Peugeot energy 'den tur bisikleti olurmu ????

Tepki
10
İsim
Oğuzhan
Merhabalar dostlarım bir peugeot energy alıp tur bisikletine çevirmeyi planlıyorum. Ama bu işte tecrübesizim planımda ki yanlışları düzeltirmisiniz.

Plan: Bir peugeot energy alıp shimano altus takım ile güçlendiricem. Ön ve arka bagaj takıcam delikleri yoksa da uydurucam gerekirse matkapla delmeyi düşünüyorum. Elinde peugeot energy olan varsa alabilirim.

not: Ankaradan çıkıp ege turu yapıcam. 1 aylık bir tur.

Dosyalar

Scudo

fadıl pala

Daimi Üye
Tepki
399
İsim
karahindiba2
Bisiklet
Diğer
çok kararlı gördüm :) bir kaç yanlış var onları düzeltelim,kadroyu delmek çok yanlış,delik bir kadro tur bisikleti olamaz,tur bisikleti olur bağaj takılınca olur,11-35 dişli ile de güzel olur kelebek gidon datından yenmez,yolun açık olsun şimdiden vazgeçme,bağajı takamasan kelepçeler var

Tepki
10
İsim
Oğuzhan
Furkan dostum hususi bu modeli arıyorum. Ama etraftada bu modelden bir kaç örnek var. önerin varsa duymak istiyorum.

Fadıl dostum delmeden bagaj takılma şekillerini biliyorum. Ama neden delmek yanlış sonuçta bagaj deligi olan kadroları imal edenler delmişler. Kararlığım evet en zor kısımı bir atlatabilsem yani bisiklet seçimini sorun kalmayacak. Teşekkur ediyorum.

Geziniyor nickli dostum neden delmek kötü bir şey bagaj deliği olan kadrolarıda bir kişi delmiş sonuçta.

sspl

Forum Bağımlısı
Tepki
2.774
İsim
Emre
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Carraro
Kadroda delik açmanız çatlatma olasılığını yada kırılma olasılığını arttırır.
Özellikle tur yapacağım diyorsunuz, ağır koşullar ve ağır yük altında bırakacağınız bisikleti delmenizi tavsiye etmem.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@redbulluvodka Doğru fakat o delme işlemleri sonrasında ısıl işlem uygulamak gerekir bu şekilde çatlağa neden olabilirsiniz...Tabii gözle görülür olmasına gerek yok çatlağın veya çatlakların...

Uğur S.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.818
Bisiklet
Bianchi
Ayrıca delik işlemlerinden sonra o deliklerin üzerine yüzükler kaynatılır ki çatlamanın önüne geçilebilsin.

• Beğen
Tepkiler: redbulluvodka