pedikep hayali

zwank

Üye
Tepki
4
Merhabalar öncelikle herkese. Direk konuya girmek gerekirse önümüzdeki seneden itibaren çok büyük bir aksilik çıkmaz ise bir pedikep edinip istanbul'da (özellikle sahil şeridinde(Avrupa yakası)) hizmet vermeyi istiyorum. Yani ufak çapta bir hayal gibi bir şey bu. Şuanda liseyi bitirmeye çalışmakta ve üniversite hayalleri kurmaktayım.=) evden okula bisikletle gitmek istememe rağmen gerçekleştiremiyorum(Teşvikiye-Karaköy), çünkü ailem trafikte bisiklete hiç sıcak bakmıyor. Başıma bir şey gelmesinden korkuyorlar. Haklılar da.
Engellerden birisi bu.
bir diğeri de:
Diyelim ki seneye her şey güllük gülistanlık olunca pedikep için ruhsat ehliyet vb. birşey alınmalı mı?Vergilendirmesi var mıdır? Ben şahsen bunu para için yapmak istemiyorum. Antrenman olarak ve bisikleti diğer insanlara sevdirmek açısından yapmayı daha çok istiyorum.

Şimdilik aklımdaki bu hayalimi paylaşmak istedim=)

Scudo
Tepki
0
Elimde bir adet pedikep var ayrıca elektirik motoruda mevcut istenildiğinde devreye sokulabiliyor elektirik motoru

Erhan22

Aktif Üye
Tepki
221
@3teker

Resmi varmı ve özellikleri hakkında bilgi edinmek mümkünmü.Teşekkürler.

Fatih Buzgan

Forum Bağımlısı
Tepki
3.085
Evet 3teker,
Fotoğraflarını, bisikletin parçalarını, detaylarını ve fiyatını öğrenmeyi canı gönülden isteriz.

Zwank için ise, pedikep için planladığı süre hayli yaklaşmış.Umarım gerçekleştirebilirsin.Bu araçlar için, ticari kullanmadığın sürece ruhsat gerekmiyor.Bisiklet kategorisinde görünüyorlar.Haberlerini bekliyoruz :)

semih59

Forum Bağımlısı
Tepki
1.427
İsim
Semih Saygın
Bisiklet
Scott
@Fatih Buzgan

Ticari olarak bisiklet taxı olarak kullanılır ise ruhsat vs ne yapılması gerekiyor bu konuda bilginiz varmı Teşekkürler

semih59

Forum Bağımlısı
Tepki
1.427
İsim
Semih Saygın
Bisiklet
Scott
@zwank

İ.B.B Şahsen yazılı müracaat gerekiyormuş ben mail attım ruhsat v.s.için Fakat şu anda onlarda bisiklet taksi hakkında ne yapacakları hakkında toplantılar yapıyorlarmış bana gelen cevap bu oldu ist.büyükşehir halkla ilişkiler müdürlüğünden.( sahil şeridinde sürmek için )