Pedal çevirmeden 90 km/h :)

Abdülkadir Ergin

Forum Bağımlısı
Tepki
7.152
İsim
Abdülkadir Ergin
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Çok tehlikeli ama adam yolunu bulmuş, tırın hava akımında 90 km ile gidiyor. Bazen pedal bile çevirmeden hızını koruyor. :in:

(link)

Scudo

Oğuz.

Daimi Üye
Tepki
259
Hangi akla hizmet böyle bir şey yapmak anlayamadım.En ufak bir frende arada mesafe olmadığı için direk tıra çarpar.

• Beğen
Tepkiler: Sinan Ceylan

Aydın Diricanlı

Forum Bağımlısı
Tepki
1.871
Bisiklet
Specialized
Pedal çevirmek istemiyorsan bisiklete niye binersin ki !!!??? Faciadan başka abir şey getirmez bu...Bir frende posta pulu gibi yapışırsın...

Osman D.

Forum Bağımlısı
Tepki
261
Bisiklet
Cube
ne içip de binmiş bisiklete merak ediyorum doğrusu ...

Aydın Diricanlı

Forum Bağımlısı
Tepki
1.871
Bisiklet
Specialized
@Osman D.

Ölüm şurubu olsa gerek :)

adem er

Daimi Üye
Tepki
143
lütfen böyle tehlikeli işler ile uğraşmayalım...

bülent samsunlu

Forum Demirbaşı
Tepki
681
İsim
Bülent SAMSUNLU
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
KTM
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
bisiklete bizler neden bineriz,spor olsun diye,zevk için,çok sevdiğimiz için,özgür olmak için,rüzgarı hissetmek için,yolların,doğanın tadına varmak için..peki bu vatandaş ne için binmiş olabilir..! :)

delibalta

Forum Bağımlısı
Tepki
2.701
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
adrenalin en büyük sebebi. ben de zamanında yaptım ve hepsinde tek nedenim kendimi korkutarak eğlenmekti.

çağrı ilter

Aktif Üye
Tepki
61
Bisiklet
Scott
Fren yapması da çok tehlikeli de bildiğim bir olay anlatayım. Ülkemizin çılgın motorcularla tanınan bir ilçesinde yaşarken iki arkadaşım motosikletle bir kamyonun peşine takılmışlardı. kamyonun birden viraja girmesiyle sanırım dikkatsizliğin de etkisiyle önlerindeki tarlaya uçtular. ilk duyduğumda komik gelmişti gülmüştüm maalesef ama bisikletle uğraşmaya başladıktan sonra olayın ciddiyetini anladım.

CandanC

Forum Bağımlısı
Tepki
1.347
Bisiklet
Whistle
şimdi istatistiklere bakınca, bisikletçilerin ölüm olaylarının muhtemelen %98'i bi aracın bisiklete çarpmasıyla oluyo...
yani bi bisikletçinin bi araca çarparak öldüğü olayların oranı %2... kamyona çarparak öldüğü kazaların oranı ise muhtemelen daha düşüktür...

dolayısıyla bu orana güvenmiş olabilir... "kamyon bana çarpmıyosa tehlike yok... ben kamyona çarpabilirim"

:p :p :p

(bana mantıklı geldi :))))) )

• Beğen
Tepkiler: Koray06

ilker çelikcan

Daimi Üye
Tepki
218
O zaman biraz hesap hatası yapmış arkadaş.
Önündeki kamyona çarparak ölmez de, çarpıp düşünce arkasından gelen araçların altında kalır muhtemelen:)

Ersin Erbeden

Forum Demirbaşı
Tepki
234
Bisiklet
Carraro
Arkadaş abartmış yorulduysan at arabası asıl en fazla :)

Raven_35

Forum Bağımlısı
Tepki
1.898
Uzun yollarda bacakları rahatlatmak için kullanılan bir yöntem.Aerodinamikten anlayan arkadaşların çok çok kullandığı,hatta bisiklet dışında diğer taşıtlarla bile yapılan enerji tasarrufu yöntemi.

ilker çelikcan

Daimi Üye
Tepki
218
Bilinen bir yöntem, hatta ben de bir kez yaptım bu hatayı, sonra bir an düşünüp yavaşladım.

Ama yakın takibin bilinen riskleri de var:

-Öndeki araç fren yaptığında çarparsınız. Otomobilde ve arkadaşımın motorunda birer defa başıma geldi.

-Öndeki araç aniden çekildiğinde ne ile karşılaşacağınızı bilemezsiniz. Herhangi bir araca hızla yaklaşıp aniden sollayabilir. Kamyon hatta tır bile olsa makas atabilir. Ya da karşıdan üzerine gelen bir araçtan kaçabilir. Otomobilde bir kaç kez başıma geldi. Ani fren, ABS gibi imkanlar vardı.

-Önünüzdeki aracın ortalayarak geçtiği yoldaki her türlü çukur, taş, lastik parçası gibi engele hiç haberiniz olmadan çarparsınız. Otomobilde defalarca başıma geldi.

-Önünüzdeki araç sağa-sola çekilirse yan tarafındaki dengesiz rüzgara maruz kalırsınız, sizi savurabilir. Bunu teorik olarak söylüyorum.

Başıma geldi dediğim olaylar öndeki aracın rüzgarında gittiğimden değil, sadece yeterli takip mesafesi bırakmadığım için olanlar. Yani önümde bir miktar mesafe varken oldular.

Ayrıca;
Tamam biraz dinlenmek çok tatlı geliyor ama, bisiklet kullanmanın amacı kendi gücümüzle yol almak, kendi kapasitemizi ölçmek değil mi?
Değilse, sadece bir yere belli sürede varmaksa, yoldan bir otobüs çevirip bir süre onunla da devam edebiliriz.
Yok amaç bisikletle daha çok yol yapmaksa, o aracın arkasında yaptıklarımız bizim kilometrelerimizden sayılır mı? Km saatimizi kandırabiliriz ama kendimizi kandıramayız. En azından ben yemem:)
İşin tekniği, "raconu", performansımıza göre hızımızı ayarlamak, zaman zaman düşük tempoda dinlenip zaman zaman sınırımızı zorlamak, bu şekilde en iyi performansımızı yakalamak değil mi?

• Beğen
Tepkiler: kefallica

Abdülkadir Ergin

Forum Bağımlısı
Tepki
7.152
İsim
Abdülkadir Ergin
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Güncel link: (link)

Bunlarda araçsız 100 km ile gidiyorlar: (link)

Çok iyi sürat, cesaret işi... :cool: