Pembe Bisiklet Hareketinin Ilk Uzun Mesafe Turu (feyza Alfatlı)

Konu, 'Şehirlerarası Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında feyza alfatlı tarafından paylaşıldı.

 1. feyza alfatlı

  feyza alfatlı Yeni Üye

  Kayıt:
  30 Eylül 2011
  Mesajlar:
  22
  Beğeniler:
  44
  Şehir:
  türkiye
  Seviye:
  BURSA-YALOVA-İZMİT TURU
  PEMBE BİSİKLET HAREKETİNİN İLK UZUN MESAFE TURUNU sağ salim tamamladık. Hızın bayanlara göre belirlendiği bir tur oldu. Amacımız kadınlara ve erkeklere sesimizi duyurabilmek ve kadınları cesaretlendirmekti..


  Bursa' dan Yalova' ya 80 km mesafeyi 5 saatte geldik.
  Yalova' dan İzmit' e 65 km 4 saat 55 dakikada geldik. ...Toplamda 187 km yok yaptık ve 11 saat 28 dakika pedal çevirdik. Dinlenmeler hariç.
  5 kişi olarak başladığımız turumuz 20-25 kişi oldu ve yollarda konuştuğumuz kişilerde var. İstanbul' dan Pedallıyorum grubundan arkadaşlarla da tanıştık. Yolun bir kısmında beraber pedal çevirdik.


  TUR DETAYI:


  Bursa' dan Emine Başkır ve ben iki kadın yola çıktık.Bize turumuzda Abdullah, Serhat ve Bursa Perşembe Akşamından Barış, eşlik etti. Bir buçuk saatte Gemliğe vardık. Çorbalarımızı içip mola verdik. Orhangazi' de bir arkadaşımız bizi evinde ağırladı. Yemeğimizi yedik. Tekrar yola çıktık Yalova' da sorunsuz ve kimsenin itmesine gerek kalmadan rampaları tamamladık. Zor olan süpürgelik rampasını geçtik. Yalova' ya ulaştık. Yol durumu çok iyiydi. Sadece bir kısımda emniyet şeriti oldukça dardı. Akşam eşim Yalova' ya gelerek bize katıldı. Yalova' da Atatürk' ün yürüyen köşküne ve denize doğru çam ve selvi ağaçlarının arasında çadırlarımızı kurup kamp yaptık.


  Yalova Perşembe Grubundan Oya bizi karşıladı. Hasta olmasına rağmen sonuna kadar bizimle oldu. Sahilde ve merkezde beraber pedal çevirdik. Bisiklet yollarından beraber geçtik. Orada ki bisikletli bayanlarla sohbet ettik. Sayesinde bisiklet dostu arkadaşlar bize katıldı. Ayrıca Oya bizimle beraberde bisikletle geldi. Onunla 3 bayan olduk :)


  Yalova' da sabah; Serdar ve Niyazi arkadaşımız bisikletleriyle sabah 7:30 da Bursa' dan yola çıkıp Yalova' ya geldiler. Yalova perşembe grubundan ve mtb den Eyüp, Murat ve Özgür bize katıldılar. Beraber kahvaltımızı yaptık. Sabah Kamp yerinde dikenler yüzünden 4 tekerimiz patladı. Bundan dolayı saat 11:06 da yola çıkabildik.


  Yalova- İzmit Yolu; yollar ve emniyet şeritleri çoğunlukla geniş. İki yerde tek şeritti. askeriyenin orada güzel bir rampa vardı. hava başlarda çok güzeldi. 30-40 km sonra rüzgar biraz etkisini gösterdi. Karamürsel' e doğru yağmur çiseledi. Bastırmadan bitti. Sorunsuz bir şekilde yolu tamamladık. Sele sıkıntısı yaşayan arkadaşa Kerim' de eşlik etti ve beraber önden gidip bizi İzmit' te beklediler. (baştan bu sıkıntıyı farkedemediğim için üzgünüm) :))


  Karamürsel' den Yalova Perşembe Akşamı Grubundan Kerim, Değirmendere' den Bisikletliler derneğinden Filiz (4 bayan olduk :)), Gölcük' ten Kocaeli Üniversitesi Bisiklet grubundan ve bisikletliler derneğnden Murat Uludağ katıldı.


