Pendik, Pendik'ten, Pendik Grubu

Konu, 'İstanbul Anadolu' kısmında Charriere tarafından paylaşıldı.

1. Charriere

Charriere Kıdemli Üye

Seviye:
    Pendikle ilgili konu başlıklarının artmasıyla birlikte, takibin zorlaşması sonucu tek bir başlık altında toplama ihtiyacı hasıl oldu.

Artık Pendikli olan veya Pendikten yola çıkacak olan veya daha başka bir nedenle "Pendik"li bir konu açmak isteyen herkesin burada yazmasını temenni ederiz.

Vatana millete hayırlı olsun :)

2. Serap Erdogan

Serap Erdogan Kıdemli Üye

Seviye:
    Ellerine sağlık çok güzel olmuş. Bir an önce tanışma, kaynaşma etkinliği düzenlesek nasıl olur? hım? :)

Ben bu haftasonu "Critical Mass" etkinliğine katılmayı düşünüyordum. Gelmek isteyen varsa parmak kaldırabilir mi? :)

Critical Mass İstanbul 04/10
    Tarih: 24 Nisan 2010 Cumartesi
    Zaman: 17:00 - 20:00
    Yer: Göztepe Parkı Kuzey (Bağdat Caddesi)

Ümit Arabacı ve Charriere bunu beğendi.
  3. samet_özdemir

samet_özdemir Bisikletkolik

Seviye:
    hadi hayırlı olsun yeni konumuz :)

Critical Mass ne oluyor bilmiyorumda aydınlatırsanız beni sevinirm gelmek isterim bisikletle ilgili bişeyse :) ama bisikletle gidersek :)

Ümit Arabacı, Ozcan SEMET ve Charriere bunu beğendi.
  4. Serap Erdogan

Seviye:
    Tamamen yaya ve bisiklet hakları ile alakalı.

http://www.criticalmassistanbul.org/

Bi de feysbukda :)) ) grupları var kullanıyorsan ordanda takip edebilirsin. Daha önceki katılımlarla ilgili videolarda bulunuyor. İzleyince gitmek için çıldıracaksın emin ol :) Ben varlığından haberdarım fakat hiç katılmak nasip olmadı. Birlikten kuvvet doğsun mu? :)

Charriere

Charriere Kıdemli Üye

Seviye:
    Biskletle ilgili bir gezi olduğunu varsayarak, gelme eğiliminde olduğumu belirtmekten onur, gurur, sevinç, heyecan .... duyarım :)

Bu arada bir duyuruda benden :) Pazar günü Ballıkayalar-Gebze turu (sanırım "Velostik" etkinliği) için Pendikte arkadaşla buluşup pedallamayı düşünüyoruz.Normal etkinlikte Gebzeye trenle gidiliyor. Katılıma göre organize oluruz artık.

6. samet_özdemir

Seviye:
    cumartesi günü bende varım o zaman :) pazar günüde duruma göre evet veya hayır derim :)

7. samet_özdemir

Seviye:
    bugün hava yağmurlu tur olmaz heralde bende spora gidicem bugün artık yarın hava düzelirse pedallarız.

çarşamba günü bari kalabalık olalım kimler var müsait olan akşam gelebilecek olan?

8. Ümit Arabacı

Ümit Arabacı Kıdemli Üye

Seviye:
    evet bugün hava kötü yarın akşam oradayım ;) cumartesi bende gelebilirim

9. Ümit Arabacı

Ümit Arabacı Kıdemli Üye

Seviye:
    Serap hanım bu konuda bilginiz bizden daha fazla konuyla ilgili olarak Bir konu açarsanız talep daha fazla olabilir, benim gibi ilk defa duyanlar katılmak isteyebilirler diye düşünüyorum

10. samet_özdemir

Seviye:
    yarın akşam görüşürüz ümit cumartesi akşamıda beraber gideriz istersen kisme olmazsa tabi işimizde olmazsa.

11. gokhanpala

gokhanpala Aktif Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Merhabalar,
    Bir Kartallı olarak Pendikli komsularımızın org. katılmamızda sorun olur mu?

tşk.

12. Ümit Arabacı

Ümit Arabacı Kıdemli Üye

Seviye:
    Bende kartaldayım oganizasyon herkeze açıktır hocam :)

Samet yaırn haberleşiriz ;)

13. Serap Erdogan

Seviye:
    Aslına bakarsan bende ilk kez katılacağım yani katılmayı ümid ediyorum :) Nette surf yaparken karşılaştım "Critical mass"a. Facebook daki grubuna üye oldum ve videolarını izledim çok hoşuma gitti. Kış aylarında bisikletini bodruma kilitleyenlerdenim ve bu yüzden katılma imkanı bulamadım.

