerinde bisiklet muhafaza etmek oldukça zor.O yüzden bu seçimi iyi yapmak gerekiyor.
Fikirlerinizi ve yaşadığınız tecrübeleri bekliyorum.:)

Scudo

Saim Deveci

Aktif Üye
Tepki
113
Bisiklet
Giant
Neye ihtiyacınız olduğunu bilmeden ikinci bir bisiklet arayışına girmenin mantığını anlayamadım.

ikitekerbirdünya

Aktif Üye
Tepki
60
İsim
Deniz
Bisiklet
Scott
@Saim Deveci Mantığını şöyle açıklayayım yazımda da belirttiğim gibi ikinci bisiklet tercihi yapanların daha sonra yaşadıkları sorunları merak ettim burada bana biri şu bisikleti al demesini beklemiyorum saçma olur zaten:harika:Sadece yaşanılan deneyimleri birbirimiz ile paylaşalım istedim.

Zekeriya Çab

Forum Bağımlısı
Tepki
1.657
Hiç bir bisiklet sorun olmaz yeterki doğru Tür bisikleti doğru mekan ve zaman için şeç.
Ben fixie tercih ettim çünkü fixie istiyordum ve yol bisikletine çok yakın. Tahmin ettiğim gibi yol bisikleti ile yaptığım turlara inanılmaz katkısı oldu. Dayanıklılık ve kapasiteyi arttırdı. Denge ve sürekliliği sağlamlaştırdı.
Yol bisikleti yapanlara direk fixie tavsiye eserim.
Ama tabi ikinci bisikletin bazı nedenleri olur eviniz orman yada arazi şarlarına çok yakındır mtb heyecanı yaşamak için alınır. Ama aynı yolları yol Bisikletiyle geçip bir de mtb ile geçmek çok eğlenceli olmaz. Ara ara çok uzun turlar çıkıp ara yollarında keyfini çıkarayım derseniz Cylocross iyi bir ikinci bisiklet olur.
Yol bisikleti ile spor yaptıktan sonra Eş dost ziyareti, iş, alışveriş, gezme için katlanır yada şehir bisikleti edinmeniz güzel olur.
Ikinci bisiklet yine sizin ihtiyaçlarınıza bağlı.

ikitekerbirdünya

Aktif Üye
Tepki
60
İsim
Deniz
Bisiklet
Scott
@Zekeriya Çab Demek istediğim tam da buydu.Fixie tercih etmişsizniz ve avantajlarını görmüşsnüz:harika:Bundan sonrasını size özel olarak yazmıyorum;)

Anlatmak istediğimi tam olarak yazamadım sanırım bisiklet tavsiyesi beklemiyorum çünkü:)

eren konu

Forum Bağımlısı
Tepki
565
Bisiklet
Specialized
Ben oyumu şehir-turdan yana kullandım çünkü şehir tur bisikleti kullanıyorum ikincil olarak alacağım bisiklet yol bisikleti olacak.

• Beğen
Tepkiler: ikitekerbirdünya

Keya

Üye
Tepki
5
İsim
Kemal y
Bisiklet
b'Twin
Merhabalar, b'twin orjinal 7 şehir bisikletimi sattım ve rockrider 540 mtb aldım. Orjinal 7 28" janttı , şehir içi ve düzlükler veya dik olmayan rampalar için süperdi, konforu ayrıca çok iyiydi. Biraz hoplarım zıplarım diye mtb aldım ve lastikleri ince takıp şehir ,yol ve dağ bisikleti olarak kullanırım diye düşündüm öylede olacak sanırım. Şehir bisikletinden sonra rockrider 540 mtb güçlü bir kamyona veya arazi Aracına binmişim hissi yarattı bende. yani amacına yönelik mükemmel bisiklet ancak ben uygun olunca bir iki sene içinde yol bisikleti olarak ikinci bir bisiklet düşünüyorum.

