pedal pert oldu sanırsam

özcan parlakoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
375
sol pedalın göbeğinden tıkır tıkır sesler gelmeye başladı,zaten çokta rahat bir pedal değildi değiştirmek istiyordum, bahanem oldu :D

yeni bir pedal alacağım, fakat ne alsak ne taksak bilemedim. Bisiklet mtb ancak sahilde asfaltta kullanıyorum tabanlarımı yormıcak birşey lazım. ben bir tane gözüme kestirdim bilemiyorum tavsiye eden olurmu?

http://sedabisiklet.com/wp-content/uploads/yedekparca/pedal/AluminyumPedal2.jpg

(link)

Scudo

Samet Şenel

Forum Bağımlısı
Tepki
782
Bisiklet
Bisan
(link)

Düz pedal istiyorsanız linktekileri uzun süre kullandım hem hafif hemde gayet güzel diyebilirim. Ama almışken kilitli pedala geçmeniz şiddetle tavsiye edilir,birkaç kere kullandığınızda 'Ben önceden bisiklet kullanmıyormuşum' demeniz garantidir :)

ali furkan çatma

Aktif Üye
Tepki
68
kilitli pedalın artıları neler
şase boyada bende yavaş yavaş parçaları alayım dedim
çok fazla mtb konusunda bilgim yok

M.Cilasun Bayülgen

Daimi Üye
Tepki
254
@özcan parlakoğlu

Sadece sahilde ve düz yolda kullanılacak ise sorun yok, ama çok benzer bir pedal arkadaşımın bisikletinde kısa sürede kullanılamaz hale gelmişti... Orta mil eğildi ve ötmeye başladı... (gerçi arkadaş da aşırı kiloluydu ve arazide kullanıyordu...)

Kadir Özen

Daimi Üye
Tepki
104
aynısını kulanıyorum ve yaklaşık 800 km de. önündeki reflektörlerin ilk 50 km de düşmesi dışında bi sorun olmadı. sizdeki neden oldu? ,kaç km de pedallar?

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.464
Bisiklet
Bisan
bence de acilen spd ye gec derım hazır masraf yapacakken ekonomık durum musait degılse sımdılık platform lu kullanırsın ılk fırsatta da ayakkabısını alırsın spd anlatılacak bırsey degıl yaşamak lazım.

özcan parlakoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
375
@ferhat köse

walla o spd olayını henüz incelemedim ama baya maliyetli oluyor onu biliyorum pedal+ ayakkabı

sadece pedalı alsak onun kullanımı nasıl oluyor pedala ayriyetten başka birseymı takılıyor

djayo

Forum Demirbaşı
Tepki
388
Gözünüzü kapatıp Look Quartz alabilirsiniz.

djayo

Forum Demirbaşı
Tepki
388
Evet biraz pahalı. Ama ömür boyu kullanırsın. 135 lira ver. Bir hafta kız arkadaşınla buluşma , dışarı çıkma , otur evde, hiç sorun değil. :) Ben öyle yapıyorum. Bütün paramı verip gerekirse aç geziyorum :)

S.Emre DURMAZ

Forum Demirbaşı
Tepki
353
İsim
S.Emre
Bisiklet
Cube
ben bugün spd ye geçtim

mükemmel bir olay :) ayakkabılara 140 euro verdim, pedallara da 60 dolar
bundan önce bisiklete boşuna binmişim yani...