  İzmit' te, Kocaeli Bisikletliler Derneği Temsilcisi Şehnaz hanım ve grubunda ki arkadaşlar bizi karşıladı. Burak, Mehmet, Hakan' a :)) karşıladı. İzmit' in bisiklet yollarında sohbet ederek pedal çevirdik. Bisiklet yolları oldukça uzun. Fuar' dan Sekapark' a kadar ve oradan merkeze kadar gidiyor. Ayrıca bize yaya olarakda Özge, Aydın, Tuba arkadaşımızda katıldı. Hep beraber akşam yemeğimizi yedik fotoğraf çektik. Çaylarımızı içmek için Özge ve Aydın arkadaşımız bizi kafelerine davet ettiler. yine bisiklet yollarından oraya gittik. Bizi ağırladıktan sonra, şehir içinden terminale uğurladılar. Terminalde bisikletlerimizi otobüse koyarak Bursa' ya ve Yalova'ya dönüşümüzü yaptık.


  Bursa, Orhangazi, Yalova, Karamürsel, Gölcük ve İzmit' ten otogara kadar bizi sonuna kadar yalnız bırakmayan tüm bisiklet dostlarımıza, Eyüp' e, Murat Uludağ'a, Yalova'dan Murat' a, Özgür'e, Burak' a, Kerim'e, Tuba'ya,Filiz'e, Mehmet'e, BURSA PERŞEMBE GRUBUNDAN Barış beye, YALOVA PERŞEMBE GRUBUNDAN Oya hanıma ve KOCAELİ BİSİKLETLİLER DERNEĞİNDEN Şehnaz hanıma, BURSA' DAN CESARET ÖRNEĞİ GÖSTERİP BİZİMLE GELEN Emine Hanıma, Eşi Abdullah' a, Tura en başından beri katılan Serhat' a, bize yetişebilmek için sabahın erken saatlerinde Bursa' dan yola çıkıp gelen Serdar' a ve Niyazi' ye, yardımlarını hiçbir zaman esirgemeyen Öznur arkadaşıma, burada olsa bizimle geleceğini bildiğim Pelin' e, uzun zamandır arkadaşlığını esirgemeyen Özge' ye ve Aydın'a, İŞİTME ENGELLİ BİSİKLET TOPLULUĞUNDAN Mustafa' ya, en önemlisi EŞİM Burhan'a bizimle beraber pedal çevirdikleri ve sonsuz desteklerinden dolayı çok teşekkür ederim.


  Katılmak istediğini bildiğim, samimiyetine güvendiğim ama özel sebeplerinden yada saat ve tarihten dolayı katılamayan arkadaşlarımız, sizleri bir dahaki turlarda görmek isterim. Desteğinizi her zaman hissettik.


  Ben kendi adıma her dakikasından çok memnum kaldım.
  Tur boyunca buluştuğumuz herkes BİZİM BİSİKLET DOSTUMUZ oldu :))


  En kısa zamanda yeniden birlikte olabilmek dileğiyle mutlulukla pedal çevireceğiniz günleriniz olsun.


  ATLADIĞIM UNUTTUĞUM İSİMLER, DURUMLAR VARSA LÜTFEN YAZIN.

  PEMBE BİSİKLET HAREKETİ FACEBOOK SAYFASI;
  https://www.facebook.com/pages/PEMBE-BİSİKLET-HAREKETİ/199237576811338?sk=wall


  SAYGILARIMLA;
  FEYZA ALFATLI
  https://www.facebook.com/#!/profile.php?id=532258532


  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
 2. #2
  feyza alfatlı

  feyza alfatlı Yeni Üye

  Kayıt:
  30 Eylül 2011
  Mesajlar:
  22
  Beğeniler:
  44
  Şehir:
  türkiye
  Seviye:
  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]


  PEMBE BİSİKLET HAREKETİ kadın bisikletçileri destek ve teşvik amacıyla açılmıştır.

  Bisiklet konusunda sivil toplum faaliyetlerinin etkinleştirilmesi ve geliştirilmesine yardımcı olmak ve bu konuda çalışmalar yapan ulusal ve uluslararası kişi ve kuruluşlarla işbirliği yaparak benzer kurumlar arası yardımlaşmayı sağlayıp destek vermek ve almak çabasındayız.

