Bisiklet için aksesuar tavsiyeleri

Murat.E

Üye
Tepki
3
İsim
Murat
Bisiklet
Salcano
Bu konuyu göremediğim için ben de buna benzer bir konu açtım :) Burda da sormak isterim. Aynı zamanda da bu ürün belki Bülent Bey'e de bir fikir verebilir. belkiAraç üzeri taşıma için şu linkteki ürün olabilir mi acaba ?

(link)

Açıkçası buna bisiklet nasıl bağlanıyor anlamadım. Araç üzerinde bisiklet taşımanın getireceği dezavantajlar nelerdir acaba?

• Beğen
Tepkiler: bülent samsunlu
Scudo
Tepki
0
Murat Bey bu linkteki ürüne direk bisiklet takılmıyor. Bu sistemin üstüne ekstradan bir ürün alarak monte edip taşıyabiliyorsunuz bence. İlan yanıltıcı olmuş kanımca.

İlker Eren

Aktif Üye
Tepki
52
Bunlar yük taşıma barları. Fiyat çok iyi. Genelde kaliteli olanlar 170€ üzeri. Araca uyumluluk konusuna dikkat. Ürünü gidip görme şansınız varsa inceleyin.

Buna ek olarak tavanda bisiklet taşıma apartı alacaksınız. Kalite / fiyat dengesi optimal ürünler 70-80€ civarları.

Kapıya tututan ayaklar zarar verebilir. Oldukça basit göründü.

Murat.E

Üye
Tepki
3
İsim
Murat
Bisiklet
Salcano
Teşekkürler,

Açmış olduğum diğer konuya yazılanlar ve sizin söylemleriniz doğrultusunda araç arkası taşıyıcı almaya karar verdim. Umarım sorun yaşamam.

İlker Eren

Aktif Üye
Tepki
52
Araç arkası taşıyıcı alacaksanız paraya kıyıp iyi bir marka alın. Ortalama ve altı ürünlerde araca zarar verme ihtimali yükseliyor. Hele sedan araçlarda...

mustafa tanrıverdi

Daimi Üye
Tepki
236
İsim
Mustafa
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
yakınlarında Thule satan bir bayi varsa onunla görüşmeni tavsiye ederim. araca göre taşıyıcı öneriyorlar. Benim aracım hyundai Getz thule nin kataloğunda Getz e göre taşıyıcı önermiyor. Adamlarda bu olur gibi bir yaklaşımda bulunmadılar, maksatlarının sadece kar olmadığını görünce çok etkilendim.

İlker Eren

Aktif Üye
Tepki
52
Ben telefonla (link) ile görüştüm. Gayet makul şekilde yardımcı oluyorlar. Ürünleri kaliteli.

Murat.E

Üye
Tepki
3
İsim
Murat
Bisiklet
Salcano
Bagajmarket 'in Ankara showroom 'unu az önce ben de aradım. Arka taşıyıcılar araca göreymiş. Benim arabam Mazda 3 sedan. Arabama göre 2 tane buldu. Rider plus ve Euromat gibi birşey yanılmıyorsam. Rider plus 70 Euro, Diğeri 100 Euro. Üst taşıyıcı kolları 145 Euro, taşıma aparatı 40 Euro. Üstteki epey pahalı. Aslında arka taşıyıcı da pahalı. Ulus'ta Yiba çarşısında yine 3 lü taşıcı için 70 den 50 tl ye düşmüştü. Arada çok fark var mıdır bilmiyorum tabi.

İlker Eren

Aktif Üye
Tepki
52
30 - 40 TL aralığında da taşıyıcı var. Aracınıza zarar verme riskini göze almaya değmez bence. Eğer kaskonuzun ücretsiz kaporta boya anlaşması yoksa yılda 100-200 lira masraf çıkarabilir. Bu arada Thule, Peruzzo gibi markaların Türkiye distribütörleri arka taşıyıcıların sedanlara uyumlu olduğunu söylesede kendi web sitelerinde sedan araçlarda sadece tavan taşıyıcılarını tavsiye ediyorlar. İyice içinden çıkılmaz hale getiriyor. Ben de bu yüzden 40 gündür araştırıyorum halen alamadım.

Yalnız Pedal

Forum Bağımlısı
Tepki
1.058
Bisiklet
Diğer
@cem deviren

gereğinden fazla pahali bunlar gereksiz

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Arkadaşlar Google'da pedli şort arıyorum bisiklet şortları çıkıyor fakat ayrıca pedli tayt veriyorlar (bu nedenle arama sonuçlarında çıkıyor)

kalça kısmında ped ile desteklenmiş şort kıtlığı mı var?

Bir tane bontrager'in buldum, istediğim gibi birşey fakat aşırı pahalı, neredeyse 500 lira?!?!
(link)

Tavsiye edeceğiniz pedli şort var mıdır? tayt istemiyorum, çok sıkıştırıyor. Baktım olmuyor son çare taytın pedini söküp şorta monte etmeyi düşünüyorum.

ahmtayd

Forum Demirbaşı
Tepki
389
İsim
Ahmet
Bisiklet
Carraro
Pedli şort diye bir şey olduğunu bilmiyordum.
Hocam taytın bir beden biyüğünü alsanız sıkıştırması geçer belki

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
hacım 40 derece olacak önümüzdeki günlerde, ne kadar büyük alsam da taytın içi vıcık vıcık olur o sıcakta (XL var zaten)

şortla serin serin ne güzel olur

ahmtayd

Forum Demirbaşı
Tepki
389
İsim
Ahmet
Bisiklet
Carraro
@belgen
Hocam kaliteli bir şey alırsanız olmaz bence. Taytın özelliği o vıcık vıcık olmaması
Ama dediğinin benzeri bir operasyonu bende planlıyorum bir tayt pedini veya kaliteli bir süngeri gereken şekilde kesip çok sevdiğim şortuma dikmeyi düşünüyorum. Başarabilirsem haberdar ederim :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
benim de senelerdir yazları giydiğim favori bi şortum var öyle rahat ki püfür püfür, bulamazsak operasyon yapacağız.

kubilayrd

Üye
Tepki
46
İsim
Kubilay Erdoğan
Bisiklet
Cube
Tchibo'da "Bisiklet ic camasiri" diye bir urun satiliyor, sortun icine giymek icin. Ince de olsa bir pedi var. Sansiniz varsa gidip magazada bi goz atabilirsiniz. (link)

• Beğen
Tepkiler: muratbahar

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@belgen

Ben bu ürünleri kullanıyorum

(link)
(link)

Pedli tayt'ı var şort'tan ayrı, o şekilde kullanıyorum. Dilersenizde tek şort olarak ta kullanabilirsiniz. Normal de ben M beden giyerken bunları S beden giyiyorum tam oldu. Benim Ölçüm 95

Edit : Bu ürünün tayt'ı fileli olduğu için bildiğiniz taytlar gibi gibi değil, yokmuş gibi.

ihtiyar

Forum Bağımlısı
Tepki
3.579
İsim
Bülent B.
Bisiklet
Diğer
Pedli bisiklet donu var. Pedli short ta var.

http://i01.i.aliimg.com/wsphoto/v0/790086361_5/2015-arsuxeo-frauen-damen-Radfahren-fahrrad-fahrrad-Radfahren-bib-unterw%C3%A4sche-shorts-unterhose-3d-cool-max-silikon.jpg http://ecx.images-amazon.com/images/I/518XBMcsOOL._SL1000_.jpg