Pedal çevirirken öldü !!!

  • Konuyu başlatan Tuğrul
  • Başlangıç Tarihi
T

Tuğrul

Misafir
Maalesef Üzücü haberler de geliyor :( :( :(

Belçika'nın profesyonel bisiklet takımı Fidea'da yarışan 24 yaşındaki Tim Pauwels, yarış sırasında hayatını kaybetti. Tim Pauwels, 2 sene içinde hayatını kaybeden 8. bisikletçi oldu.


Tim Pauwels'in menajeri Hans Van Kasteren, Tim'in takım arkadaşı Dünya Şampiyonu ve aynı zamanda abisi olan Ümitler Dünya Şampiyonu Kevin Pauwels ile aynı takımda mücadele ederken birden yere düştüğünü belirtti. Menajer Hans Van Kasteren, Pauwels'in birden yere düştüğünü ancak kalp krizi veya kalbinde herhangi bir sorun olmadığına inandığı söyledi. Ambulansın olay yerine yarım saat sonra geldiğini iddia eden Van Kasteren, bu olayı böyle önemli bir şampiyonada büyük bir eksiklik olarak gördüğünü dile getirdi.

Stive Vermaut (28), Marco Pantani (32), Johan Sermon (21), Jose-Maria Jimenez (32), Fabrice Salanson (23), Marco Ceriani (18), Denis Zanette'den (32) sonra Tim Pauwels, bisiklet dünyasında son 2 yıl içinde hayatını kaybeden 8. yarışçı oldu.
 
Scudo

Zeynep

Üye
Kayıt
14 Eylül 2004
Mesaj
24
Tepki
21
Şehir
İstanbul
ya gercekten ürperdim ben bu habera ya :( hepside gencecik..neden ölmüş bu insanlar :((
 

Ergün Gündoğar

Forum Bağımlısı
Kayıt
13 Eylül 2004
Mesaj
675
Tepki
206
Şehir
Tuzla - İstanbul
Spor yaptıkları için ölmüyorlar, yani korkmanıza gerek yok, bu insanlar üst sınıf sporcular ve kesinlikle doping kullanıyorlar, bu konuda yazılmış birçok makale ve yazı var, doping kontrolünden kaçmak için en uç ve en bilinmeyen doping ve yardımcı maddeleri kullanıyorlar, bu tür maddelerin de vücuda yaptığı etkiler bilinmiyor, sonucu da ölüm zaten..
 

Barbaros

Forum Demirbaşı
Kayıt
16 Eylül 2004
Mesaj
593
Tepki
193
Şehir
İstanbul
Yani doping sonucu kalple ilgili seyler falan o zaman ölümleri... Way ya düşünsene yarışıcam diye çık sen akşama eve döneme..
 
Kayıt
21 Ekim 2004
Mesaj
50
Tepki
28
Şehir
SAMSUN/BAFRA
abicim gerçekten çok üzüldüm ALLAH rahmet eylesin peki Allah korusun bizim başımıza gelirse Antreman veya yarışlarda nelere dikkat etmemiz gerekir
SEVGİ VE SAYGILARIMLA MUSTAFA
 

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Kayıt
31 Ekim 2004
Mesaj
3.960
Tepki
5.441
Şehir
Alanya/İstanbul
Evet genelde doping yüzünden ölüyorlar malesef, normal binen insanlar için aşırı zorlamıyorlarsa bence bir tehlike yok...

Bu arada doping kullanan sporcular kazanmak için ölmeyi göze alıyorlar ancak kaybetmek de bazı yarışçılar için ölümden farksız, her halukarda doping yapan sporcu kendini ve başkalarını kandırmaktan öteye gidemiyor...
 

BF Okuru

Üye
Kayıt
6 Eylül 2004
Mesaj
0
Tepki
11
bısıklet ustunde olen çogu ınsanların olum nedenı. kullandıkları kan happıdır. marco pantanının olum nedenıde bu. kullandığı kan hapları. marca pantanının bır fanıyım. franca turunda kosan ıtalia turnda kosan bıocok sporcu amınoasit, sırınga,magnezyum potasyum, keratin,kanhapları,ve doping ıceren bıkaç madde stroit gıbı. olum nedenlerının çogu formunda olmadan antrenmana cıkanlar ve cıkarken kullandıkları kan hapıdır...
 

Banu B.

Forum Bağımlısı
Kayıt
3 Şubat 2007
Mesaj
654
Tepki
306
Şehir
İstanbul
çok üzücü ve korkutucu sahiden. allah rahmet eğlesin.

aman herkes doping var ya da yok, antreman, yarış farketmez, çok dikkat etsin..
sağlıklı günler...
 

