Pedallıyorum 2. bölüm - neler Yapılmalı?

Cengiz Yargıç

Forum Demirbaşı
Tepki
962
Bisiklet
Cannondale
Bölüm Konusu: Bir projeyi düşünmek ayrı, onu uygulamak ayrı. Bisikletin ülkemizde de yaygınlaşması için başlattığımız pedallıyorum programı için nereden başlamalıydık buna karar vermemiz gerekiyordu... bu birkaç kişinin çabasıyla olabilecek bişey değil. bisikletle giderken daha iyi düşünebiliyoruz... Pedalıyorum kendi içinde gelişen olaylarla gelişmesi daha doğru olacak... biz nekadar da kurgulamak istesek de bu pek mümkün olmaz... bakalım karşımıza neler çıkacak... Bence konuyla ilgili herkesle görüşelim... bisiklet gurupları, bisiklet firmaları, belediyeler, Sivil toplum kuruluşları... biz ne yapalım diye düşünürken olaylar kendiliğinden önümüze geliyor. Herhalde önceki yollardaki tehlikeleri ortadan kaldırılması ve güvenli bisiklet sürüşlerini sağlamamız önemli. evet pedallıyorum da hem pedal hemde yorum olmalı.... biraz pedal çevirince kafamız çalışmaya başladı... biraz daha konuyu kendi aramızda değerlendirmek için bi çay ocağında oturduk. istanbul yeditepe üzerine kurulmuş büyük bir şehir. Burada bisikletle ulaşım sağlamak çoğu için hayal... ama bunun sebebi insanların istanbul da aceleci koşuşturmaca içinde olmaları... bi telaş bi karmaşa içindeler. Ortaköy tarafında yol iyice daralıyor burada arabalar arasında gitmek zor gibi gözüksede aslında arabalardan daha rahat ulaşım sağlıyoruz. Otobüslerin durak noktalarına yaklaştığınızda dikkatli olmamız gerekiyor. Biranda önünüze geçerek durabiliyorlar...

Scudo

Aydın Diricanlı

Forum Bağımlısı
Tepki
1.871
Bisiklet
Specialized
Harcadığınız emek maddi , manevi çok büyük...Teşekkürler...Sonraki bölümler için enerji , istek ve kolaylıklar temenni ederim.

• Beğen
Tepkiler: Cengiz Yargıç