Pedal çevirdikçe tık tık diye ses geliyor

Tepki
26
Bisiklet
Batus
Bu sorun bende de oluşmaya başladı bisikletim Sedona 750 daha yeni olduğu için oluştuğunu düşünüyorum. Bir ara bende baktıracağım.. Genelde yokuş yukarı ayağa kalkıp pedal çevirirken duyuyorum bu sesi.

Scudo

Doğan G.

Üye
Tepki
18
Bisiklet
Salcano
pedalları alyan anahtarı ile iyice sık. gevşemiştir. büyük bir ihtimalle sorun düzelecek.

Ercan Cebeci

Forum Demirbaşı
Tepki
251
Bisiklet
Scott
Benim bisiklettede pedala yuklenince boyle bir ses geliyordu. Pedallari sokup gres surup tekrar iyice sknca ses kayboldu.

GT-I8552 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

gcs

Aktif Üye
Tepki
93
İsim
Görkem S.
Sedona'ların kronik göbek sorunu ;göbeği sök tak bir dönem geçiyor ama tekrar geliyor. Kısa yoldan göbeği değiştir derim.

Ercan Cebeci

Forum Demirbaşı
Tepki
251
Bisiklet
Scott
@GCSüzgün

Kullanılan göbekleri sedona üretmiyor, diğer markalarda aynı göbekleri kullanıyor diye biliyorum? Sedona kendine özel göbekmi ürettiriyor :eek:

Bahadır Ulusoy

Forum Bağımlısı
Tepki
231
İsim
BAHADIR ULUSOY
Bisiklet
Salcano
bendede olmuştu ng650 de zaten kronik bir sorun biliyorsunuz ki :( babam derdi arabayı sanayiye götürünce oradan cıkamazsın diye bisiklette öyle oldu orta göbekten gittim arka göbek bilye yatagı asınmıs :) orası değişti ön göbekte çok kötüydü ses oradan kaynaklanıyormuş.shimanonun bb-un26 modeli en ucuz modeli o onu taktırdım akıcılık aşırı derecede farketti.tavsiyem budur.30 tl orta göbek 5 tl de arka yatağa aldı.ses falan yok.İyi pedallar

Tepki
4
bende de en büyük vitese geçince çıkıyor. pedalla tam tur atıyorum ve hep aynı yerde bir tık sesi geliyor bana göbek gibi geldi. çünkü gidondan da hissedebiliyorum tıkırtıyı.
speeder t1 bisikletim.

Silivrili

Daimi Üye
Tepki
129
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Sorun ya göbektedir, ya pedalda, ya da ayakkabını bağcıkları tık tık tık kadroya vuruyordur :D

Samet K.

Aktif Üye
Tepki
40
Bisiklet
Bianchi
Benim de sol pedalda bisiklet hangi viteste olursa olsun kalkisa gecince iki uc pedalda tik tik ses geliyor sonra duruyor. Bunu nasil tamir ederim.

harun t

Daimi Üye
Tepki
101
Bisiklet
Lapierre
Benimde yokus yukari cikatken cit sesi gelmekte
Meger orta gobek dagilmis nedeni ise bisikletciye gore ayakta surdugumdenmis
Gobek degisti sorun cozuldu

suat akman

Forum Bağımlısı
Tepki
4.877
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Yeni bisiklette pedaldan kısa surede tık tık sesi gelirse, ilk olarak pedali pedal koluna baglayan vidayi sıkın. Bazen cok hafif gevsek kaliyor ve yuk altinda tıklamaya basliyor. Gecmezse vites teli vb. uzantilarini kontrol edin, her pedalda tel ucuna carptigi icinde tik sesi yapabilir. Pedal gobegi/milinden dolayi ses yapiyor olabilir. Pedalin rahat donup donmedigini, bosluk olup olmadigini kontrol edin. Gerekirse arkadasinizdan odunc pedal alip takarak sesin pedaldan kaynaklandigindan emin olun.
Pedal kaynaklı degilse aynakol orta gobegini kontrol edin. Sele borusu ve kelepcesinden kaynaklanip kaynaklanmadigini kontrol edin. Bazen asiri sikilan sele kelepcesi, seleyi sele borusuna baglayan vidalarin asiri sikilmasida citirtiya neden olur. Eger bu noktalarda gevseme varsa yine tik ve cit sesleri gelebilir...
Hatta bazen gidon boynu ve gidon barini baglayan kisimdaki alyanlar gevsedigi icinde cit seslerine maruz kalirsiniz. Hala gecmediyse kadro vites kulagini, aktaricilarin baglandigi vidalari kontrol edin...

Melih Çolak

Cyclist ♥
Tepki
3.073
Bisiklet
Scott
sanırsam benimde göbek dağıldı 2500 km yi geçti pedal bastıkça çat çat çat sesi geliyor bi ustasına göstermek lazım :)

• Beğen
Tepkiler: Samet Yurt