Pınarello Gerçeği

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Konuyla alakası yok ama. İstanbul'da adım başı bir Pınarello görüyorum artık. Bu kadar ucuzladı mı bu Pınarello! :)

Scudo

Chucky-1

Daimi Üye
Tepki
54
Bisiklet
Diğer
@Ahmet-E Ahmet bey bende sizle aynı fikirdeyim. Forumdaşlarım ilk önce hepinizin yorumlarınıza saygım var tekrae söylüyorum tartışmak için değilde kaza paylaşımı olsun diye açtım bakın olan olmuş artık savunmayın kırılan kadro gitmiş artık serviseni gider bilemem ama olan olmuş yazıktır etmeyin

Hakan Kök

Üye
Tepki
27
Bisiklet
Giant
Hocam ilginç bir yorumda bulunmuşsunuz ancak demek istediğinizi anlıyorum. Ben de şöyle bir yorum yapmak istiyorum:

Bir arkadaşımın dediğine göre bacak kılları 2 saatlik bir yarışta 13 dk'lık bir süre kaybettiriyormuş. Bacaktaki kılların bile süre kaybettirdiği bir ortamda bisikletteki 200 gramlık bir ağırlık avantajı neler yaptırır. Pinarello gibi bir bisiklet üreticisi 6000 TL'lik bisikletlerini her ne kadar üstün performansçılar için üretmiş olmasa bile, sizin benim gibi amatör olarak bisiklete binip yarışlara katılan kişiler için üretiyor. Salcano'nun aynı komponentlere sahip bisikleti 9 kg olup 3000 TL'dir. Pinarello'nun 8 kg olup 6000 TL'dir.

Ayrıca bir tanıdığım aldığı Salcano bisikletin jantında sorun yaşadı alır almaz. Jantı değiştirmeye çalıştı ve çocuk resmen bisikletten soğudu :) Diğer markanın tutumunu belirtmeye gerek bile yok sanırım :)

Chucky-1

Daimi Üye
Tepki
54
Bisiklet
Diğer
@Erdal YILMAZ Erdal bey Bu bisiklet devleri kendi ülkelerinde kendi markalarına hep destek kendi vatandaşlarıda hep kendileri maddi manevi destek verdiler bu yüzden bugün herkes bu markaların adını biliyor. Biz kötü olduğunu bildiğimiz haldeki bence kötü değil kendi bisikletlerimizeazda olsa sosyal medyada bile destek versek yarın bizdedünyaca tanınırz

@Hakan Kök Hocam yazınızı çok beğendim gerçekten doğru sözene hacet yazdıklarınıza katılmamam imkansız jant olayınada üzüldüm doğrusu bende duydum salcanonun yanlışlıklarını ama sizde gördünüz büyük markalarında yanlışkları oluyor ama biz çok gözümüzde büyütüyoruz elbette pınarello saygıyı hak ediyor ama bu konuda asıl vurgulamak istediğim ana düşünce acaba nekadar hakediyor?

• Beğen
Tepkiler: Ghost

Ahmet-E

Daimi Üye
Tepki
244
Bisiklet
Lapierre
@Yiğit Alp Okyaylı Aslında ne demek istediğinizi anlıyorum.Keşke dediğiniz gibi olsa,ancak.ticaret ,alışveriş,güven işidir ve güveni de kazanmak çok zor,kaybetmek çok kolaydır.

• Beğen
Tepkiler: Chucky-1

can akıncılar

Forum Bağımlısı
Tepki
897
Bisiklet
Salcano
Benim Kadro Kulağı 3 Yıl 19800 Km Dayanmış Gerisi İlgilendirmez:DTek Sorunum Kırıldığı Zaman Aynısını Bulamamak...

