Performans 216 ekibine yeni bisikletçiler aranmaktadır.

Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.

Kerim A.

Daimi Üye
Tepki
504
İsim
Kerim A.
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Yol bisikleti
kudret abi ekibi kurmaya başlamışsın :) kısmet olursa bende yeniymiş gibi katılırım yazın pek çalıştığımız söylenemez :islik:

Scudo

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Kerim A.

hahahahahah
240 km 'nin fatihi gel bakalım çalışalım yahu,,
bu arada bi etap varki sen orayı yaparsın ama bunun için erken kalkacan ,ekim sonları, bostancıda saat 07.00 de buluşarak direk kuzey yoldan basacağız izmite, 84 km sonra duracağız, orada melih dostumuz ile buluşarak direk 21 eğimin olduğu çene dağı istikamete yani kuzeye çıkacağız ,acaip eğimler var orada dönüş tam 111 km olacak ,gidiş farklı dönüş farklı olacak ..toplam 195 km ,3 üncü sıkı etap devreye girecek .

liste güncelleme..

3 ağustos pazar
saat 09.00
bostancı deniz otobüsleri terminal önü,
antreman yardımlaşmalı olacaktır,

etap-başıbüyük-kayışdağı aydos -viaport dönüş aynı, 66 km

etap,,,

(link)

liste

1- kudret
2- yusuf
3- emre
4- kerim

gerekli olanlar
kask-iç lastik-pompa

Sinan Ş

Forum Bağımlısı
Tepki
451
Bisiklet
b'Twin
Kudret abi,

yaklaşık 10 yıllık aradan sonra ,2 haftalık yeni pisklet ile, ve hayatında ilk defa -forumla gittiğimiz son şile saklıgöl turu- kadar uzun yol yapmış ve tek parça halinde sonlarda da olsa tamamlamış biri olarak,bu turu da sedona 345 şehir 28" le tamamlayabilirim heralde değilmi? :D Ramazanda full yattım,e daha öncesinde de sadece şile kondisyonum var.Yani eğimler taşdelen-şile yoluna göre nasıl,kimseyi yavaşlatmak istemem o yüzden soruyorum.

Eğer bana da uyarsa,katılmak isterim :)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Sinan Ş

dostum ne demek hoş geldin kesin yardımlaşma olacak önemli olan grupça çalışmak zati ,grupça başlamak ve grupça antremanı bitirmek tabi sonra hatalar olur ise konuşuruz ,sedona 28 burayı yer bitirir şile-saklıgöl gerçekten zor etap idi..şimdi esasında partnerler çalışmasını çözer isek yani herkes partnerinin rüzgarında makara yapar ise yorulma olduğu zaman değişim olur ise çok daha randımanlı bir antreman çalışması yapmış oluruz çok önemli olan mevzu ise çoğu kez başarılamayan partnerli çalışma metodu bu da sahada çok çalışma ve pratik yapma ile gerçekleşir tabi ,,,,,listedesin dostum,,

liste güncelleme..

3 ağustos pazar
saat 09.00

etap,,,

(link)

liste

1- kudret
2- yusuf
3- emre
4- kerim
5- sinan

gerekli olanlar
kask-iç lastik-pompa
dostlardan istediğim önemli bi hususta arkaya sırt çanta alınmaması ufak bi adet bel çanta bence bu sıcaklarda size artılar ile dönecek sırt çanta eğimlerde sırtınızı pişirecek ve terletecek motivasyon kaybettirecek bisiklet forması olan arka ceplere pompasını koyabilir iç lastiğinide koyabilir

Kerim A.

Daimi Üye
Tepki
504
İsim
Kerim A.
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Yeni etaplar güzel olur tabi kuzey ise daha güzel olur kudret abi ekime kadar forma gireriz ve sıkı etaplarımıza başlarız, artık daha erken gelmek içinde elimden geleni yapıcam :)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Kerim A.

kerim biliyorsun geçen sene sinan ile partner çalışması yapmış idiniz bence çok yararlı olmuş idi , gerçi sinan nerede ,gelir ise yine birlikte çalışma söz konusu olabilir..

BF Okuru

Üye
Tepki
2
liste güncelleme..

3 ağustos pazar
saat 09.00

etap,,,

(link)

liste

1- kudret
2- yusuf
3- emre
4- kerim
5- sinan
6- furkan

gerekli olanlar
kask-iç lastik-pompa
dostlardan istediğim önemli bi hususta arkaya sırt çanta alınmaması ufak bi adet bel çanta bence bu sıcaklarda size artılar ile dönecek sırt çanta eğimlerde sırtınızı pişirecek ve terletecek motivasyon kaybettirecek bisiklet forması olan arka ceplere pompasını koyabilir iç lastiğinide koyabilir

Kerim A.

