Pedala yüklenirken gelen ses

benvolki

Üye
Tepki
6
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Ghost
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Arkadaşlar malumunuz ben de daha yeni yeni bilgilenmeye çalışıyorum. Daha yeni almış olduğum amoeba hussar marka bisikletimle dün gezerken, zellikle sol pedala yüklenirken sık bir şekilde tık tık tık veya gırc gırc gırrc... diye devam eden ses gelmekte.anladığın kadarıyla zincir tarafından değil bu ses. Bi süre sonra geçti ama sonra her pedala yüklenişimde geri başladı..Nedir acaba? Bu tür sorunlar garanti kapsamında mıdır?

Bunun haricinde en yüksek viteste, diye tabir edeyim yanlış olmazsa, pedallara yüklenerek gittikten bir süre sonra pedal çevirmeye devam ederken zman zaman pedal böyle bir boşluğa düşüyor sonra tekrar aynı sürüşe devam. Vites değiştirmeden sabit olarak gidildiğinde oluyor.Viteslerle bi problememim yok.

Şimdiden cevap verip bilgilendiren arkadaşlara teşekkür ederim

Scudo

Murat CER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.134
birinci sorun ile ilgili olarak iki ihtimal geliyor aklıma;
bir pedal sorunu
iki orta göbek sorunu..

ben biraz kilolu bir kullanıcı olduğum için ikinci ihtimalden kaynaklanan sorunları sık sık yaşıyorum. 2500km.'de üçüncü orta göbek şu an bisiklette takılı..

ikinci sorun hakkında ise belki vites ayarlarında biraz daha hassas ayarlarla kontrol edilmesi olabilir.

• Beğen
Tepkiler: batuhanvs

huseyinsak

Aktif Üye
Tepki
54
Aynı sorun bende de vardı. Bisikletin kalkışında ve düşük hızda pedal çevirdiğinde tak tak diye ses gelirdi. (sinir bozucu bir ses) Göbeğim değişmesiye bu sorun ortadan kalktı.

Alican

Forum Bağımlısı
Tepki
739
Göbek olduğu kadar benimde bu sorun pedalda var...Mesela ben hafifif ama pedaldan tık tık diye ses geliyor...Sebebi ise pedala gelen bir darbe sonucu veya fazla yüklenmeden dolayı içindeki rulmanı dağıtmam...
pedalın için WD40 sıkınca ses 2 gün gidiyor sonra yine başlıyor...:p
değiştircem yakında...

Cevat_Genc

Forum Demirbaşı
Tepki
241
benim kanaatimce arka rublenin yani dişliler in içindeki mekanizma bozulmuş çünkü bende bu sorunu cok yaşadım eskiden pedala aşırı yüklenince ve özellikle yüksek devirde viteslerde oluyo bu pedal boşluga düşüyor tak diye ses geliyor ve çok sinir bozucu bi durum arka rubleyi saglam bişey alırsan sorun düzelir sanırım..

benvolki

Üye
Tepki
6
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Ghost
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Saolun arkadaşlar..
Ama aldığım bisikletin kalitesinden soğutuyor henüz yeni heveslenen birini bu sorunlar.Dediğim gibi cmartesi aldım 2. gün bu sorunlarla uğraşmak zorunda kalıyorum. Doğal mı karşılamalıyım yoksa bilemiyorum. Neyse yeşil bisiklete götürcem arkadaşlar bekliyorlar zaten.Teşekkürler saolun

muratsafa

Üye
Tepki
4
arkadasım 10 15 ytl verip sağlam bir pedal aldığında bu sorundan kurtulmuş oluyorsun bende bsikleti aldım bir hafta sonra bu srunu yaşadım bisiklette pedala yuklenirken oluyor genelde sabit olarak cevirdiğinde gelmez ayrıca paran varsa bi spd pedal takımı ve ayakkabısı al pedal basmaktan daha çok zevk al

laodikya

Üye
Tepki
6
arkadaşlar ben de yeni corratec motion aldım (2 gün önce)aynı sorun bende de var ama benim kilom 76 sanırım kilolu sayılmam bi de bugün baktım pedallar dağılmaya başladı daha 110 km yol yaptım sanırım yenisini alacam ama corratec gibi bi markanın pedallarının 2 günde dağılamaya başlaması çok kötü:(:(