  Kamu yararına hizmet gayesiyle, kadın bisikletçileri ve hiç bisiklet kullanmamış kadınları bir araya getirmek, kadınlara ve bisiklet dostlarına bisikletin, toplumumuza, sağlık, spor, eğlence, ulaşım, ekonomi gibi yönlerden getireceği faydaları yapılacak farklı etkinliklerle ifade edebilmektir.

  Bisikleti tanıtmak ve bu doğrultuda daha geniş kitlelere sevdirilmesini sağlamak,

  Bisiklet sahibi olmaları ve kullanmaları yönünde yardımcı olmaya çalışmak,

  İnsan ve doğa arasında dengeyi bisikletli ve çevreci etkinliklerle desteklemek,

  Bisikleti doğa ve çevre dostu bir taşıt aracı olarak tanıtmak, eğlenceli ve çevreci bir ulaşım aracı olarak sevdirmektir.

  Bu hareket sadece profesyonel bisikletçiler değil amatör bisikletçileri ve hatta hiç bisikletle tanışmamış kadınlara ulaşabilmek için oluşturulmuştur.


  Uzun sözün kısası; İki teker bize yeter diyen, çocuğuyla aynı heyecana ortak olmak isteyen, çalışmaktan kendime zaman ayıramıyorum deyip kendine bahane arayan, ev işi yapmaktan gına geldi yeter artık diyen, stres atmak isteyen benzin değil kalori yakmak isteyen herkes haydi çevre için, kendin için, çocuğun için pedal çevir..

  TÜM ÇEVRE VE BİSİKLET DOSTLARINA VE YEREL BELEDİYELERE, DERNEKLERE VERDİKLERİ DESTEK İÇİN ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİZ..
   
 3. AydınGünaydın

  AydınGünaydın Bisikletkolik

  Kayıt:
  9 Haziran 2008
  Mesajlar:
  1.129
  Beğeniler:
  1.516
  Şehir:
  Erzurum(Aşkale)
  Seviye:
  Turun güzelliği fotoğaftaki simalarada yansımış.
  Bu güzel ve anlamlı turunuzdan dolayı tbr ederim...

  Bol pedallı günler...
   
  feyza alfatlı ve burhan alfatlı bunu beğendi.
 4. ulas

  ulas Admin

  Kayıt:
  5 Mayıs 2006
  Mesajlar:
  3.923
  Beğeniler:
  9.921
  Şehir:
  İstanbul
  Bisiklet:
  Geotech
  Seviye:
  Bir çok tur resimlerine baktım ama bu kadar özentili ve şirin bir çalışma görmedim. Tebrikler.

  Sizin gurubunuzun çoğalması ve yayılması için Bisiklet Forum Yöneticilerinden olarak elimden geleni yapacağıma inanabilirsiniz.
   
  feyza alfatlı ve burhan alfatlı bunu beğendi.
 5. İslam Gölge

  İslam Gölge Bisikletkolik

  Kayıt:
  16 Eylül 2004
  Mesajlar:
  1.306
  Beğeniler:
  835
  Şehir:
  Tekirdağ-Çorlu
  Adı:
  İslam GÖLGE
  Bisiklet:
  Cube
  Seviye:
  Benzin değil kalori yakmak isteyen.İşte bu sözü çok beğendim.Daha çok katılım ve daha güzel turlar dilerim.
   
  feyza alfatlı ve burhan alfatlı bunu beğendi.
 6. Özgür Kaan SİREL

  Özgür Kaan SİREL Aktif Üye

  Kayıt:
  14 Temmuz 2010
  Mesajlar:
  166
  Beğeniler:
  30
  Şehir:
  Yalova
  Bisiklet:
  Corratec
  Seviye:
  Çok güzel bir turdu. Yalova'dan sizlere katılmıştım. Gönül isterdi ki Bursa'dan itibaren sizlerle pedal çevirseydim. İlerleyen zamanlarda daha geniş katılımcı ve daha da eğlenceli turlar yapılacaktır. Gerçi bu turda çok çok eğlenceliydi ;) Tadı damağımda kaldı. En yakın zamanda yenilerini yaparsınız ve sizlerle tekrardan pedal çevirebilirim. Yalova'dan selamlar.
   
