Pinarhİsar-tekİrdaĞ-ŞarkÖy-gelİbolu turu 1.gÜn

Tepki
30
Bisiklet
Merida
17-19 Mayıs arasındaki üç günlük tatili değerlendirmek için uzun zamandır alternatifleriyle değerlendirdiğimiz turlardan pınarhisar-kumbağ-gelibolu-şehitler abidesi turunu tercih ettik.Bu turda bana değerli dostum Barış ÖZCAN yoldaşlık etti.Teşekkürler Barış iyiki varsın İkimizinde uzun soluklu ilk turu olduğu için fotoğraf çekmeyi çoğu zaman unuttuk.Elimde bulunan fotoğraflarla mümkün olduğunca kısa yazılarla turumuzu anlatmak istiyorum...
(link)
sabah 07:30 da pınarhisardan ahmetbey sapağından çıkış yaptık.Forumdan okuduğumuz yorumlardan faydalanarak malzemelerimizi hazırlamıştık.Bu turun sonunda anladıkki bisikletçinin rakipleri rüzgar,yokuş ve yağmur.İlk ikisine yapacak bir şey yok fakat yağmur için iyi tedbir almak gerekiyor...
(link)
Turumuza son derece neşe içersinde başladık...
(link)
ahmetbey-büyükkarıştıran üzerinden çıktığımız e-5 üzerinde kısa bir sürüş yaptıktan sonra muratlı sapağından tekirdağa döndük...
(link)
Muratlı sapağında benzinlikte kısa bir mola verdik.Çalışanlarla hoş bir sohbet eşliğinde birşeyler içtik...
(link)
Hayatımda ilk defa benzinlikte aracımın deposunu değilde midemi fulledim.Benzin fiyatları yanında bedava sayılan sodamı keyikle içtim.
(link)
Muratlı'ya kadar trafik,emniyet şeridi ve çıkışlar gayet iyiydi.Kan akışını sağlayacak kısa molalarla yola devam ettik..
(link)
Hava güzel,yol güzel yapıştır BARIŞ....
(link)
Muratlı'da kahve içdiğimiz cafenin önündeki bisikleti görünce teknolojinin geldiği son noktayı takdir etmemek mümkün değil...
(link)
Her çıkışın bir inişi vardır derler ama biz hep çıkıyoruz..
(link)
Tekirdağda bizi sağnak bir yağmur karşıladı.Yağmur:1 Biz:0 ama yılmıyoruz yolumuza devam....TEKİRDAĞ MERKEZE DİK BİR İNİŞ VAR.MERKEZDEKİ ÖZCANLAR KÖFTEYE (sahildeki özcanlar köfte farklıymış) MUHAKKAK UĞRAMAK ŞART.TEKİRDAĞ KÖFTESİ HARİKA, KIZARTILMIŞ EKMEK VE PİYAZ ÇOK İYİYDİ.FİYATLAR MAKUL(1,5 PORSİYON KÖFTE,PİYAZ,AYRAN,ÇAY 20 TL).Muhteşem bir ilgi alaka.Teşekkürler ÖZCANLAR KÖFTE çalışanları..Gidemeyeceklerin canı çekmesin diye köftelerin fotoğraflarını paylaşmıyorum..
(link)
TEKİRDAĞ SAHİL YOLU DAR.EMNİYET ŞERİDİ NEREDEYSE YOK.TEKİRDAĞ-KUMBAĞ ARASI SIKICI İNİŞ VE ÇIKIŞLAR VAR.KUMBAĞ GAYET SAKİNDİ.(YAĞMURLU BİR GÜNDE GİTTİK).BİSİKLETÇİ BAHATTİN ABİYLE (USTA BİSİKLET, GİDENLER SELAMIMI SÖYLESİN) TANIŞMANIZI TAVSİYE EDERİM.KALACAK YER KONUSUNDA BİZE YARDIMCI OLDU.ISLANDIĞIMIZ İÇİN OTELDE KALMAK ZORUNDA KALDIK İKİ KİŞİ 50 TL.ÇADIR KURMAK İÇİN KUMBAĞDAN 1-2 KM İLERİDEKİ ORMAN PİKNİK ALANI MUHTEŞEM.
(link)
Kumbağda akşam gezmesi...
(link)
(link)

2.GÜN MACERALARI YAKINDA....

Scudo

S.Araz

Üye
Tepki
39
Bisiklet
b'Twin
Benim memleketimden başlamışsınız tura.Takipteyim :)

Mehmet Serpi

S-Works Epic World Cup 29
Tepki
106
Başlangıç
1979—80
Bisiklet
Specialized
Buraya kadar tebrikler :alkis: devamını bekliyoruz :rolleyes:

Tepki
30
Bisiklet
Merida
hemşerim memleket nere

turu dün bitirdik.
anlatımım yakında...

memleket neresi?

Mert Ahmet

Daimi Üye
Tepki
293
Zorlayıcı ve güzel bir tur olmuş devamını heyecanla bekliyoruz :) Haftasonu için ben de bisiklete atladım fakat bindikten 1.5km sonra lastiğim patladı otobüse kaldım. Sözde meteorolojinin sitesinde haftasonu hava açık ve güneşli gösteriyordu bulut yoktu havada, her nasılsa cuma cumartesi ara ara yağışlar oldu...
1.5 ay kadar önce evime muratlıya dönmüştüm o yoldan fakat çorludan gelmiştim. E5-Muratlı arasında kalan 14kmlik yolu nasıl değerlendiriyorsunuz? E5ten çıkınca bana asfaltın kalitesi hiç iyi gelmedi, carraro cr race 052 yol bisikleti kullanıyordum.

aertan

Daimi Üye
Tepki
140
İsim
ali ertan noyan
Bisiklet
Ghost
Takipteyim, devamini bekliyorum.

Tepki
30
Bisiklet
Merida
Yolun kalitesi konusunda çok haklısın.biraz kötü.ben merida crosway 20 v kullanıyorum.senin kadar zorlanmadım.eğim açısından gayet iyi..

@aertan
Eyvallah...

Tepki
0
Bisiklet
Salcano
imrenerek izliyorum. Yakında ben de başlıyorum. van gölü etrafında bi tur atıp gelecem...