Pendik-Bostancı-Pendik Pazar Günü Sahil Turu Gözlemleri

Tepki
20
Bisiklet
Bianchi
Değerli bisiklet sever arkadaşlar. 28/04/2013 günü saat 18:00 de Pendik ten Bostancı ya oradan da gerisin geriye olan gezimde güvenlik ekipmanlarım, aydınlatmam ve zilim tastamam yolculuğuma başladım. İlk olarak marinayı geçtikten sonra malum havaların ısınması ile mangalcı sayısının artması doğru orantılı. Dakika bir gol bir bisiklet yolumuzu bir araç kapatmış. Neyse sinirlenmeyelim başlar başlamaz dedim ve devam ettim. Uzatmak istemiyorum ama bir çoğumuzun da bildiği aşağıdaki gözlemleri anlatmakta, hatırlatmakta yarar görüyorum.

1-İnsanlar o kadar duyarsız ki resmen bisiklet yollarının ara geçişlerinin önlerini kapatmışlar. Her seferinde ya kaldırımdan inmek zorunda kaldım yada yanlarında geçmek.
2-Sahilde eğlenen insanların bir çoğunun aklı bir karış havada. Hem bisiklet yolunda dolaşıyorlar hem de o kadar zil çalıyoruz duymuyorlar. Zil çalmaktan parmaklarım yoruldu.
3-Bisikletle geçiş yollarımız yine arabalar tarafından kapatılmış durumda.
Bostancıya kendimizi zar zor attık ama dönüşte sahil yolunu kullanmaktan başka çare bulamadım. Çünkü Bostancı ya varana kadar sinirlerim tavan yaptı. Bu şekilde turumu tamamladım.
Her ne kadar vandallığa insanlara ve çevreye zarar vermek istemesemde yaptığımdan utansamda, yolumu kapatan araçların bir çoğunda tükürdüm. Bir kaçının sileceklerini kaldırdım. Ama bir tane inanılmaz derecede sinir olduğum bir aracı fren kolum ile iki karış çizdim. Oraya park edenlerin seviyesine düştüğüm için değerli bisiklet sever arkadaşlarımdan özür dilerim.

Her ne kadar yukarıda saydığım olumsuzluklar olsa da bir çok bisikletli insanları görmek gerçekten güzeldi. Hemen hemen hepsinde kask olması güzel görüntülerdi. Bir şeyi yaparken hakkını vererek yapmak çok güzel. Gerçekten ekipmanlarınızla bisiklet sürdüğünüzde daha çok dikkate alınıyorsunuz.
Şimdilik bu kadar yakında Pendik-Eskihisar-Topçular-Yalova ve Pendik hattını fotoğraflarla anlatacağım. Bisikletle kalın.

Scudo

Osman Selman

Forum Demirbaşı
Tepki
405
bugün bişey düşündüm. bi pazar sabahı 9da ya da yoğunluğun başladığı bir saatte bostancıdan başlayıp sahil şeridine bisikletleri park edelim. akşama kadar da dursun orada.kimse gelip park edemesin.