 7. Soner Sarihan

  Soner Sarihan Onursal Üye

  Kayıt:
  17 Temmuz 2005
  Mesajlar:
  3.952
  Beğeniler:
  8.835
  Şehir:
  İznik
  Bisiklet:
  Cannondale
  Seviye:
  Tebrikler,
  Detaylı anlatım çok güzel olmuş.
  İznik'e bekliyoruz.
  Selamlar.
   
 8. burhan alfatlı

  burhan alfatlı Aktif Üye

  Kayıt:
  13 Nisan 2011
  Mesajlar:
  124
  Beğeniler:
  67
  Şehir:
  bursa
  Seviye:
  Bu güzel turun gerçekleşmesi için çaba sarf eden herkese teşekkür ederim...
   
 9. #9
  feyza alfatlı

  feyza alfatlı Yeni Üye

  Kayıt:
  30 Eylül 2011
  Mesajlar:
  22
  Beğeniler:
  44
  Şehir:
  türkiye
  Seviye:
  İlginiz için çok teşekkür ederim. Bu hareketin sizin desteklerinizle de Erzurum' da da gelişmesini temenni ederim. Bir gün görüşebilmek dileğiyle..

  Bol pedallı güzel sizinle olsun :eek:
   
 10. #10
  feyza alfatlı

  feyza alfatlı Yeni Üye

  Kayıt:
  30 Eylül 2011
  Mesajlar:
  22
  Beğeniler:
  44
  Şehir:
  türkiye
  Seviye:
  Sizlerin sayesinde bu forumda bu paylaşamı yapabiliyorum bisiklet dostalarımıza ulaşabiliyorum başta bu ve Pembe Bisiklet Hareketi oluşumuna verdiğiniz destek için çok teşekkür ederim.

  Güzel ve bol pedallı günler siz ve ekibinizle olsun :eek:
   
 11. #11
  feyza alfatlı

  feyza alfatlı Yeni Üye

  Kayıt:
  30 Eylül 2011
  Mesajlar:
  22
  Beğeniler:
  44
  Şehir:
  türkiye
  Seviye:
  İlginiz ve desteğiniz için çok teşekkür ederim. Umarım bayan arkadaşlarım spor salonlarının dört duvarları arasında ki bisikletlerinden inip doğayla içiçe pedal çevirmeye çıkarlar..

  Doğayla içiçe bol pedallı günleriniz olması dileğimle :eek:
   
  İslam Gölge bunu beğendi.
 12. #12
  feyza alfatlı

  feyza alfatlı Yeni Üye

  Kayıt:
  30 Eylül 2011
  Mesajlar:
  22
  Beğeniler:
  44
  Şehir:
  türkiye
  Seviye:
  Bu tur sayesinde tanıştığım arkadaşım katılımın, desteyin, anlayışın için çok teşekkür ederim. Gelecek yıl bu turu tekrar gerçekleştirmeyi Pembe Bisiklet Hareketinin de ilk turu olduğu için geleneksel hale getirmeyi düşünüyorum. Umarım düşündüğüm gibi devam ederiz. Bende bu turda sizlerin sayesinde çok keyif aldım..

  Bursa' da, Yalova' da yada herhangi bir ilde tekrar karşılaşmak dileğiyle :eek:
   
  abdullah başkır bunu beğendi.
 13. #13
  feyza alfatlı

  feyza alfatlı Yeni Üye

  Kayıt:
  30 Eylül 2011
  Mesajlar:
  22
  Beğeniler:
  44
  Şehir:
  türkiye
  Seviye:
  Sizi uzun süredir ilgiyle takip etmeye çalışıyorum. Havaların da güzel olduğu bir ara İznik' e mutlaka geleceğim eşiniz ve sizle de tanışmak istiyorum.

  İlginiz, desteğiniz için çok teşekkür ederim..

  Ailenizle sağlıklı, güzel ve bol pedallı günler sizinle olsun :eek:
   
 14. ulas

  ulas Admin

  Kayıt:
  5 Mayıs 2006
  Mesajlar:
  3.923
  Beğeniler:
  9.921
  Şehir:
  İstanbul
  Bisiklet:
  Geotech
  Seviye:

  Ben teşekkür ederim. Anasayfada sizin için haber de yaptık.
   
  burhan alfatlı ve feyza alfatlı bunu beğendi.
 15. #15
  feyza alfatlı

  feyza alfatlı Yeni Üye

  Kayıt:
  30 Eylül 2011
  Mesajlar:
  22
  Beğeniler:
  44
  Şehir:
  türkiye
  Seviye:
  Eşim, yol arkadaşım iyiki varsın.

