pedalın vidayı tamamen sıyırması - pedala basma şekli

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında BurakCan tarafından paylaşıldı.

 1. BurakCan

  BurakCan Aktif Üye

  Kayıt:
  4 Temmuz 2009
  Mesajlar:
  174
  Beğeniler:
  94
  Şehir:
  Istanbul/Atasehir
  Adı:
  Burak Can
  Bisiklet:
  b'Twin
  Seviye:
  iyi geceler,
  bugün kısa bir turumuzda pedalın aynakolla birleştiği vidalı kısımın aynakol tarafındaki dişlerinin tamamı sıyrıldı ve oranın iç kısmı dümdüz oldu. :( pedalı çok zorlamanın gerekeceği bir yerde de değildik. bisikleti (sedona 711) daha dün almıştım, yeni yani. daha önce de başka bir bisiklette benzer bir durum başıma gelmişti, çevremdekilerden de bir tek bende oldu. acaba sorun benim pedala basma şeklimde mi?
  yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.
   
 2. Mehmet Akif MALKOC

  Mehmet Akif MALKOC Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  7 Haziran 2008
  Mesajlar:
  799
  Beğeniler:
  398
  Şehir:
  Lagos
  Seviye:
  Valla kardeş pedala ayağınla nasıl basarsan bas 1 günde pedalın dişlerini eritemezsin ki :S ki normal şartlardada pedal dişi erimez..
   
 3. McMILLERR

  McMILLERR Aktif Üye

  Kayıt:
  10 Şubat 2008
  Mesajlar:
  162
  Beğeniler:
  251
  Şehir:
  İstanbul
  Bisiklet:
  Trek
  Seviye:
  Çok ilginç gerçekten. Bende daha ilk günden pedal dişlisinin sıyrılmasını anlayamadım. Hani bisikletteki kullanılan malzemede kötü olamaz o kadar ki Sedona diyorsun. Başka bir iş var.
  Bisikleti almadan önce olan ve sen bunu artık son noktasına gelince farketmiş olabilirsin.
   
 4. gurkankas

  gurkankas Onursal Üye

  Kayıt:
  20 Mart 2007
  Mesajlar:
  2.655
  Beğeniler:
  1.402
  Şehir:
  Balıkesir/Merkez
  Seviye:
  anladığım kadarıyla pedalı aynakola taktığınız yerdeki yivler dümdüz oldu. bunun nedeni pedalın dişlerini aynakola yamuk oturtmanızdır. yapılacak bişey yok, gidip aynakolu değiştirmeniz gerekir.
   
 5. S26

  S26 Onursal Üye

  Kayıt:
  2 Şubat 2007
  Mesajlar:
  2.767
  Beğeniler:
  1.553
  Şehir:
  Eskişehir
  Bisiklet:
  Amoeba
  Seviye:
  Yivler farklı yönde olduğu için sağ pedal sol tarafa takılamıyor diye biliyorum. Bu nedenle en mantıklısı bence de pedalın yamuk oturmasıdır.

  Pedalı kim monte etmişti? Eğer aldığınız yer yada servis ise, oraya götürün ve garanti kapsamında birşeyler yaptırmaya çalışın. Yani hata onlardaysa zararı karşılamak zorundalar.

  Bu arada merak ettim, bisikletin üzerindeki aynakol modeli nedir?
   
 6. ByAtilla

  ByAtilla Aktif Üye

  Kayıt:
  19 Temmuz 2008
  Mesajlar:
  194
  Beğeniler:
  80
  Şehir:
  izmir
  Seviye:
  Banada bu olay çok ilginç geldi. İmkağansız gibi bişi 1 günde olması bu olayın. Bence bisikletinizin pedallarını montaj yapan yer ile konuşun ve bi sorun varsa kesinlikle garanti kapsamına girmesi gerekir bence.
   
 7. #7
  BurakCan

  BurakCan Aktif Üye

  Kayıt:
  4 Temmuz 2009
  Mesajlar:
  174
  Beğeniler:
  94
  Şehir:
  Istanbul/Atasehir
  Adı:
  Burak Can
  Bisiklet:
  b'Twin
  Seviye:
  Bisikletimin montajı aldığım yerde yapılmıştı. Yivler tamamen sıyrıldı dediğim gibi, hatta pedalı oradan çıkardığımda pedalın vidalı kısmının aralarına dolanmıştı aynakolun yivlerinin bir kısmı. Bir kısmı da aluminyum tozu şeklindeydi.

  Ben pedal basma şeklimde bir sorun olduğunu düşünüyorum. Daha önce başka bir bisiklette de aynı olay başıma geldi. Başka bir bisiklette de direk pedal(uyduruk dayanıksız plastikten bir pedaldı gerçi) kırdım. Yani bu 3. pedal vukuatım.

  Aynakol modeli altus. Garanti kapsamına giremedi, ben de uğraşmadım açıkçası. Yeni aynakol siparişi verdim, bugün gelecek inşallah. Alivio alıyorum.
   

İlginizi Çekebilir

leg-cramps.jpg
Eğer sıklıkla kramp sorunu yaşıyorsanız, sebepleri ve çözüm önerilerini bu yazıda aktaracağım. Orijinal link yazını sonunda olacak :) [ATTACH] Eğer krampla yüzleşmişseniz, muhtemelen o...
maxresdefault.jpg
Bir sabaha karşı makalesinde daha birlikteyiz :D Adeta ince işçilikle yontulmuş bir kuadriseps kası, çoğumuzun hayalidir... Fakat bunu ya profesyonel sporcularda, ya da gerçekten fit durumdaki...
IMG20160210221513.jpg
vee karşınızda ilk gıda incelemem. pek inceleme diyemem aslında. ürünümüz bu şirin görünümlü şey. şuan size boş gibi gözüküyor olabilir. çünkü boş. içindekileri ben yedim. tadı karışık meyvalı...