Pilli Kas cihazları (Arşiv)

Konu, 'Sağlık - Antrenman - Beslenme' kısmında Gürsel A. tarafından paylaşıldı.

 1. Gürsel A.

  Gürsel A. Bisikletkolik

  Kayıt:
  10 Eylül 2004
  Mesajlar:
  1.403
  Beğeniler:
  2.264
  Şehir:
  İstanbul
  Seviye:
  Sevgili Arkadaşlar,

  Hepimiz yeni evimize Hoşgeldik, bundan sonra daha özgür bir ortamda Gürselin
  sayesinde çok daha fazla bilgiyi birbirimizle rahatça konuşup tartışabileceğiz.
  Bende herhalde bu gidişle bu grubun Spor Hocası olarak (sanıyorumki bu görev
  Gürsel sayesinde bana uygun görüldü :) ) sizlerden gelicek soruları bilgim dahilinde cevaplamaya çalışacağım.
  İlk olarak Gürselin Metroda görmüş olduğu ve burada bahsettiği Pille çalışan Kas
  geliştirme aletinden söz edelim,daha doğrusu belirli bir markadan değilde ,bu aletlerin
  genel özelliklerinden konuşalım...
  Bu tip Kas geliştirme aletlerinin Amerikada 80 li yıllarda popüler olmasının bir sebebi de özellikle Spor sakatlıklarınının tedavisinde kullanılmaya başlamasıyladır. Aktif spor yaşamı esnasında sakatlanan veya travma geçiren sporcular bu dönemlerinde sportif performanslarını kaybetmemek için bu tip " Kas Konstraksiyonunu (kasılmasını)" suni olarak sağlayan veya diğer bir spor terimi olan "izometrik(kas boyunda herhangi bir uzama -kısılma olmadan)" kasılmalarla kaslarını güçlendirmeye çalışırlar,tabiki bu tip aletleri ancak Fizyoterapistler eşliğinde kullanmak gereklidir. Kas sakatlıkları geçiripte bir Fizyoterapi merkezine gittiğiniz zaman benzeri aletlerle tedavi olucağınızdan hiç şüpheniz olmasın!
  Şuanda televizyon,gazete,dergi gibi yerlerde butip aletlerin devamlı reklamını görmekteyiz fakat bu aletler yukarıda anlattığım aletlerin işlev ve sonuç açısından çok küçük bir kopyasıdır.
  Gürselinde dediğigibi 8 milyon TL değerinde ki bir alet asla 300 $ ile 1000 $ arasında satılan aletlerle aynı işlevi göremez ,hatta hiç bir zamanda günde 10 dk. çalışarak nesizin Kas yapınızı geliştirebilir nede zayıflamanızı sağlar!! Bunların olabilmesi için düzenli olarak "FatBurning" diye adlandırdığımız programları yapıp Ağırlık çalışmaları ile vücudunuzun kas yapısını güçlendirmelisiniz.Ayrıca karın kasları içinde özel hareketleri uygulamalısınız,yoksa Televizyon seyrederken,kitap okurken vb. anlarda isteğiniz kiloya veya vücüt görüntüsüne kalıcı olarak ulaşamazsınız.Bu yazımdan sonra sakın sanmayınki bu aletlere karşıyım ve kötülüyorum,gerçekten yurtdışından iyi,profeyonel modellerini alabiliyorsanız aktif antrenmanlarınızın yanında size büyük bir destek olabilir,ama yaklaşık 12 yıllık profesyonel Eğitmenlik hayatımda hiç bu aletlerle istediği forma giren insanlara rastlamadım.
  Bu konuyla ilgili daha detaylı bilgi için veya herhangi bir antrenman bilgisi konusuyla ilgili aklanıza takılan sorularınız için hertürlü mesajınızı bekliyorum.

  Bahadır İŞSEVEN
  PLANET HEALTH CLUB
  issevenb@turk.net
   
 2. PAMOUQUE

  PAMOUQUE Yeni Üye

  Kayıt:
  22 Şubat 2006
  Mesajlar:
  8
  Beğeniler:
  1
  alti buçuk aylik hamileyim ve dogumdan sonra bu göbegimi sporla istedigim yani dogumdan önceki formuna sokabilirmiyim sizce sadece sporla bu mümkün mü?
   
 3. #3
  Gürsel A.

  Gürsel A. Bisikletkolik

  Kayıt:
  10 Eylül 2004
  Mesajlar:
  1.403
  Beğeniler:
  2.264
  Şehir:
  İstanbul
  Seviye:
  Uzman değilim ama sanıyorum mümkün..(Duyumlarıma göre böyle)Forumda tıp doktoru üyelerimiz var.. Onlara havale edelim bence..