peki siz?

janus_sea

Daimi Üye
Tepki
107
Öze özlem

Denize özlem onun derinliğine
Yaylaya özlem onun güzelliğine
Dağlara özlem erişilmez oluşuna
Geceye özlem yalnızlığına
/.
Poyraza özlem deliliğine
Sılaya özlem yarin güzelliğine
Saza özlem nağmelere
Söze özlem bal dillere
/.
Uykuya özlem ölüm oluşuna
Rüyaya özlem yarin gelişine
Dosta özlem yüreğine
Sırra özlem serden geçişe
/.
Öze özlem özden oluşuna
Kula özlem topraktan gelişine
Yaza özlem kışı silişine
Güle özlem bülbülün hatırına
...............................................
Özlem toprakta bitecek
Bu can özlemle gidecek

özlem-özlemek her zaman hissettiğimiz bazen tekrar kavuşabileceğimiz bir dostumuz bazen geri gelmesi yaşanması mümkün olmayan bir hasret..ben en çok birdaha asla boynuna sarılamayacağım çakır mavisi gözleri ile her zaman sevgi ile bana bakan ve onu sevgi ile andığım CANIM BABAM (mekanları cennet olsun) ve onunla geçen çocukluğuma ,22 yaşıma kadar olan gençlik dönemime özlem duyuyorum..:(
peki ya siz?en çok neye nelere özlem duyuyorsunuz?
sevgi ve saygılarımla

Scudo

iso.54

Daimi Üye
Tepki
63
İsim
ismail
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Janus-sea , başın sağolsun.Allah rahmet etsin .
Özlemek ile ilgili hislerini paylaşıyorum.Genel anlamda tüm kaybedip tekrar elde etme ihtimalim olmayan şeyleri özlüyorum.Mesela teyzemi.......
Dünyevi şeyleri ise özlemiyorum çünkü yaşadığım müddetçe sahip olma şansım var ama sevdiğim birinin kaybına ; malesef..............

• Beğen
Tepkiler: janus_sea

janus_sea

Daimi Üye
Tepki
107
@kata

öncelikle dileklerin için minnettarım..tüm kayıbı olanların başı sağolsun ,hepsinin mekanı cennet olsun..dediğin gibi genelde kaybedilen sevdiklerimiz özleniyor bu çok normal çünkü birdaha onları görme şansımız yok malesef..bunu dışında özlenilen belkide içimizde kalıp gün ışığına çıkmayan çok özlemler var ..sevgi sevgi sevgi özlem duyulan tek şey:)lise yıllarımı özlüyorum iskenderundan 1998 de istanbula geldik ben iskenderunu çok özlüyorum aslında..küçük şehirde yaşamak çok daha güzel dostluk ve sevginin anlamı çokçok daha derin:(bu ilk söylediğim ama hayat boyu özlemini duyacağım özlemimden sonra gelen özlemim tabiyikide...
saygı ve sevgilerimle

iso.54

Daimi Üye
Tepki
63
İsim
ismail
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Çok güzel yazmışsın ya.Okuduğum gibi içime bi kuşku düştü.Bu kuşku benle ilgili tabi.
Benim dünyevi bişeyi özlememenin nedeni ; bundan sonra daha güzelini yaşama ihtimalime olan inancım değil de içinde bulunduğum sıradanlık,yaşanmamışlık ya da yaşadıklarımı başkalarının yaşadıklarını referans alarak değerlendirmem ve böylece de özlenecek bi yaşantımın olmadığına kanaat getirmem mi acaba diye bi soru geldi aklıma.Allaha şükür iyi bi hayatım olduğunu düşünüyorum sevmek ve sevilmek anlamında ama belki de bilinçaltımda yatan böyle bi düşünce vardır.Kim bilir.

Konuyu dağatmadan cevabımı yineliyim:teyzeme ilaveten adapazarında ananemin bahçesinde oynadığım zamanlar falan......:):):) Güzel zamanlardı.......

• Beğen
Tepkiler: Hasan Hakan Koç

janus_sea

Daimi Üye
Tepki
107
sevgili kata sende oldukça samimi yazmışsın paylaşımın için teşekkür ederim bu arada maltepe ikametgahın görünüyor bende idealtepedeyim böyle sevgili gönül dostlarıyla pedallamanın zevkinide yaşamak iseterim belki ileride tekrar bu soru sorulduğunda birde içinde janus_sea arkadaşımla pedallamak olur?yada forum dostları deyip genelleyeyim bencillik olmasın:))
sevgi ve saygılarımla

iso.54

Daimi Üye
Tepki
63
İsim
ismail
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@janus_sea

Ben şimdiye kadar forumdaşlarımla pedallama şerefine erişemedim.....İnşallah turlarız ya.....Bundan onur duyarım..............Hem bi ilk yaşarım böylece........Hem de ileri ki bi tarihte özleyebileceklerim sorulduğunda, arasında gösterebileceğim bi anım daha olmuş olur :):):)

abdullahabdullah

Forum Bağımlısı
Tepki
633
İsim
Abdullah YEŞİLTAŞ
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Lapierre
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Başın sağolsun. Hüzünler elbette payşaıldıkça azalır ve yerini mutluluğa bırakır. Acını bu forumda bizlerle paylaşman da çok manalı doğrusu. Pedallar, baya strest atıyor, biliyor musun? :)

