Kartal

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Arkadaşlar selam! Kartal ve civarında olan bisikletçiler bu başlık altında toplanalım.

Scudo

emsey229

Daimi Üye
Tepki
70
a.s bende Kartal'ın yakınlarında oturuyorum Yiğit DEMIREL

Bluemaker

Üye
Tepki
0
Selam arkadaşlar. Foruma yeni üye oldum Küçükyalı da oturuyorum. Bisiklet sporu ile yeni ilgilenmeye başladım. Şu an bisikletim bile yok. Almayı düşünüyorum. Siz deneyimli arkadaşlardan da öneri ve görüş bekliyorum. Uzun zamandır bisiklet kullanmayı düşünüyordum ancak işlerimin yoğunluğu nedeniyle fırsat bulamıyordum. İlk başlayan biri olarak bisiklet alırken nelere dikkat etmem gerektiği ve önereceğiniz marka modeller konusunda yardımcı olursanız sevinirim .Hepinize selamlar.

Nedret Günaydın

Forum Bağımlısı
Tepki
3.629
aşağıda link umarım yeterli olur,ama istersen markaya göre açılan formlarada bakmanda fayda var.

Tepki
5
Bizim 3 kişilik bi grubumuz var. Kartal kücükyalı arasında oturuyoruz. Genelde hafta sonları adaya pedallayıp orada çalışıyoruz. İsteyen iletişime geçebilir. Tempo sorunu falan yok gücümüz yettigi sürece kendimizi sınıyoruz.

msn: kaan@kaaneryurek.com

Ahmet Gökdere

Forum Bağımlısı
Tepki
2.494
anadolu yakası sahil yolunda her pazar belirlenecek saatte (08.00-09.00 arası) , pazarları 80-100km arası ekip iyi olursa daha uzun, hafta içi sabah 06.00-07.45 arası 40km olmak üzere 3 gün antrenman yapmak isteyen, ızınmayı bostancıdan sabiha gökçene kadar değil mümkünse 10 dk da bitirebilecek (kısa belki ama sık antrenman yapıldığında sorun olmuyor) daha sonra makaraya geçip 80 km de gerçekten 35-40 arası ortalamayı tutturabilecek (öyle 45-50 ler bizde yok onlar diğer gruplarda) antrenman arkadaşları aranıyor. bu arada eğer bu pazar sabahı yaklaşık 5 kişilk tt bisikleti kullananan triatloncuları yada onlardan hemen sonraki yaklaşık 10 kişilik diğer grubu tanıyan varsa (muhtemenlen Mehmet(burgazz) tanıyor) onlarada saati tuturup bari hafta sonu katılabilirim. filmmi koparalım ama kısa metrajlı olmasın:D

Serkan TELYAKAR

Forum Bağımlısı
Tepki
1.492
Abi bizim bacaklar yeni açılmaya başladı mesafeyi de uzatmaya başladık ufak ufak güzergahlarda değişmeye başlayacak neden ayrı düşüyorsun ki! 10dk ısınma olmaz ki abi nabzını bile 10dk'da düzenleyemezsin en aşşağı 40dk lowthread yapman lazım. 40km interval 45-65km highload yapmaya başlıyacağız 2 hafta içinde! 4 haftalık programda Ömerli yolundan Sabiha-Bostancı yapılması planda var(yaklaşık 130-150km) gelsene abi sen bizle!

Ahmet Gökdere

Forum Bağımlısı
Tepki
2.494
@cannonfire
:):):)
sen cidden iyi birisin saol ama tarzımız farklı
bide öle yokuş aşağı inerken oturma kadroya selede kal:):D :D
ayrıca ben 10 dk da ısınabiliyom:)

Serkan TELYAKAR

Forum Bağımlısı
Tepki
1.492
Saol abi teşekkür ederim! O kadroya oturmamın bir sebebi var giro ile fransa çok şey öğretiyor adama:D Ama yine diyorum sen gel bizle ayrı kalma!

Bibendum

Forum Bağımlısı
Tepki
463
Ya biz o kadar mesafeleri gidemeyiz , bizler Cumartesi , Pazar Sabahları Erenköy Otobüs durağında buluşup Sabiha Gökçen yapıp aheste aheste geri dönüyoruz. Şimdi havalar ısnımaya başladı bu haftadan itibaren İstanbul Park ( Formula 1 ) yapmaya başlarız sizleride bekleriz....

