Pedallıyorum 7. Bölüm - Samatya bisiklet turu

Cengiz Yargıç

Forum Demirbaşı
Tepki
962
Bisiklet
Cannondale
İnternetten bir duyuru yaptık. Biz kocamustafapaşa da buluşarak tur yapacaz isteyen gelsin diye. 10 kişi kadar toplandık ve güzel bir tur yaptık. bisiklet gezileri kalabalık ekiple olunca daha güzel oluyor. KMP den hareket ederek tura başladık. Yolda kalabalık bisikletlilerin geçişi bile herkesin dikkatini çekiyor. bisiklet arkadaşlığında birbirinizi kollarsınız böylece daha bir dayanışma yaşanır. kalabalık turlar yapınca iki kişi gurubtan sorumlu oluyor. Biri grubun önüne geçerek hem yolu gösteriyor hemde düdük çalarak yolu açıyor. Diğeri grubun en arkasından gelerek geride kalmalarını önlüyor. Grup içinde herhangi bir şekilde lastik patlaması, bisiklet arızası veya geride kalanlar olursa yine düdük veya telsizle gurubun önündeki kişiye bildiriyor. Bu şekilde grup turlarının güvenliği sağlanıyor. yedikuleden geçerken köpek havlamaları duyduk. Eyvah yine köpekler kovalıyacak herhalde derken hayvan barınağının yanından geçtiğimizi gördük. Buradaki durumu görmek için hayvan barınağına girdik. Hayvan barınakları gönüllüler tarafından hayatta kalabiliyor. Buraya mama getiriyorlar, hayvanları gezdiriyorlar, isteyen buradan köpek sahibi olabilir.

• Beğen
Tepkiler: kizak
Scudo

kizak

Forum Bağımlısı
Tepki
1.892
Bisiklet
Sedona
:in::in::in:Cengiz Hocam merhabalar.Faaliyetlerinizin yakın takipçisiyim.Bisiklet dünyası adına çok iyi çalışmalarınız var.Tüm BİSSEV yöneticilerini ve üyelerini canı gönülden kutluyorum.Şu anda Antalyada olduğunuzu ve güzel bir turu gerçekleştirdiğinizi biliyorum.Katılan herkese selam ve svgilerimi iletiyorum.
Gezinizin keyifli ve sorunsuz geçmesini diliyorum.

• Beğen
Tepkiler: Cengiz Yargıç