• Beğen
Tepkiler: janus_sea

nazz

Forum Demirbaşı
Tepki
284
canım arkadaşım, ne güzel yazmışsın,
hep diyorum ya sana 'koca kalpli janus sea' diye..gerçekten kocaman bir yüreğin var,sevgi dolu..ve bence çok güçlüsün...seni anlıyorum demek isterdim ama yaşayan bilir dostum bunu da..herkesin tabii acısı ayrı ama,ne büyük bir acı oldugunu azıcıkda olsa kestirebiliyorum...beni hüzünlendirdin, gerçi bende hazırım hüzünlenmeye ,biliyorsun son dönemi...
benim en çok özlem duydugum , 16 yaşımdan önceki yıllarım..keşke geri alabilsem çok şey değişirdi...birde İstanbul u özlüyorum..arada gelsemde o şehri her zaman özlüyorum..
arkadaşım sevgiyle kal, paylaşımın için teşekkürler..

Hasan Hakan Koç

Forum Bağımlısı
Tepki
1.177
@janus_sea

Konu güzel şiiriniz çok duygulu, insanın okuyunca içi hüzün doluyor.:( :) malesef hayat herzaman istediğimiz bize vermiyor . hayat bize sevdilerimiz kaybetmenin acısıyla ve onların özlemiyle yaşamayı öğretiyor. Babanızla olan sevinizin dostluğunuzun daha çok uzun yıllar sürmesini isterdim babanız ve en çok da sizin için üzüldüm başınız sağ olsun .

çocukluk hayallerim çok çok basit masum şeylerdi örneğin bir oyuncak trenim olsun çok istemişimdir onları pek özleyemiyorum.:)
Ama ben en çok delikanlılık çağındaki hayallerimi özlüyorum :) :) :)
şimdi de var ama onlar çok sayıda ve sınırsızca farklıydılar ki şimdi bunları düşününce içimde buruk bir mutluluk oluyor. Kendim için neler neler istedim bir bilseniz şaşarsınız:D
şimdilerde ise geçmişteki bu hayallerimin çoğu ,kalbimde ruhumda beynimde bir köşede duran tozlu bir kitap gibi tatlı bir gülümseyişle tekrar sadece okunmayı bekliyor :)

janus_sea

Daimi Üye
Tepki
107
@abdullahabdullah

aslında niyetim acımı gündeme getirmek değildi ama konu özlem olunca benim özlemlerim belli gerçi 2.özlemimde yazdığım gibi lise yılları ile ilgili bölüm..sana katılıyorum pedallamak baya stres attırıyor ki ben haftasonları sabah çıkıp akşam saatleri eve döndüğümü biliyorum:)
saygı ve sevgilerimle

janus_sea

Daimi Üye
Tepki
107
@nazz

cnm nazım son dönemde yaşadıklarını biliyorum ama sende oldukça güçlü bir hatunsun:) her zaman ağlamaya hazır olma artık her an savaşmaya hazır ol ki bu sende mevcut ..16 yaşından öncesini getirmek imkansız ama istanbulu defalarca görme şansın var zaten yanıma geleceksiz sözün var kısır yapacağım sana kekler börekler vsvs sevgiyle kal cnm kardeşim:p

janus_sea

Daimi Üye
Tepki
107
@kata

aaaa neden hiç pedallamadın..hemde anadolu yakası ve maltepe gibi çok yakın bir bölgedeyken..çok sık bisiklet kullanmamaklamı alakalı acaba?
tmm ben bu ilkin mimarı olmak istiyorum bir acra çufçuflayalım..yani pedallayalım..

janus_sea

Daimi Üye
Tepki
107
Sevgili Hasan Hasan Koç abijik ben resimdeki miniğe hayran oldum çocukları zaten çooooooookkk severim..kendim küçükken bile benden 1 2 yaş minik görünce amanda bebişe bak deyip onları sever ağızı yüzü pis olanları mendilimle temizlerdim hatırlıyorum:)))çocuğun,torunun,yeğenin bilemiyorum ama maşşallah çok şirin çok güzel yüzlü benim yerime o yanaklarını şlapsss yaparsan mutlu olurum çocuk gçrdünmü ısırıp yanaklarını sıkacaksın:p
saygı ve sevgilerimle

iso.54

Daimi Üye
Tepki
63
İsim
ismail
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@janus_sea

Teşekkürler janus_sea .Dediğim gibi ya , şeref duyarım :):):)İlk fırsatta pedalayalım.........................
Şimdiye kadar turlayamadım.Bunun özel bi nedeni yok,tamamen yeni üyelikten kaynaklanıyo :) Çok eski değilim..........................Bi de geldiğimden beri forumcafe den çıkmadım diyebilirim....................Sitenin kaba hesapla yüzde 75 ine falan girmedim daha...........................:):):)

Ben konuyu dağatmiyim, revize ettiğim özleme listem bu :teyzem, adapazarında ananemin bahçesinde oynadığım zamanlar ilaveten eski yaz tatillerim. -18 olan ama...................:)