Pinokyo Tarzı Gidon

münferit vagon

Daimi Üye
Tepki
581
İsim
Ali
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Merhaba değerli üyeler; bana sadece gidona uzanırken rahatsızlık veren (belimde hafif bir ağrı oluşuyor) sebebini kadrosunun küçük olmasına bağladığım bir bisiklet var. Normal kullandığım bisiklet değil. Bu bisikleti şöyle yakın mesafelerde ya da bir yere kilitleyip bırakmak mecburiyetinde kaldığım durumlarda kullanmayı düşünüyorum. Fakat dediğim gibi gidonun yükselmesi gerekiyor. Kadro boyu normalden az olduğu için vereceğiniz tavsiyelerde olağan gidon yükseltme yöntemlerini bir kenarı bırakmanızı istirham ediyorum. :) Aklıma gelen bir çözüm: Gidonun Pinokyo bisikletlerde olduğu gibi yükseltilmesi. Fakat bir Pinokyo gidonunu nerede bulurum, bulsam da bana kaça patlar (fazla maliyet olsun istemiyorum), yahut başka bir yerde bu şekilde bir gidon yaptırabilir miyim, yaptırsam ne kadara mâl olur... gibi soruları size yöneltme gereği duydum. Tecrübelerinizi paylaşmanızı rica ediyorum, teşekkür ederim. :) 11.png

Scudo

münferit vagon

Daimi Üye
Tepki
581
İsim
Ali
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Konuyu açıp öyle bırakmadım; cevaplarınızı dört gözle bekliyorum ;)

Ahmet.S

Aktif Üye
Tepki
51
İsim
Ahmet
Bisiklet
Bianchi
Pinokyo bisiklet su an hurdacilarda falan kac lira ki gidonu pahali olsun :) bisiklet tamircilerinde vardir bence

• Beğen
Tepkiler: münferit vagon

münferit vagon

Daimi Üye
Tepki
581
İsim
Ali
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@ahmetcan05
Öncelikle mesajınız için teşekkür ederim. Uygun bir zamanda sorayım inşaallah. Sağolun :)

• Beğen
Tepkiler: Ahmet.S

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@alifurkan390
hurdacılar çok pahalı satıyorlar, kendileri de öğrendi artık pinokyonun piyasasını. sanayide boru kıvırma işiyle uğraşanlardan uygun ücrete bir şeyler yaptırabilirsiniz bunun yanında mobilet gidonları da belki işinize yarar. ama en temizi sanayide boru kıvırma işiyle uğraşanlardan edineceğiniz gidon olacaktır.

M.A.Y.

Forum Bağımlısı
Tepki
508
Bisiklet
Diğer
@alifurkan390 Pinokyo gidonu kadar yüksek olmasada yarısı kadar yüksekliğe sahip bir gidonu 1 sene kadar önce mahalle arası bisikletçisinden 5 tl ye almıştım :) Biraz eski, hafif paslıydı. Üzerine sticker yapıştırarak görüntü sorununu çözdüm. Daha dik oturuş pozisyonu ile bisikletim çok konforlu oldu.
Bu arada pinokyo gidonu bulursan, vites fren kolları çok fazla yukarı çıkacağından kabloların gerilmesi/kısa gelmesi sorunu ile karşılaşabilirsin.

• Beğen
Tepkiler: münferit vagon

münferit vagon

Daimi Üye
Tepki
581
İsim
Ali
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@OzzMan
Anladım, yorumunuzu değerlendirmeye çalışacağım inşaallah. Galiba bu yönteme başvurmam gerekecek. Teşekkür ederim :)

münferit vagon

Daimi Üye
Tepki
581
İsim
Ali
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@M.Yalınkılıç
O hâlde öncelikle mahalle arası bisikletçilerine sorarak bu şekilde bir gidon bulmaya çalışayım. Buralarda bulamazsam ya da temiz bulamazsam sanayiye gideyim. Değerli fikirleriniz için sağolun :)

Tolga Günsezer

Forum Bağımlısı
Tepki
1.060
Bisiklet
Whistle
Kelebek tur gidonları da ihtiyacınızı karşılayacaktır.

münferit vagon

Daimi Üye
Tepki
581
İsim
Ali
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Tolga Günsezer
Şöyle düşününce "evet olabilir" dedim; bunu da değerlendirmeye alayım. Sağolun, var olun; teşekkürler :)

• Beğen
Tepkiler: Tolga Günsezer