Bu organizasyon hakkında özel bir başlık açmayı düşünmüyorum zira forumda 1 Mayıs da yapılması planlanan tur ile ilgili sayfayı okudum. Sert eleştiriler, dostane olmayan cümleler kurulmuş işin açıkcası buraların acemisi olarak "ey ahali hade gelin critical mass'a gidelim mi?" demeye tırstım. :) Bir de kendim tecrübe etmeden genele tavsiyede bulunmak istemem. "Heee ozaman bize niye duyurdun? bu etkinliği derseniz şöyleki ; Nasılsa bir tanışma organizasyonu yapıcaktık dostluğumuzun "Critical mass"ın 1. yıl dönümü gibi anlamalı bir günde başlamasının unutulmaz olacağını düşündüm.:)

Gülmezseniz size gidiş planımı açıklıyorum.:cool: 222 numaralı İETT otabüsü ile Göztepe yapıp, organizasyon sonunda gücümün yettiği yere kadar bisiklet ordan çift katlı otobüs 16D, ile yada sarı dolmuşlar ile geri dönmek. İdmansızlığımı ve fiziksel engelimi göz önüne aldığımda benim için turun tamamını sadece bisiklet ile tamamlamam imkansız. Ama aranızda Serap Abla/Hanım :) hayat sadece uzun mesafe bisiklete binmek değil, birlik olmak, dost olmak daha önemli bu seferlik otobüsle gidelim, seni yalnız bırakmayalım derseniz bilemem tabi. :)

Ümit Arabacı bunu beğendi.
  14. Ozcan SEMET

Ozcan SEMET Kıdemli Üye

Seviye:
    Ahmet selam,

Pendikli bisiklet severleri bir arada toplamak için yaptığın çaba bence onlarca teşekkürü hakediyor. Umarım pendikli arkadaşlarda, Pendikle ilgili diğer konuları es geçip buraya yazmaya başlarlar. Eminim ki açılan bu konu seviyeli ve amacına uygun bir şekilde işlemeye devam edecektir. Tüm forum severlere hayırlı uğurlu olsun..

Charriere ve Ümit Arabacı bunu beğendi.
  15. Ümit Arabacı

Ümit Arabacı Kıdemli Üye

Seviye:
    TAbikide güzel bir tanışma olur, ben takip edip bilginiz var diye dedim söyledikleriniz üzerine yeni konu açmaya gerek yok, tabikide uzun mesafe binmek değil birlik, beraberlik dostluktur bisiklet ile otobüse nasıl bineceksiniz benmi yanlış anladım acaba ?

Charriere

Charriere Kıdemli Üye

Seviye:
    Tren daha iyi bir fikir olabilir mi acaba :)

Charriere

Charriere Kıdemli Üye

Seviye:
    Sorun değil, güzel olur :) .
    Pendik yazmamızdaki amaç ayrımcılık kesinlikle değil, bisikletçiler için yeni bir merkez belirtmek.Kartal da olabilirdi bu yunusta, hareket yerimiz genelde Pendik olduğundan böyle gelişti.

_____________________Hoşgeldin_____________

18. Ozcan SEMET

Ozcan SEMET Kıdemli Üye

Seviye:
    Arkadaşlar yarın akşam ben biraz geç kalıcam sanırım iş yerinden biraz geç çıkıcam gibi görünüyor bi şekilde yarın haberleşiriz. Siz çıkacaksanız normal saatinizde başlarsınız bende sizinle, sizin geri dönüşünüzde karşılaşırım. Ancak yarın akşam hava ile ilgili olarak pek iyi şeyler söylemiyorlar umarım iyi olur.

19. Serap Erdogan

Seviye:
    Göztepe Parkı'nda buluşalım isterseniz. Ben başımın çeresine bakarım problem yok.

20. cagatay-taha

cagatay-taha Üye

Seviye:
    arkadaslar bende sıze cuma gunlerı katılabılırım

İlginizi Çekebilir

upload_2016-8-14_11-34-16.png
Merhaba. Power metre almayı düşünenlere fikir vermesi için yeni satın aldığım power metreyle edindiğim tecrübeleri burada paylaşacağım. Antrenmanlarımın detaylarını foruma yazmayı sevmem. Çünkü bu...
big_thumb_c3936ab43c2176907a7937179084c0ef.jpg
Yoğunluğum sebebiyle uzun süredir paylaşım yapamıyorum, paylaşabileceğim pek çok makale birikti :) Yazın daha fazla paylaşım yapabileceğim ;) Kısa bir antrenman paylaşımıyla kaldığımız yerden...
upload_2016-6-24_11-13-48.png
Performans sürüşü yapanların yanıtını aradığı bir soru olsa gerek: Aslında, her şart altında mevcut durumumuzdan daha hızlı nasıl gidebiliriz diye de özetlenebilir. Benim düşüncem aynen şöyle:...