pedala yüklenirken gıcırtı sesi

Yetkin Şahin

Forum Bağımlısı
Tepki
265
Bisiklet
Scott
3 ay önce aldığım corratec x-vert expert modelinde son 20 gündür gıcırtı sesi geliyo tam gıcırtı gibide değil sanki bişey boşa cıkmış gibi bi ses göbekten olabilir mi?devamlı yapmıyo bazen kesiliyo ses takırdı gıcırtı gibi tuhaf bi ses gürültülü yolda hissedilmiyo fazla. sanki amortisörlü bisikletlerde ortadan bi ses gelir ya yaylanınca aynı öyle bi ses ..pedal cevirmediğim zamanda oluyo bazen o ses. yardımlarınızı bekliyorum

Scudo

Yetkin Şahin

Forum Bağımlısı
Tepki
265
Bisiklet
Scott
teşekkür edrim . ama sıktım onları . gıcırtı lafı yanlış oldu galiba çıtırtı daha doğru olur

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Ayna kol yapraklarının da sıkılığını kontrol etmelisin. Aynı zamanda pedalların da iyi durumda olduklarından emin ol ;).

Abdullah Hakkı

Forum Bağımlısı
Tepki
673
Bisiklet
Diğer
evet pedalları kontrl et bilmiyorum metalmi yoksa plastik mi ama plastikse çatladıgında pedallar öyle ses geliyo eger kaza da yaptıysan bi kontrol et pedalları

Carlos

Üye
Tepki
0
aynı sesi bende duyuyorum sanki
orta göbekten gelio gibi bana
ya beyler bişey sorcam aynı model bende de var
sürekli orta göbeğin ayarı kayıyor zincir sürtüyo bişey oluyor normal mi?

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
Orta göbeğin ayarı derken aynakolu tutan göbeğin ayarı kaçmaz zaten pek bir ayarı yoktur...Fakat belki egvşeme yapabilir...Ama orda ayarı bozulabilecek şey ön vites ayarınızdır...Onun ayar tutmamasının sebebi ise teliniz yeterince gergin olmaması yada teli tutan vidanın yeterince sıkılmaması gibi sebepler olabilir...İyi bir elden geçirilir ve sağlam ayar yapılırsa bence bir şeyi kalmaz merak etme...Ama ön vites için tel gerginliği ve vidala bakmayı unutma...

Eaworkz

Forum Bağımlısı
Tepki
1.561
pedalın ıcındekı dıslılerıde dagıtmıs olabılırsın fazla yuklenınce olmuyor degil.Benim bi onceki pedalımda basıma gelmişti...

Ertan ABA

Forum Bağımlısı
Tepki
3.909
Bisiklet
Lapierre
:all_spd pedal kullanıyorsan pedalın damaklarını sağa ve sola doğru tornavida ile açılma yönleri doğrultusunda ger.damakların oturduğu kısıma kibrit çöpünün başı kadar gres yağı sür bu işlemi spd pedalın 2 tarafına uygulamayı unutma dada sonra diğer taraftaki pedala aynı işlelm uygula.
o zaman sorunun çözülmesi gerekiyor

• Beğen
Tepkiler: Yetkin Şahin
Tepki
2
slm dostu bende de o problamden var furs yatagından geliyo sanırım oses ben pedalları degistirdim ses kesilmedi furs göbeginde bir bosluk varise ses cıkarır haberin olsun.

• Beğen

Gürsel A.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.153
Oldukça sıkı görünen pedal millerinden "çit" diye belli belirsiz bir ses gelebilir. (Dikkat "çıt" diye değil!!) İyice sıkınca bu ses geçer. Bu ses yüzünden başka bisikletçilerde XTR ayna kol değiştiren birilerini biliyorum. Bana geldi,pedalı sıktım,ses kesildi, adam kahroldu:) ( Ses kesilmesine sevindi tabii ki:)..
İşte size pek bilinmeyen bir püf..

Arkadaşın bisikletin ortasından gelen sesin karakteristiği ve frekansı önemli. Tarifle bunu çözmek zor..Bir sürü etken var..Ama vites ayarı konusunda Çağrı doğruyu yazmış..

• Beğen