Daimi Üye
Tepki
504
İsim
Kerim A.
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Kudret Kurtcebe

Sinan okulu bitirdi memlekete gitti şuan eylül gibi döner ama buraya katılırmı bilmiyorum bakıcaz artık olmazsa tek çalışırız sıkıntı olmaz :)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Kerim A.

kerim bayramın kutlu olsun tüm diğer dostlarımında kutlu olsun ,bu arada erkanında ,tabi sinanında ...ve tüm bisiklet forum camiasının..

BF Okuru

Üye
Tepki
2
performansını geliştirmek isteyen dostlarımız için açtığımız bu topikte 2014-2015 sezonu boyunca burada olup etap çalışmalarımızda birlikte ter dökebiliriz.bu çalışmaların sonucunda etap yenileme olayına gelince ,ikinci aşamaya geçebiliriz bu ikinci aşama şile-tekedir dudullu dan tekeye 58 km mesafe vardır ,önce non stop pedal sistemine geçilmeden etap tanınır bilare kış boyunca bu etapta 58 km non stop basarak çalışmalarımızı yoğunlaştırırız ,şile-teke için çıkış saati bostancıdan saat 08.00 olur ve oradan 9 km sonra esas çıkış noktasına gideriz ora dudullu kavşaktır ,buranın toplamı 140 km yazmaktadır 100 artısı var tabi yalnız ilk 58 km non stop basıldıktan sonra 15 dakika mola yapacağız ,akabinde dönüşü aynı yerden alacağız ve tabi meşhur darlık eğimlerini çıkacağız , yolu değiştireceğiz ve darlık köyüne gireceğiz ve oradan ovacık-mudarlı köylerinden sonra göçbeyliye girmeden formula- aydos yapacağız benim ev erenköyde olduğu için viaporttan devam edeceğim ve uğur mumcudan direk kayış dağına bostancıya inmeden carrefour-erenköy mağazasının olduğu istikamete gideceğim .
evet henüz şile-teke için erken daha var kışın yapılacak bu etap,3 ağustos pazar günü saat 09.00 da bostancı deniz otobüsleri terminali önünde buluşarak 66 km lik antreman sahamıza gideceğiz burada eğimler serttir özellikle ideal tepe köprüsünden 2 km sonra eğim başlar sonlarda duvar olur 2 km ye yakındır ,akabinde inişler başlar hafif çıkışlar vardırdır kısadır ,duruma göre yorulan olur ise ki olabilir antremanı çay ocağının orada keserim ,minibüslerin kalktığı bi yer var aydos ormanının karşısında ,orada stop yaparız dinlenme olur ,dönüşü gene aynı yerden alacağız mesafe kısalır ,aydosun güneyinde sıkı sert eğimler vardır hem gidişte hem dönüşte ekipte bir kişi bile yorgunluk emaresi gösterir ise buraları es geçeceğiz.
önemli olan ekipçe çalışmaktır ekip eğimlerde bekleyecek arkada kalanları kesin bekleme olacaktır, ,
bisikletlerimizin teknik özellikleri önemlidir ,özellikle eğimlerde kilitli pedal ve ayakkabısı yüzde 30 karla kişiye döner,tabi hafif bisikletlerin avantajı eğimlerde ortaya çıkacaktır bisikletlerin son kontrolleri önemlidir tekerin max havasına bakarak 5 eksik hava basar isek iyi olur,frenlerin kontrolü viteslerin kontrolü gereklidir tabi jantların akortları tam olmalı ,zincir çok fazla yağlanmamalı ,özellikle antreman öncesi bisiklet tam anlamı ile bakıma çekilmeli,sabah kahvaltısı kesin yapılmalı 1 saat öncesinden, aç karnına asla antreman olmaz çok riskli bi durum,su şarttır matarada olacak ,bisikletlerimize mataralar takılı olur ise bize kolaylık olur ,pamuklu giysilerden kesin kaçınacağız,kot pantolon kişiyi rahatsız eder hele bu sıcaklarda ,
evet diğer yaz etapları topiği bu topiğe kilitlendi yani diğer topik kapandı ,bu topikte teknik hatalarımızı kesin yazacağız çünki biz antreman yapıyoruz ve bisiklet sporunu ciddiye alıyoruz bu topikte tüm kriterlerimizi herkes okuyacak çünki bu forumu paylaşan arkadaşlara katkımız böylelikle fazla olacaktır bizim hatalarımızdan ya da bizim faydalı tekniklerimizden faydalanacak insanları haber etmeliyiz..
evet bu topik 1 yıl sürecektir ve burada sabit kalacaktır,anadolu yakada olan ve bisiklet foruma yeni üye olacak olan bisiklet sporu ile ilgilenmek isteyen tüm dostlarımız ile burada buluşacağız.
gezi organizasyonları bölümüne açacağımız topikler ise kartepe 203 km,diğer etap , bostancı-izmit-mollafenari-balçık-aydos-bostancı-195 km ve 3 üncü etap tavşanlı-boyalıca hattı olacaktır ora 140 km bu etaplar son derece zor etaplardır.....