Chucky-1

Daimi Üye
Tepki
54
Bisiklet
Diğer
@Ahmet-E Sağolun. Bende isterdim benim ülkem güzel üretsin güzel iş yapsın ama neden olmuyor diye üzülüyorum emin olun belkide önyargılarımızdandır ya da birlik olup kendimize değer vermememizdendir?

lombardo

Aktif Üye
Tepki
188
İsim
Deniz
Bisiklet
Lapierre
ben burda yazının bir kısmına özellikle katılıyorum; dış marka meraklısı olduğumuzla ilgili kısım ( sanırım ben de öyleyim, maalesef :( )

hakikaten de salcano filan dendiğinde şöyle bir burun bükeriz, orbisplus ın çoğumuz adını bile bilmez!!

sonra bir gireriz merida lardaaaan, scott lardaaan, cannondale leer; ooo daha neler neler! hatta henüz tr de distribütörlüğü olmayan markaları bile binbir zahmet demez itinayla ediniriz!

yadsınacak, ya da eleştirilecek hiçbir tarafı yok!! ama cannondale, salcano dan daha iyi demek biraz gülünç oluyor bence. muhtemelen cannondale üretimde çalışan bir montaj içsinin bir günlük yevmiyesi, bizde benzer pozisyonda çalışan işçinin bir aylık sgk sından fazladır!!

bu sadece bir örnek ama sanırım neyi anlatmaya çalıştığım hakkında fikir vermede yeterlidir. ve evet salcano da orbisplus ta ya da sedona da o bahsettiği zımbırtı kırılan bir kadro görmemişsen; bu kadar gözümüzde büyüttüğümüz markaların da kusursuz olmadığını görelim artık noktasına ben şahsen katılırım..

daha ucuz daha dandik anlamına gelmez, daha pahalı da daha kaliteli anlamına gelmez.

haa ama; biri ezbere her sene aynı kadroları aynı üreticiye ürettirip değişik değişik etiketler takıp satıyor, diğeri bildiğin iş üzerine ar-ge yapıyor; kadro açılarını bile, tayvan da bile ürettiriyor olsa kendi belirleyip, icabında üretim aşamasında bizzat denetliyor denirse anlarım. (şahsen bir kadronun amerikada ya da tayvan da üretiliyor olması benim için çok anlam ifade etmiyor. tayvan da fabrikada üretilmesi, amerikada bir villanın garajında üretilmesinden iyidir. hatta belirli şartlar sağlandıktan sonra, mümkün buluyorlarsa somali' de bile üretebilirler, benim için sıkıntı yok)

ya da biri satıştan sonra seni unutuyor ama öbürü olabilecek son mertebede ürününün arkasında denirse onu da anlarım

ve bu durum, bir fiyat farkını haklı kılar ama; ''O'' fiyat farkını açıklamaya yeter mi derseniz; liberal ekonomi tartışmayla bitmez..

(elin oğlu artık; geriye dahi çalışan takvim mekanizmalı otomatik saat üretir ama patek philippe in, saniye durdurması bile olmayan saati; 10 KAT daha yüksek fiyata hala alıcı bulur, çünkü patek philippe dir!!)

ki kadrodan başka hiçbir önemli komponenti de kendileri üretmiyorlar zaten (vites, fren vs..) gidon sele önemsiz midir; hayır ama sırf o işi yapanlardan daha üstün bir iş çıkardıklarından değil; yaptık mı yaptık hesabı..

aslında salcano yu da pınarello yu da, ya da herhangi bir başka markayı da olumlu-olumsuz eleştirmek çok doğru değil sanırım. ben bugün benim iki teker i sürdüm; ne 100 km yaptım, ne kadansın gözüne vurdum, ne de başka birşey vs..

huzur buldum, mutlu oldum, herşeyden uzaklaştım benim için bitmiştir..

Chucky-1

Daimi Üye
Tepki
54
Bisiklet
Diğer
@lombardo Teşekkürler hocam yazınızı takdir etmemek mümkün değil yazdıklarınızla aynı fikirdeyim. Üstünde mutlu olmak çok önemli ama malesef marka takıntıları bitmeyecek gibi. Bakın ne güzel anlatmışssınız üretim yeri olayını

KuzuBoyz

Daimi Üye
Tepki
392
İsim
Bülent Kuzu
Bisiklet
Trek
Kırılma nasıl olmuş?
Soru günceldir.

