Pedallar carettalar için çevrildi

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında m/yalcin tarafından paylaşıldı.

 1. m/yalcin

  m/yalcin Aktif Üye

  Kayıt:
  19 Mart 2015
  Mesajlar:
  154
  Beğeniler:
  136
  Şehir:
  MUĞLA
  Adı:
  YALÇIN
  Bisiklet:
  Salcano
  Seviye:
  Mersin Valiliği himayesinde, Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla ve Mersin Üniversitesi’nin akademik desteği ile düzenlenen 2. Mersin Caretta Bisiklet Festivali, Cumhuriyet Meydanı’ndan start aldı.Mersin’in yıllardır ev sahipliği... Mersin Valiliği himayesinde, Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla ve Mersin Üniversitesi’nin akademik desteği ile düzenlenen 2. Mersin Caretta Bisiklet Festivali, Cumhuriyet Meydanı’ndan start aldı. Mersin’in yıllardır ev sahipliği yaptığı caretta carettaların bilinirliğini artırmak ve çevreye karşı duyarlılığı sağlamanın yanı sıra bisiklet sporunu yaygınlaştırmak ve kentin tanıtılmasına yardımcı olmak amacıyla düzenlenen festivale, yaklaşık 10 ilden 150 sporcu katılıyor.

  [​IMG]

  2. Mersin Caretta Bisiklet Festivali’nın açılış startını veren Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, konuşmasına farklı kentlerden gelerek Mersin’i şereflendiren bisiklet dostlarını selamlayarak başladı. Mersin’i spor kenti yapma yolunda çalışmalara devam ettiklerini kaydeden Kocamaz, “Bu yıl ikincisini gerçekleştirdiğimiz Mersin Caretta Bisiklet Festivali’nin 12., 22.’sini inşallah hep beraber gerçekleştiririz. Bisiklet, trafik kurallarını ve trafikte duyarlı olmayı öğretmesi, aynı zamanda spor yapmamıza imkan sağlaması açısından çok önemli bir spor dalıdır” dedi.

  Bu zamana kadar Mersin’de bisiklet yolları ile ilgili çalışmalar yapılmadığına dikkat çeken Kocamaz, “Mersin Büyükşehir Belediyesi olarak başta sahil bölgesinde olmak üzere bisiklet yollarıyla ilgili projelerimiz var. Bisiklet, sadece spor olarak görülmemeli. Biz bu projeleri hayata geçirirken, şehir trafiğinin rahatlatılmasını ve günlük yaşamda bisiklet kullanımının yaygınlaştırılmasını amaçlıyoruz. Aynı zamanda bisikletçilerin Mersin’in her yerinde rahatça seyahat edebilmeleri için otobüslerimize bisiklet aparatı ekledik” diye konuştu. Mersin’i ziyaret edenler için hizmetlerin bunlarla sınırlı olmadığını ifade eden Başkan Kocamaz, özel olarak hazırlanan üstü açık araçlarla şehre gelen misafirlerin, Mersin’i panoramik olarak gezebileceklerini sözlerine ekledi.

  3 gün sürecek olan etkinliğin ilk gününde bisikletçiler 50 kilometre yol kat ederek, 640 metre yüksekliğe pedal çevirecek. Çukurkeşlik vadisinden start alacak olan yarışlarda bisikletçiler, günün sonunda Mersin Üniversitesi’nde kamp kuracak. 2. Mersin Caretta Bisiklet Festivali etapları, 13 Haziran 2015 Cumartesi günü saat 10.00’da Değirmençay vadisi, 14 Haziran 2015 Pazar günü yine saat 10.00’da Erdemli Alata’da başlayıp Edip Burhan Spor Salonu’nda son bulacak.
   
 2. can akıncılar

  can akıncılar Onursal Üye

  Kayıt:
  29 Aralık 2010
  Mesajlar:
  1.546
  Beğeniler:
  885
  Şehir:
  Fatsa
  Bisiklet:
  Salcano
  Seviye:
  Mersin Bisikletli Gezginler Derneği Düzenliyor Onunla ilgili bir yazi göremedim diğerleri destekci...Büyükşehir Belediye Başkanı bu tür sporlara Önceden beri destek verirdi.
   

İlginizi Çekebilir

upload_2016-11-16_14-35-2.png
Bu sabah @emrah9700, kullanmaya başladığı güç ölçerle ilgili bir iki soru iletmişti whatsapp'tan. Astigmat başlangıcı nedeniyle telefondan okuyup yanıt yazmam zor. Sorularını buradan yanıtlamaya...
tyres.jpg
1988 İtalya turunda Andy Hampsten’in Passo di Gavia tırmanışı efsanedir. Hampsten, o tırmanışta pembe mayoyu ele geçirmişti, ancak, turun bitmesine hala 8 gün vardı ve Gavia etabını kazanan Erik...
upload_2015-6-7_11-47-20.png
Bugüne kadar rüzgarın yönünü ve şiddetini, bisikletin başına geçip de sürmeye başlayınca farkediyordum. Strava'ya yeni eklenen StravistiX bu konuda iyi bir bilgi sağlıyor. Önümüzdeki bir hafta...