Peugeot Restorasyon

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında ican tarafından paylaşıldı.

1. ican

ican Yeni Üye

Adı:
    Can
    Merhabalar. Forumdaki konuları gördükten sonra ben de böyle bir şey yapmaya karar verdim.
    İlk hali.
    Önce tüm parçaları söktüm. Sonra tinerle boyayı çıkarttım ardından zımpara ile kararmış yerleri düzelttim. Boya söküldükten sonra çabuk kararıyor o yüzden zımparadan sonra beklemeden boyaya geçtim. Sprey boya ile kendim boyadım.

Sonra parçaları fazla detaya inmeden temizledim ve tekrar taktım. Fren kabloları ve vites ayarı için bisikletçiye gittim. İlk sorunu da orada yaşadım ön aktarıcının vidası yerinde durmuyordu o_O daha büyük bir vida denedik ama vitesi değiştirince aktarıcı atıyordu. Uygun fiyata bulabilirsem yenisini almaya karar verdim. Fotoğrafta da büyük vida belli oluyor.
    Fotoğraflardaki gibi vites sistemi Sachs-Huret :)

Fren kolları eski olduğu için kendimdeki frenlerle değiştirdim bir süre idare etsin drop bar takmayı düşünüyorum :)

Frenlerin markası var mı bilmiyorum sağ tarafta balık gibi bir şekil var :)

Bunlar da uzaktan çekilmiş fotoğraflar

Satıcıdan Peugeot olarak aldım. Boyayı sökerken alt tarafta seri numarası gibi bir şey gördüm: A90139806 bilgisi olan modelini yada markasını belirlemede yardımcı olursa sevinirim.

Son halini vermek için biraz sizin yardımınıza ihtiyacım var :)

1. Bisiklete uyacak drop bar gidon ve uyumlu fren kolları
    2.Kahverengi deri görünümlü sele(Brooks almak isterdim ancak fiyatı bisikletten pahalı :D)
    3.Yeni lastik (Ölçüleri 700X35C sanırım.)

Yardım edecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler. İyi Bayramlar :harika:

2. Furkan124

Furkan124 Üye

Adı:
    Furkan
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    drop bar tak deri gidon bandı al ve normal rahat bir sele al ve dericiye götürüp deri kaplattır

frenlere bakım yap ve değiştirme orjinali kalsın

İlginizi Çekebilir

IMG_20160426_172107.jpg
Merhaba arkadaşlar , bugun istanbul tıp fakültesinde halk sağlığı dersime girdim. Dersin bir kısmında su depolamak icin kullanilan plastik kaplarin hangi maddeden yapildigini ve bunu nasil...
Digital EPO.jpg
Strava'cıların korkulu rüyası dijital epoyu konuşuyoruz bugün :D Sportmenliğe aykırı davranan bu KOM avcılarının bunu neden yaptığını, nasıl yaptığını, ve bunu nereden anlayabileceğimizi...
upload_2016-12-15_15-15-20.png
Hatırlarsınız, geçen yılın Aralık ayında Recovery nabızdan bahsetmiştim (*). Kısaca hatırlamak gerekirse; bir intervalin sonunda pedala basmayı bıraktığımızda nabzımızın ne kadar hızlı düştüğüyle...