Ediz Tevfik Özgan

Forum Bağımlısı
Kayıt
26 Ocak 2006
Mesaj
1.141
Tepki
971
Şehir
BURSA
Herkesin bildiği gerçek yol bisiklet yarışları dünyanın enzor olaylarından biri. Neredeyse araba yarışları kadar mesafeyi ardı ardına koşmak,yılın büyük bölümünde bisiklet üzerinde olmak ve bunu sürekli yarış modunda yapmak, bir insanın fizyolojisinin sınırları demek.bunla baş etmek için alınan tehlikeli ilaçlar tuzu biberi.Üstüne müthiş hızlarda asfalt, ağaca, arabaya,vs çakılma riskini ilave edin gerçekten risklimi riskli allah kolaylık versin.Onlar ki gerçek gladyotörler.
 

BF Okuru

Üye
Kayıt
6 Eylül 2004
Mesaj
0
Tepki
11
Okadar kimyasal maddeye kalp mi dayanır. Bişiyide prensibi ile yapın... Kendi aranmış bendi bulmuş... yazık olmuş
 

Pelin

Forum Demirbaşı
Kayıt
13 Mayıs 2005
Mesaj
558
Tepki
461
Şehir
İstanbul
Bisiklet
Felt
Çok üzücü bi olay.Allah rahmet eylesin.
 

Ozge Deniz

Forum Bağımlısı
Kayıt
11 Kasım 2006
Mesaj
983
Tepki
328
Şehir
Izmir
dünya hali.acı haberde duyuyoruz.çok üzücü...:(
 

Altan Kalay

Forum Bağımlısı
Kayıt
1 Temmuz 2006
Mesaj
707
Tepki
271
Şehir
muğla
@Hakan Yazman

evet üstat katılıyorum..sanırım bisiklet dünyasının bizim çok net göremediğimiz boyutları da var.
 

ExtremE

Aktif Üye
Kayıt
19 Eylül 2004
Mesaj
104
Tepki
26
Şehir
Vancouver BC-Kanada
şimdi bu haberi okudumda
gerçekden doping yüzünden olup olmadığı konusunda şühpeliyim.
sonuçda bu sporda vücudumuzun sınırlarını aşırı derecede zorluyoruz, çok yüksek nabızlara çıkıyoruz. Acaba bu gibi etkenlerden dolayıda olmuş olamazmı?

Açıkcası böyle ölüm haberleri duymak bu sporu yaparken beni korkutuyor zaman zaman.
interval çalışırken gözümüzün karardığı çok oluyor, bir yerden sonra vücudun dayanamayıp kendini bırakacağını düşünmüyor değilim, bu haberleri gördükce dahada bu düşünceme inanışım artıyor :(
 

Fatih Buzgan

Forum Bağımlısı
Kayıt
10 Ekim 2004
Mesaj
2.562
Tepki
3.085
Şehir
İzmir
Her 2 sebepten de olabiliyor.
1) Doktorların tavsiye etmediği ve WADA'nın, UCI'ın yasakladığı doping maddelerinin kullanılması.
2) Vücudun sınırlarının aşılması.Antremanları düzenli yapmayıp makul şekilde hazırlanmadan vücudu yormak (risk yüzdesi yüksek) veya bunları yapsanız da vücudun sınırlarını aşmak (risk yüzdesi daha düşük)

Her 2 ihtimali de şöyle örnekleyebiliriz.Yarış arabalarının motorları ve her parçaları modifikasyona uğrar.Özellikle motorlarındaki her parça daha yüksek verimle çalışmaları için her türlü değişime uğrarlar.Fakat bu değişimler mühendislik hesaplamaları ve testler sonucunda en güvenilir şekilde karara bağlanır, üretime öyle geçilir ve uygulamaları da bu şekilde güvenle yapılır.
Bu böyle olsa da, değişmez bir gerçek vardır, yarış araçları ve motoru her türlü modifiyeye uğramış araçların motor ömürleri, normal araçlara göre daha kısa olur.

İnsanlar da spor yaptıklarında, bir miktar kalpleri büyür (kalbimiz bizim motorumuzdur) ve diğer organlarımız da spora ve verime daha uygun hale gelir.Sporu profesyonel anlamda yapan veya vücudunun sınırlarını zorlayanların ise kendilerine uyguladıkları modifikasyon daha fazla olacaktır.
Bizde de fazla sınırlarda gezen spor yaşamı, bize yüksek verim, bol sağlık, kaliteli yaşam olarak geri dönecektir.Fakat yanlışlar içinde yapılan spor ise zarar da getirebilir.Bu yüzden sporda her zaman sağlık kriterini de önemseyin ve kendinizi, çevrenizi bilinçlendirin.