Kerim A.

Daimi Üye
Tepki
504
İsim
Kerim A.
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Kudret Kurtcebe

Hepimizin bayramı kutlu olsun abi kazasız belasız bir bayram dileğiyle...

BF Okuru

Üye
Tepki
2
performansını geliştirmek isteyen dostlarımız için açtığımız bu topikte 2014-2015 sezonu boyunca burada olup etap çalışmalarımızda birlikte ter dökebiliriz.bu çalışmaların sonucunda etap yenileme olayına gelince ,ikinci aşamaya geçebiliriz bu ikinci aşama şile-tekedir dudullu dan tekeye 58 km mesafe vardır ,önce non stop pedal sistemine geçilmeden etap tanınır bilare kış boyunca bu etapta 58 km non stop basarak çalışmalarımızı yoğunlaştırırız ,şile-teke için çıkış saati bostancıdan saat 08.00 olur ve oradan 9 km sonra esas çıkış noktasına gideriz ora dudullu kavşaktır ,buranın toplamı 140 km yazmaktadır 100 artısı var tabi yalnız ilk 58 km non stop basıldıktan sonra 15 dakika mola yapacağız ,akabinde dönüşü aynı yerden alacağız ve tabi meşhur darlık eğimlerini çıkacağız , yolu değiştireceğiz ve darlık köyüne gireceğiz ve oradan ovacık-mudarlı köylerinden sonra göçbeyliye girmeden formula- aydos yapacağız benim ev erenköyde olduğu için viaporttan devam edeceğim ve uğur mumcudan direk kayış dağına bostancıya inmeden carrefour-erenköy mağazasının olduğu istikamete gideceğim .
evet henüz şile-teke için erken daha var kışın yapılacak bu etap,3 ağustos pazar günü saat 09.00 da bostancı deniz otobüsleri terminali önünde buluşarak 66 km lik antreman sahamıza gideceğiz burada eğimler serttir özellikle ideal tepe köprüsünden 2 km sonra eğim başlar sonlarda duvar olur 2 km ye yakındır ,akabinde inişler başlar hafif çıkışlar vardırdır kısadır ,duruma göre yorulan olur ise ki olabilir antremanı çay ocağının orada keserim ,minibüslerin kalktığı bi yer var aydos ormanının karşısında ,orada stop yaparız dinlenme olur ,dönüşü gene aynı yerden alacağız mesafe kısalır ,aydosun güneyinde sıkı sert eğimler vardır hem gidişte hem dönüşte ekipte bir kişi bile yorgunluk emaresi gösterir ise buraları es geçeceğiz.
önemli olan ekipçe çalışmaktır ekip eğimlerde bekleyecek arkada kalanları kesin bekleme olacaktır, ,
bisikletlerimizin teknik özellikleri önemlidir ,özellikle eğimlerde kilitli pedal ve ayakkabısı yüzde 30 karla kişiye döner,tabi hafif bisikletlerin avantajı eğimlerde ortaya çıkacaktır bisikletlerin son kontrolleri önemlidir tekerin max havasına bakarak 5 eksik hava basar isek iyi olur,frenlerin kontrolü viteslerin kontrolü gereklidir tabi jantların akortları tam olmalı ,zincir çok fazla yağlanmamalı ,özellikle antreman öncesi bisiklet tam anlamı ile bakıma çekilmeli,sabah kahvaltısı kesin yapılmalı 1 saat öncesinden, aç karnına asla antreman olmaz çok riskli bi durum,su şarttır matarada olacak ,bisikletlerimize mataralar takılı olur ise bize kolaylık olur ,pamuklu giysilerden kesin kaçınacağız,kot pantolon kişiyi rahatsız eder hele bu sıcaklarda ,
evet diğer yaz etapları topiği bu topiğe kilitlendi yani diğer topik kapandı ,bu topikte teknik hatalarımızı kesin yazacağız çünki biz antreman yapıyoruz ve bisiklet sporunu ciddiye alıyoruz bu topikte tüm kriterlerimizi herkes okuyacak çünki bu forumu paylaşan arkadaşlara katkımız böylelikle fazla olacaktır bizim hatalarımızdan ya da bizim faydalı tekniklerimizden faydalanacak insanları haber etmeliyiz..
evet bu topik 1 yıl sürecektir ve burada sabit kalacaktır,anadolu yakada olan ve bisiklet foruma yeni üye olacak olan bisiklet sporu ile ilgilenmek isteyen tüm dostlarımız ile burada buluşacağız.
gezi organizasyonları bölümüne açacağımız topikler ise kartepe 203 km,diğer etap , bostancı-izmit-mollafenari-balçık-aydos-bostancı-195 km ve 3 üncü etap tavşanlı-boyalıca hattı olacaktır ora 140 km bu etaplar son derece zor etaplardır.....