• Beğen
Tepkiler: ikitekerbirdünya

ikitekerbirdünya

Aktif Üye
Tepki
60
İsim
Deniz
Bisiklet
Scott
@Keya Bu tip durumlarda en iyisi deneme yanılma yöntemi aslında.Ama bahsettimiz ürünler genelde çok pahalı oluyorlar.Size en uygun bisikleti bulmuşsunuz ne mutlu size:)

• Beğen
Tepkiler: Keya

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
2. bisikleti aldıktan sonra 2 bisikleti napıcam ben problemim oldu tekini sattım gitti.
çok düz mantık adamım herhalde

edit: hatta o sırada 1 tanede mtb vardı.
toplamda 3dü, 2sini yolladım :D

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@ikitekerbirdünya daha doğrusu hangisinin uygun olduna karar vermem için hepsini edinmem gerekti.

mtb katlanır birde fitness vardı.
baktımki bana en uygun fitness diğelerini elden çıkardım

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
basit olay aslında ben deneyimlerini söylim ;

kısa mesafeler için örnegin haftada 20-30km için katlanır.
dağ bayır bozuk yollar için mtb
düz yol şehir içi için= yol, fitness yada şehir bisikleti.

şehir içinde hız isterniyorsa öncelik yol bisikleti
konfor isteniyorsa şehir bisikleti
yok 2si karışık olsun derseniz fitness..

ikitekerbirdünya

Aktif Üye
Tepki
60
İsim
Deniz
Bisiklet
Scott
@kivilcimb Kötü olan yanı insanın hepsinde gözü kalıyor maalesef hastalık gibi.Çok bisiklet yoktur ,az yer vardır:)

Sadettin Z.

Forum Bağımlısı
Tepki
11.769
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Cyclocross
Oy verirken Mtb ve Katlanır seçenekleri arasında gidip gelip sonunda tercihimi katlanırdan yana kullandım.

Mevcut durumda evde bir yol ve bir de eşime ait katlanır bisiklet mevcut. Yol bisikleti ile geçtiğim güzergahtan katlanır ile gitmenin bir getirisi yok, ancak sağa sola gitmek, evin etrafında turlamak veya araçla biryerlere gittiğimde bisikletsiz kalmamak için katlanır ilaç gibi.

• Beğen
Tepkiler: poet

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@ikitekerbirdünya tabi oda bi zorluk,ben katlanır bisikleti hayatımda katladımı hatırlamam.
yanlız yaşadım için gelip salonun ortasına bile koyduğum olmuştur :D

ikitekerbirdünya

Aktif Üye
Tepki
60
İsim
Deniz
Bisiklet
Scott
@Sadettin Z. Katlanır bisikletler joker gibi gerçekten bir çok işini görüyor her eve lazım.

@kivilcimb Evet evde kimse olmadığı zamanlarda ,bisiklet tekerleklerini sil duvara as kısmı bir çok kez es geçilip kapının yanına bırakılıyor bir sonraki gün için:)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
ikinci bisikletimde her şeyden önce doğru bedeni seçeceğim. denemeden asla ama asla almayacağım. büyük beden kullanmak yoruyormuş gerçekten :(
ama olsun sürüyoruz işte... bu da bana ders olur :D

şuan amortisörsüz mtb kullanıyorum. alırkenki amacım hem dayanıklı olsun hem de hız da yapabileyimdi. tabi ucuzuna da kaçtık ilk bisiklet olduğu için...

bu yüzden hem dağ hem yol özelliklerini barındırdığı söylenen(tabii ki birebir olamaz) cyclocross alacağım.

Sabri YILDIRIM

Daimi Üye
Tepki
279
İsim
Sabri YILDIRIM
Bisiklet
Sedona
Kesinlikle katlanır tercih ederdim. Her gün işe bisikletle giderdim o zaman :) Tuzladan Kartal metroya, Kozyatağı Metro'dan Sümko Sitesine :)