Chucky-1

Daimi Üye
Tepki
54
Bisiklet
Diğer
@KuzuBoyz
Hocam kusura bakmayın cevap veremedim. Kırılmanın büyük ihtimal kullanırken olduğu yönünde kaantim var kaza olmadığını profilden anlayabiliyoum bisiklettede çizik ya dakızdasakatlık yok yani bu arada belirteyim kulakla beraber kadro gofretgibi sökülmüş yani kadro kırılmış bildiğiniz üçüncü fotoya iyi bakın

• Beğen
Tepkiler: Resul Yılmaz

Gökhan Toros

Forum Bağımlısı
Tepki
7.568
Başlangıç
2009—10
@Erdal YILMAZ

Pinarello ucuzlamadı da, çakmaları ucuz. İnsanımız da bayılıyor gösteriş yapmaya. Sonuç ortada.
Benim bildiğim İstanbul'da 3-4 tane Pinarello var. Çakma değil, Pinarello Pinarello.
Arkadaşlarımda bir tane 60.1 ve 65.1 var. Bir tane Fp-Duo var. Sanırım 4. bir tane daha Dogma 60.1 var, forumda görmüştüm, sahibini tanımıyorum ama...
Gerisi çakma.

Tepki
41
İsim
SERHAT
Bisiklet
Pinarello
@Gökhan Toros

bendeki pinarelloda orjinal

@Yiğit Alp Okyaylı ama gel gelelimki bu kadro kulagıdır kırılır ki kaldıkı Allah yapımı degil kul yapımı herşeyde bir hata olabilir herşeyin karbonun bile bir ömrü vardır. Herşey ebedi degildir olur böyle kazalar allah daha büyük sıkıntılar yasatmasın derim o yüzden 1 kadro kulagı yüzünden firmayı kötülemeye gerek yok

• Beğen
Tepkiler: Gökhan Toros

Chucky-1

Daimi Üye
Tepki
54
Bisiklet
Diğer
@serhat ersöz Serhat Başkan her kul hata ypar insan kusursuz birşekilde Allah tarafından yapılmıştırbildiğimiz üzere Aziz Allah fakat insan yapımı kusursuz dedildir dediğin gibi. Amacım işte önyargıyı çürütmek abi.

Chucky-1

Daimi Üye
Tepki
54
Bisiklet
Diğer
@Hakan Beşikçi Sitesi yeterli değil düz bakarsakkötü ama dolaylı yönden güzel birşey tüm özellikleri sitede yazarsa insanlar internetten bisiklet alır bayiye gitmez küçük esnaf kazanamaz indirimde yapılmaz bayiden almak en mantıklısınıunlar strateji olabilir

Birtan Kolburan

Daimi Üye
Tepki
235
Bisiklet
Specialized
Kadro kulağının görevi kırılmak ve yamulmaktır zaten.Kadroya zarar gelmemesi için

Hakan Beşikçi

Daimi Üye
Tepki
134
@Yiğit Alp Okyaylı
Öyle bi mantık mı var, o kadar büyük firma bunu düşünemedi de salcano mu düşündü ayrıca bayinin bu bilgileri verebileceğini sanmıyorum.

• Beğen
Tepkiler: Mehmet H.

lombardo

Aktif Üye
Tepki
188
İsim
Deniz
Bisiklet
Lapierre
@Yiğit Alp Okyaylı

yok hocam şimdi olmadı işte :D onun adı strateji değil. onun adı sektörü takip edememek. Bugün bilinçli kullanıcı önce ona bakıyor. kadro boyu nasıl ölçülür e dair binlerce linki okuyor; kadro boy standartlarının da her markada aynı olmadığını bildiğinden bir ürünü incelerken önce ona bakıyor.

burada tamam netten satmasın onu da anladık ama kadro boyu yazılmaması amatörlük olmuş biraz gibi geldi bana da :)