Ahmet Gökdere

Forum Bağımlısı
Tepki
2.494
@Bibendum
merhaba Bibendum kardeş
ben aslında bikaç defa size takıldım, ama uzun süreli değil, ekibiniz iyi ama bikaç kişi benim söylediğim tarzda kullanmaya müsait değil , grubunuzu da yavaşlatıyor ama sizin tarzınız bu , dostlukların öncelikli olduğu grubunuzu sadece kutlarım bu yüzden. ayrıca genelde dönüşte başlanan hızlanmada Burak arkadaş çok hızlı gidiyor ve rüzgarında yoruluyorum ve sonrasındaki mesafelerimi de etkiliyor o yüzden de Burak bey i de biraz yavaşlatın derim:) saygılar

ErdoganKesgin

Forum Bağımlısı
Tepki
994
@ahmet69

Ahmet bey merhaba,

Grubun bahsettiğiniz şekilde davarnma sebeplerinden bir tanesi de kemik kadroyu oluşturup uzun soluklu, hızlı, mesafeli takımı oluşturabilmek, birkaç hafta sonra grup pedal iletişimi iyice oturacağından hızlar artacaktır. Ben bile kendimdeki gelişmeleri hayreler içersinde izler oldum, geçen hafta 30km ile ısınıp 35/40 düzeylerinde devam ettik, deve bağırtan yokuşunu 22km den aşağı düşmeyerek tırmandık, ben son 50mt de tıkandım ama diğer arkadaşlara da bravo demeden edemeyeceğim. Dönüş yoluna girip son 2/3km kala herkes hadi birdaha turlayalım diyordu ve o enerjiyede hepimiz sahiptik.

Bazı şeylerin geliştirilebilmesi ve takım ruhunun oluşturulabilmesi için süre verilmesi ve kendinizden de ödün vermeniz gerekiyor. Grubumuz içersinde o kadar yardımcı olan arkadaşların tek temennisi "takım" olabilmeyi sağlamak ve ilerki günlerde daha hızlı ve daha uzun kilometrelere pedal basabilmektir.Ben ve gruptaki diğer arkadaşlarımın da aynı düşüncede olduklarından hiç şüphe duymuyorum ve yakın zamanda da daha hızlı turlarımızın başlayacağına inanıyorum.

İlk mesajınız da ve daha sonrasında Cannonfire (Serkan) arkadaşımıza verdiğiniz yanıtda olduğu gibi 10dk ısınıp 130/150km yol yapabilmek kolay iş değil, siz yıllarınızı vererek bu seviyeye gelmiş ve eli sıkılacak diğer arkadaşlarımızdan birisiniz. Bu konuda sizi takdir etmekten öte birşey yapamam ama iyi bir takım oluşturup yağmur çamur demeden düzenli olarak ileri düzeyde antremanlar yapmak istiyorsak hepimizin elele vererek birbirimize destek olması gerektiği inancı içersindeyim.

Gelin sizde yaratmaya çalıştığımız takımın (diğer arkadaşların da fikrinin bu olabileceğini düşünüyorum) içersinde olun hep birlikte neler yapılabileceğini gösterebilelim. Bizlerin kimseye kendisini kanıtlama ihtiyacı duymadığını , birey olarak değil takım olarak nelerin yapılabileceğini ortaya koyalım. Hepimiz kültürlü ve anlayışlı insanlarız her fikri de saygıyla karşılarız.

Yukarıdaki yazdıklarım tamamen kendi düşüncemdir.

Sürç-ü lisan ettiysem affola!

ERNKÖY grubuna da buradan birkez daha bana kucak açtıkları, bana çok şey öğrettikleri ve takım olabilmeyi aşıladıkları için teşekkürü bir borç bilirim. Tüm ERENKÖY takımının önünde saygıyla eğiliyorum. İyi ki varsınız dostlar...

Ve siz Ahmet bey , sizi de aramızda görmek ve kendi adıma sizden de feyz almayı arzu ederim.

Sevgiler Saygılar,

Erdoğan KESGİN

• Beğen
Tepkiler: Bülent ÖZER

Bibendum

Forum Bağımlısı
Tepki
463
@ahmet69

Siz hangi bisiklete bizim gruba katıldınız ben sizi pek çıkaramadım ayrıca Sabiha Gökçene çıkarken bizim gruptaki insanlardan başka kimse görünürlerde yoktu...
Bu hatfa bizle gelip kendinizi bir tanıtsanızda beraber bi pedallasak.
Eğer siyah Cannondaleli yada o arkadaşla binen ondan biraz daha yavaş olan Corratecli arkadaşsanız biz giderken pek basmıyoruz fakat sizin için guptaki yaşlı amcalardan izin alıp Burak , Murat , Halil , Cüneyt , Hakan ile sizle birlikte biraz performanslı gitmeye gayret ederiz.

Bülent ÖZER

Forum Bağımlısı
Tepki
2.822
Bisiklet
Colnago
valla süper artık bu yollar sizleri kesmiyor arkadaşlar .yanlız sizleri çok dikkatli olmak konusunda uyarım dönüşte sabiha köprüsünün ilerisinde RADAR var ceza kesiyorlar. :D :D :D :D