  Sağlıklı, güzel, bol pedallı günler bizimlede olsun :p
   
  burhan alfatlı bunu beğendi.
 16. Aydın Diricanlı

  Aydın Diricanlı Bisikletkolik

  Kayıt:
  20 Ağustos 2010
  Mesajlar:
  1.197
  Beğeniler:
  1.879
  Şehir:
  Üsküdar/İSTANBUL
  Bisiklet:
  Specialized
  Seviye:
  Çok güzel ve bir o kadar da anlamlı bir tur olmuş.Ellerinize, ayaklarınıza sağlık...

  Bisiklet açısından bakılırsa güzel ama her zamanki turlardan biri gibi.Ama kullananlar açısından bakılırsa bir devrimin ayak sesleri...

  Daha çok bayan bisikletçi, daha çok şehir katılımı, daha çok bisiklet...Ve daha normal bir hayat.
   
  feyza alfatlı bunu beğendi.
 17. #17
  feyza alfatlı

  feyza alfatlı Yeni Üye

  Kayıt:
  30 Eylül 2011
  Mesajlar:
  22
  Beğeniler:
  44
  Şehir:
  türkiye
  Seviye:
  İlginiz için teşekkür ederim. Dediğiniz gibi herzaman ki gibi pedal çevirdik :eek:

  Ama bu sefer sesimize kulak veren yolumuzun üstündeki farklı il ve ilçelerden, gruplardan performansını bilmediğimiz bisikletçiler de bize katıldı. Ve bayanların performansına ayak uydurabilinen bir tur oldu. Yolda bisikletli yada bisikletsiz de birçok kadına ulaşabildik amacımız yerini buldu ki siz bisikletli arkadaşlarımıza da ulaşabildik..

  Güzel ve bol pedallı günler sizinle olsun :eek:
   
 18. Esra Eroğlu

  Esra Eroğlu Yeni Üye

  Kayıt:
  29 Temmuz 2011
  Mesajlar:
  2
  Beğeniler:
  2
  Şehir:
  istanbul
  Merhaba,
  Bu gruba nasıl katılabilirim? Bilgilendirirseniz sevinirm
   
 19. Süleyman Şevik

  Süleyman Şevik Üye

  Kayıt:
  25 Kasım 2010
  Mesajlar:
  54
  Beğeniler:
  31
  Şehir:
  Biga-Çanakkale
  Seviye:
  Harika bir oluşuma öncülük ediyorsunuz.
  Bayanların da aktif katılımıyla birlikte öncelikle bu etkinliği gerçekleştirenlerin yabancı turist olmadıklarını gösterip daha çok insanı bisikletle tanıştırmayı başarabilirsek, inşallah yakın bir gelecekte Amsterdam gibi bisikleti bir ulaşım aracı olarak sokaklarda görme fırsatımız olacaktır. bunun gerçekleşmesi için daha çok Pembe Bisikletlinin katılımına ve erkeklerin desteğine en azından köstek olmamalarına ihtiyacımız var. Siz görevinizi ziyadesiyle yerine getiriyorsunuz.
  Tekrar tekrar tebrikler....
   
  feyza alfatlı bunu beğendi.
 20. #20
  feyza alfatlı

  feyza alfatlı Yeni Üye

  Kayıt:
  30 Eylül 2011
  Mesajlar:
  22
  Beğeniler:
  44
  Şehir:
  türkiye
  Seviye:
  Merhaba Esra,

  Ulaşabileceğin linkleri aşağıda paylaşıyorum..

  PEMBE BİSİKLET HAREKETİ FACEBOOK SAYFASI;
  https://www.facebook.com/pages/PEMBE...811338?sk=wall

  PEMBE BİSİKLET HAREKETİ GRUBU ( Bu grupta kadın bisikletçilerin sayısını görebilmek amacıyla beyleri şimdilik almıyoruz.)

  http://www.facebook.com/groups/144020139027768/

  İSTANBUL
  http://www.facebook.com/groups/302260466452117/

  Görüşmek üzere..:eek: