pedal cevirdikce cıt sesi

Alkan Koç

Forum Bağımlısı
Tepki
461
Bisiklet
Trek
slm arkadaşlar bilmiyorum belki öncedende vardı ama bugun kulaklık takmadan bisiklete bindim ve pedal cevirdikce cok ince bi cıt sesi geliyor pedalları yeni aldım ben taktım ondan olabilirmi veya bisikleti yıkadım köpük ve akan su onun dışında tazyikli su yok yani veya her zaman yıkamadan önce yag cözücü sıkarım zincire rubleye ve kuruyunca yağlarım ordamı bir hata olmustur şimdilik aklıma gelen yaptıklarım bunlar şimdiden yardımlarınız için teşekkürler

Scudo

Alkan Koç

Forum Bağımlısı
Tepki
461
Bisiklet
Trek
ilkay bey yarın deneyip sonucu burdan yazıcam saolun yorumunuz için

AHMET67

Aktif Üye
Tepki
75
Bisiklet
Amoeba
aynakol göbegi tozlanmıştır sök temizle beyaz gres yag sür topla sıkma ayarını iyi yap ne çok sık sıyrılsın nede gevşek bırak tam karar sıkma olsun aynı sorun benimde başıma geldi hep aynı pedaldan aynı açıda çıt sesi bir süre sonra rahatsız ediyor bende dayanamadım söküp dagıttım temizledim yagladım topladım o gün bu gündür ses yok inşallah sende halledersin kolay gelsin

• Beğen
Tepkiler: Alkan Koç

mustafa susam

Daimi Üye
Tepki
76
Bisiklet
Motobecane
bana kalırsa kesinlikle aynakol göbeğinden geliyor
benimde başıma geldi herşeyi denedim en son göbeği değiştirdim oldu.....

• Beğen
Tepki
13
aynı çıt sesi bendede vardı ama ben bir süre kullandıktan sonra gelmeye başladı yeni olupta çıkarması garip genelde ilk hızlanırken ve rampa çıkarken yani zorlandığı zaman çıkartıyordu pedalın plastiğini söktüm içine bol bol yağ sıktım ve sorun çözüldü eğer pedalın milinde bir yamukluk varsa daha iyi bir pedal alsan daha iyi olur genelde bisikletin vites ayarını iyi tutturamadığımız için ister istemez bisiklet zorlanıyor

• Beğen

Alkan Koç

Forum Bağımlısı
Tepki
461
Bisiklet
Trek
daha 300km yapmamış deore 590 aynakolda ise problem en iyisi bisikletcime gidmek

Alkan Koç

Forum Bağımlısı
Tepki
461
Bisiklet
Trek
@greenpearl_1985

pedalda 80 km yapmadı daha shimano 520 spd pedal bisikletin bir cok parcası daha 0

Tepki
12
bisikleti yeni aldıktan ve bir süre kullandıktan sonra aynı sıkıntıyı bnde yaşamıstım parçalar yeni oturmaya başladıgı için ses cıkıyormuş dagıtılıp yeniden toplandıktan sonra sıkıntı cıkmadı.
birde konuda geçtiği için bilen arkdslara soruyorum zincir ve rubleye wd40 vb kimyasallarla temizleme işlemi uygulamakta bir sıkıntı varmı yani daha sonraları için başka sorunlara sebep olurmu?

Alkan Koç

Forum Bağımlısı
Tepki
461
Bisiklet
Trek
ses pedal biraz gevşekmiş ondan geliyormuş yardım eden herkese teşekkürler

Şafak Başlar

Forum Demirbaşı
Tepki
347
Bisiklet
b'Twin
Pedalın gevşekliğini elle kontrol ederek mi anlardın ?

Alkan Koç

Forum Bağımlısı
Tepki
461
Bisiklet
Trek
@Şafak Başlar

hayır elle anlaşılmadı cok az gevsekti heralde ama 15lik anahtar ile iyice zorladım milim kıpırtadı ama ses giddi

• Beğen
Tepkiler: Şafak Başlar
Tepki
15
@gks@

Zincir ve rublede sorun olmaz ama rubleye sıkarkan göbeğe kaçırmamaya dikkat edin. Wd40 çok ince bir yağlayıcıdır ama aynı zamanda yağ çözücü özelliği de olduğu için göbekteki gres ya da daha kalın yağı da söküyor. Bu da bu bölgede sorun çıkmasına sebep olur.

Şafak Başlar

Forum Demirbaşı
Tepki
347
Bisiklet
b'Twin
@Alkan Koç

Teşekkürler, ses benim bisikletten de geliyor. Elle bir yokladım gevşek değil gibiydi. Demek iyice sıkmak gerek.

Hakan Yaş

Aktif Üye
Tepki
87
@Alkan Koç

Aynı sorun bende de vardı. Yıkadık yağladık, olacak gibi değil daha yeni almışım makineyi 2 hafta olmamış toplam 100km.'de çıt çıt çıt.

Söktük pedalları yeniden taktık. Oh be o ne rahatlık. Çıt yok :)

Tepki
12
@Umut Karataş

teşekkür ederim bilgiler için dikkatle temizlik yapabilirim o halde yeni taktıgım zincir ruble ikilisi yagdan dolayı cok pisllik toplamıs üstüne tekrar temizleyip yağlayacağım.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
sorun pedalda dostum. :D aynısı bende de vardı. sol pedalı ne zaman bassam çıt sesi geliyor. genelde yokus cıkarken ayakta pedalladıgım zaman oluyordu. degistirdim simdi ses seda yok . :D

emre karakoç

Daimi Üye
Tepki
212
Bisikletin her hangi bir yerinde kadroya çarpen bir şey aynı çıt sesini yapabilir. Mesela pompa gevşek duruyorsa ve hareketle kadroya çarpıyorsa çıt, çıt ses gelebiliyor.

• Beğen

AHMET67

Aktif Üye
Tepki
75
Bisiklet
Amoeba
@gks@

hiç bir sıkıntı olmaz tek sorun spreyi hangi fren kullanıyorsan fark etmez fren bölgesini koru yaglama olmasın