liste güncelleme..

3 ağustos pazar
saat 09.00

etap,,,

(link)

liste

1- kudret
2- yusuf
3- emre
4- kerim
5- sinan
6- furkan

gerekli olanlar
kask-iç lastik-pompa

BF Okuru

Üye
Tepki
2
liste güncelleme..

3 ağustos pazar
saat 09.00

etap,,,

(link)

liste

1- kudret
2- yusuf
3- emre
4- kerim
5- sinan
6- furkan

gerekli olanlar
kask-iç lastik-pompa

Alper Uğur

Aktif Üye
Tepki
89
İsim
Alper Uğur.
Bisiklet
Fuji
Kudret abi selamlar,

Bir seferinde Gocbeyli de seninle karsilasmistik. Ertugrul Mengi'nin grubundaydim kirmizi bir Fuji'm vardi. Mumkunse tura katilip hem rotayi ogrenmek hem de yardimci olabilirsem yardimci olmak isterim.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Alper Ugur

alper selam
neden olmasın listedesin,

iste güncelleme..

3 ağustos pazar
saat 09.00

etap,,,

(link)

liste

1- kudret
2- yusuf
3- emre
4- kerim
5- sinan
6- furkan
7- alper

gerekli olanlar
kask-iç lastik-pompa

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Ozan Temel

ozan dostum aramıza hoş geldin listedesin ,,

iste güncelleme..

3 ağustos pazar
saat 09.00

etap,,,

(link)

liste

1- kudret
2- yusuf
3- emre
4- kerim
5- sinan
6- furkan
7- alper
8- ozan

gerekli olanlar
kask-iç lastik-pompa

irfanyazicitunc

Forum Bağımlısı
Tepki
901
İsim
İrfan
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
KTM
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Kudret bey ben de yenibaslayan biri olarak cok hos bi tur olacak cok guzel dusunmussunuz cumartesi is hayatimizoldygundan pazar gunleri munasipse katilmak isterim selamlar

BF Okuru

Üye
Tepki
2
ben de katılmak isterim daha önce çok az tecrübem oldu fakat 14 yaşındayım ve yeni başlıyorum sizinle beraber sürebilir miyim yoksa tavsiye edebileceğiniz bir topluluk var mı

berk d.

Üye
Tepki
24
Kudret Bey merhabalar, bisikletim sedona 300 sehir modeli. Bir aydir yeni bisikletimle yaklasik 350 km ortalama 15 km/h hizla (strava) kendimce antremanlar yaptim ki genelde sahilde ve bisiklet yollarinda (anadolu, avrupa) kullandim. Haftasonlari 30-40 km lik bana gore oldukca uzun turlar yaptim ki 15 er dk lik cift molali. Bunlarin icinde adalar ( buyukada, heybeli, burgaz) kucuk turlarda vardir. 25-30 km/h hizlar ise yokus asagi maksimum hizlarim. Yola cikmaya, ozellikle tek basima cikmaya cekiniyorum. Bugun ilk defa yenikoy kabatas hattinda ciktim ki maalesef gereksiz insanlar sebebiyle nahos tecrubeler edindim. Benim icin hem bu hobiyi daha bilincli yapmak, hem de yolda grupla surmek acisindan harika bir tecrube olacagindan eminim ancak bahsettiginiz tur icin bisikletim ve kondisyonum yeterlimidir bilemiyorum. Cevabiniza gore ya pazar orda olacagim ya da tavsiye edeceginiz antreman programiyla bir sonrakine yetismeye calisacagim :)

Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.