Pedal çevirirken boşluk olması

Ö

Özkan Yenilmez

Misafir
merhaba benim salcono ASTRO marka bir bisikletim yolda giderken düşük viteslesler özellikle yokuş çıkarken pedal kıt diye boşa atıyor sonra tekrar kavrıyor önce arka sişlilerdenmidir diye düşündüm ama bisikleti alalı çok olmadı ve yüksek viteslerdede sıkıntı çıkmıyor acaba sorun neden kaynaklanıyordur ve nasıl giderebilirim yardımcı olabilen varsa çok sevinirim teşekkürler

Scudo

Eray ADALI

Forum Bağımlısı
Tepki
705
orta göbek iyi sıkılmamış olabilir ya da sorunlu olabilir... Bende de uzun kullanımdan sonra boyle bir sorun yasandı, orta göbek degistirdim su an rahatım..Bildigim kadarıyla (en azından bisikletçimin söyledigi=) ) göbek takıldıktan bir süre sonra tekrar sıkılmalı, belki de sizinkinin sebebi tekrar sıkılmamasıdır..

Ö

Özkan Yenilmez

Misafir
orta göbegi tekrar sıkmayı deneyeceğim bide mesala yokuş aşşagı inerken peden çevirmediğimde zincir toplanıyorüst tarafı aşşağıya doğru sarkıyor sonra düzelip tekrar toplanıyor acaba bu normal bişeymi ?

Furkan Özdağ

Daimi Üye
Tepki
88
@Özkan Yenilmez

onun sebebi arka aktarıcının ayarından kaynaklanıyor ayarı kaçmış sanırsam vites, kolda 2 deyken dişlide 3 teyse büyük ihtimal öyle yapacaktır..

Tepki
58
zincir sarması dişlinin problemi de olabilir bisikletin yeni olabilir ama üzerindeki malzemenin kalitesi ve senin kullanış biçimin aynakolun dişlerine zarar vermiş o yüzden oluyordur büyük ihtimal ama genede kimse göemeden net bi cevap veremez

Alp Kuterdem

Forum Demirbaşı
Tepki
84
aynı sorun uzun seneler önce barlini marka bisikletimde de oluyordu arka dişlinin tırnağı kırılmış o zamanlar parçada zor bulunuyordu 1 ay beklemiştim dişlinin değişmesi için.Sizde de dişli problemi olabilir büyük ihtimalle

M.Kaptanbaşı

Forum Demirbaşı
Tepki
244
@Özkan Yenilmez

Arka göbeği değiştirirsen, sorunun büyük ihtimalle çözülecektir. Bende de olmuştu. Ancak arka göbek değiştiğinde sorun çözülmüştü!

yaminkutlu

Forum Demirbaşı
Tepki
748
Neyin değişmesi gerektiği ihtimali çok fazla olduğundan ve mecburen değiştirmek için bisikletciye gideceğinden burada çözüm üretemezsin.Bisikleti yeni aldıysan belli bir süre sonra genel bir bakıma götürmen gerekli zaten.Bu süre senin bisiklete binme sürenle ters orantılıdır.

Kinoksit

Üye
Tepki
4
İsim
Taha
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Atala
Bisiklet türü
Bmx
Açıkçasi konu uzerinden epey bir zaman geçmis ama geçen banada ayni sorun oldu. Zincir nedensizce sarkıyordu bunu sebebi dislilerin sıkışmasiydi bende . Araya taktigimiz plastigi cikarinca duzeldi. Fakat pedal hala boş atiyor ara sira malesef

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Benimde orta göbeğin sağ tarafını yanlış dişletip takmışlar. Söküp yeni bir göbeği doğru dişletip taksam yamulan kadro dişleri düzelip tutarmı?

huseyino

Üye
Tepki
24
İsim
Hüseyino
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Arkadaşlar selam. Carroro sportive 324 şehir bisikletimi alalı henüz 1 ay olmadı. Toplamda 50km yol yapmışımdır.. Bugün izmir kordon boyu turlarken farkettiğim •pedal çevirirken acayip bir Çıt çıt çıt• ses geliyor, pedalı sabit bıraktığımda o ses kesilip normal olmadı gereken ses var. Videosunu aldım lütfen sesli izleyip sorun neden kaynaklanıyor bilgi verir misiniz.

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Arkadaşlar selam. Carroro sportive 324 şehir bisikletimi alalı henüz 1 ay olmadı. Toplamda 50km yol yapmışımdır.. Bugün izmir kordon boyu turlarken farkettiğim •pedal çevirirken acayip bir Çıt çıt çıt• ses geliyor, pedalı sabit bıraktığımda o ses kesilip normal olmadı gereken ses var. Videosunu aldım lütfen sesli izleyip sorun neden kaynaklanıyor bilgi verir misiniz.
Anladığım kadarıyla vites en küçükte iken zincir ön aktarıcıya temas ediyor.

HakanAydn

Forum Bağımlısı
Tepki
6.236
İsim
Hakan
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@huseyino (link)
Hocam bu topiğe bakarsanız, ya kendiniz yapın ya da garantili zaten, aldığınız yer hemen yapar..