Pedalşörler Anadolu Kavağı Bisiklet Turu / 20130728

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında Mahsus Mahal tarafından paylaşıldı.

 1. Mahsus Mahal

  Mahsus Mahal Kıdemli Üye

  Kayıt:
  28 Haziran 2011
  Mesajlar:
  398
  Beğeniler:
  101
  Şehir:
  İstanbul
  Adı:
  Aydın Bez
  Bisiklet:
  Specialized
  Seviye:
  Pedalşörler İstanbul Bisiklet Grubu olarak her hafta sonu yaptığımız turlarımızda bu kez durak noktamız İstanbul Anadolu Kavağı oldu.

  Tur detaylarına gelince...

  Toplanma noktası Üsküdar’a geldiğimizde sadece dört kişi vardı, kısa bir süre içinde Kadıköy’den gelenlerle kalabalıklaştık. Ancak hâlâ yolda olanlar vardı, onları da beklemeye başladık. Kahvaltı, çay faslı derken nihayet 21 kişi olunca tamamdık artık kalan sağlar bizimdir teker dönsün derken uyuya kalan arkadaşları telefonla uyandırdık ve ekibi yola çıkartıp Kadıköy ve Ortaköy’den gelecek olan iki arkadaşımızı beklemeye başladık Bianchi Mega Avni ile.

  Ancak bir sorun vardı: Kadıköy’den gelen Heavy Metal tarihçisi Erdal’ın ödünç aldığı Specialized bisikletin arka tekeri sibop dibinden patlamıştı, 10 dakika içinde yaptık ve yola koyulduk. Pedalşörler iki grup halinde yol alsa da mecburen, toplam 24 kişi Üsküdar’dan Anadolu Kavağına doğru bisiklet sürüyordu.

  Sabah sabah boğazda kahvaltı yapalım trafiğine yakalanmadan öndeki grupla aramızda yaklaşık 30 dakikalık bir zaman bırakarak pedallıyorduk: Üskadar, Çengelköy, Kanlıca, Beykoz, Çubuklu rampası derken Foto şipşak Fatih’e rast geldik geride kaldı sanırım diye düşünürken yetiştirmesi gereken bir projesi olduğunu söyleyip geri döndü: kayıp 1.

  Önden giden ekibi yakalamak için Specialized Sirrus Pro Erdal, Kron XC500 Mecal, Giant Defy Mahmut, Bianchi Mega Pro Avni ve ben (Giant ATX Pro) Beykoz – Anadolu Kavağı yol ayrımında bulunan çayırlığa 90 dakikada iyi bir tempo tutarak vardık. Zaten Corratec Revolution Çetin ve Sedona 321 Gökhan’ın öncülüğündeki grup aradaki farkın kapanması için çayırlıkta çay molası vermişti, kalktıkları zaman aramızdaki fark neredeyse 5-10 dakikaydı. Bu esnada Sedona 321 Gökhan ve Corratec Revolution Çetin sanırım hızlarını dikkate almadıklarından olsa gerek sürüş esnasında fazla yakınlaşmışlar ve birbirilerine çarparak yere yuvarlanmışlar… Neyse ki ciddi bir şey olmamış; sadece ufak tefek sıyrıklar.

  Turun kalan detaylarını, yaşananları, tur rotası ve grafiklerini şu adresten okuyabilir, yorum yazabilirsiniz.
  http://fadike.com/2013/07/29/20130728-pedalsorler-anadolu-feneri-bisiklet-turu/

  Teşekkürler.
   
 2. CAVOGUZHAN

  CAVOGUZHAN Kıdemli Üye

  Kayıt:
  6 Şubat 2012
  Mesajlar:
  206
  Beğeniler:
  91
  Şehir:
  Maltepe
  Seviye:
  10-11 agustos tarihlerinde bir tur planlıyor musunuz ? teşekkürler
   
 3. #3
  Mahsus Mahal

  Mahsus Mahal Kıdemli Üye

  Kayıt:
  28 Haziran 2011
  Mesajlar:
  398
  Beğeniler:
  101
  Şehir:
  İstanbul
  Adı:
  Aydın Bez
  Bisiklet:
  Specialized
  Seviye:
  Bu hafta sonu Pendik Esenceli Köyünde kamp atmayı düşünüyoruz, 10-11 ağustos arası ise henüz bir yer kararlaştırılmadı ama biz 4 kişi olarak Bursa, Mudanya, Bandırma turu yapacağız.
   
 4. Cem Şentin

  Cem Şentin Bisikletkolik

  Kayıt:
  28 Temmuz 2010
  Mesajlar:
  1.403
  Beğeniler:
  1.333
  Şehir:
  İstanbul
  Seviye:
  Pardon ama Esenceli köyü Pendik'e değil Şile'ye bağlı bir köydür.
   

İlginizi Çekebilir

2-1484682847519-10n1z5cna8fg7-630-354.jpg
BikeRadar, velodrom testiyle yol bisikleti üzerindeki farklı sürüş pozisyonlarının ne kadar hız ve süre kazandırdığını bulmaya çalışmış :) Link yazının sonunda olacak. Testin en isabetli verileri...
glycemicindex.png
Yine uzun ve detaylı bir makale ile kaldığımız yerden devam ediyoruz :D Bu haftaki konu beslenme ve su içme. Fakat içinde yağ ve karbonhidrat yakımına dair harika, herkesin işine yarayacak...
upload_2017-2-6_15-26-49.png
Bugüne kadar üzerinde hiç durmadığım bir konudan bahsedeceğim: Antrenman yoğunluğu dağılım modelleri (ingilizce kısaltması TID, yani Training Intensity Distribution). TID nedir, ne işe yarar...