Ercan Bayram

Forum Bağımlısı
Tepki
1.518
@benvolki

sanıyorum kaset göbek iç kısmında dişlerden birisini yemişsin aşırı yüklenmişsin yüksek vitesde iken

benim deore göbeğimde ve deore lx göbeğimde de aynı sorun var...

içini adam akıllı birisi ile açıp temizleyip kaliteli bir gress le gress le:rolleyes:

Cevat_Genc

Forum Demirbaşı
Tepki
241
arkadşım aynı sorun benim kuzeninde başına geldi ben yine rubledendir dedim ve rubleyi deiştirdik olmadı yani yanılmışım ama bu tür problemler ya rubleden yada zincirden kaynaklanıyor 7 ytl ye zincir aldık ve takdık şuanda sorunumuz kalmadı sende bi zinciri deiştir bence bundan olabilir...

çağatay_çankaya

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bisiklet
Sedona
bende de aynı sorun vardı. aynakolu biraz sıktım bi ara kesildi ama tekrar başlayınca yeşil bisiklete götürdüm gürsel abi rulmanın değişmesi gerektiğini söyledi..yanı sonuç olarak orta göbeği değiştir gitsin....

muratsafa

Üye
Tepki
4
Abim ben eminim bu sorunun pedaldan kaynaklandığına tabi siz daha tecrubelisiniz ama butun plastik pedallarda aynı sorun yaşanıyor metal pedallarda ise bilyeli lerde gevşeme olduğunda aynı şey oluyor

benvolki

Üye
Tepki
6
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Ghost
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Valla göbek değiştir...ses kayboldu şimdiilik.Umarım bir daha tekrarlanmaz..Ama zincirin boşa düşmesi olayı halen devam..Yeşilde denendi ama her an olan bir sorun olmadığı için baya bir sürmeleri gerekti. Çok rahatsızlık verirse bırakacam bi kaç gün onlar da artık sürecekler deniyecekler..

mehmet_svm

Forum Bağımlısı
Tepki
419
Bisiklet
Sedona
Bu sorun benim bisikletdede vardı,Biraz yağ sökücü ile hallettim.İnşallah tekrarlamaz,yalnız çok uyuz bir ses yaw adamı deli ediyo...

• Beğen
Tepkiler: Gogitoğlu

İdris ACA

Forum Bağımlısı
Tepki
1.425
@necosoft
Tarihe dikkat edersen fena olmaz hani
ta 2006 da açılmış konu,o kadar derin konulara cevap yazacağına gündemde olan mesajlara yazarsan iyi olur.;)

Drummer

Üye
Tepki
1
İsim
Orkun Türkyılmaz
Bende yaşadım pedalı yüklenince çıt çıt diye sesler çıkıyor ve sonuç tabikide pedalın içindeki bilyeler haşat olmuş bilyeleri ya değiştirceksin ki deiştirdiğinde vidalarken onun bi ilacı var o ilacı sürüp sıkılıcaksın aksi taktirde pedala yüklendiğinde pedal sıkma yapar dönmez yada yeni pedal alacaksın.. iyi sürüşler...

swunk

Daimi Üye
Tepki
59
Bisiklet
Dahon
10 ytl lik pedallar daha iyi walla

sertacr88

Forum Bağımlısı
Tepki
355
Aynı sorun ben sedonayı ilk aldığımdada vardı. 2 hafta sonra ilk ve son bakımı vardı:), adam aynakolda biryeri açıp sıktı tam görmedim ama ses geçti. 1 hafta sonra yine başladı bu sefer bisikletciye götürdüm o o bölgeyi tamamen değiştirmemi istedi ve 35 yt fiyat biçti. Bende aynakolun biraz sık dedim ve sonra yine ses geçti. Ama aradan 3 gün geçti aynı ses yine meydana çıkmaya başladı.
Sanırım pedala bi 35 ytl sıkışmış :D