pedal - ayakkabı kombinasyonu

b-cagri

Üye
Tepki
109
Açıkçası konuyla ilgili çok bir bilgim yok. Forumdan okudugum kadarıyla bilgi sahibi oldum ve kullanan bir kişiden de spd tavsiyesi alınca bende bir pedal ve bir ayakkabı edineyim dedim. Malum yazda geliyor. Sandaletler dikkatimi çekti bir çiftte sandaletin önümüzde ki yaz aylarında bisiklet sürerken keyif vecereğini düşündüm. Kısacası aşağıda link olarak verdiğim ürünleri almak konusunda kendi kendimi ikna etmek üzereyim ama cahilliğin verdiği ön yardıyla amaan paranı bosa harcama diyorum. sorum şu ; bu ürünler birlikte kullanılmaya uygun mudur? Bu ürünleri alınca ayrıca almam gereken bir şey daha var mı? Ayakkabı olarakta önceliğim maliyet. 2 farklı model dusundum avantaj yada dezavantajı olabilirmi birinin? Yardımcı olan arkadaşlaraşimdiden çok çok teşekkür ederim herkese selamlar....

Pedal:
(link)
Ayakkabı:
(link)
Sandalet:
(link)
Alternatif ayakkabıİ:
(link)

Scudo

b-cagri

Üye
Tepki
109
Yrıca almam gereken bir şey var mı dan kastettiğim ayrıca kal almalımıyım yoksa pedalla bırlıkte kal gelecekmı?

ali alper uyar

Forum Demirbaşı
Tepki
751
çağrı,sen gündelik hayatında da bisiklet kullanan bi adamsın, heryere spd ayakkabıyla gidilmez ve şehiriçin sıkıntı olur bence bunu al
(link)
ayakkabı seçimi için birşey diyemeyecğim

• Beğen
Tepkiler: b-cagri

Cüneyt Kılıç

Forum Demirbaşı
Tepki
236
Bisiklet
Specialized
öncelikle merhaba. bir kaç ay önce bu araştırmayı ben de yapmıştım. ilk pedal ve ayakkabı seçeneğiniz uygundur. sandalet tavsiye etmem çünkü sadece yaz içindir. serin havalarda da bunu kullanacağını düşürsek ve her iki ayakkabıya birden para vermeye gerek görmezsek bence normal olan ilk modeli tercih etmeniz daha mantıklı olacaktır. üstelik bunu yaz kış rahatlıkla kullanırsınız. şuanda ben de sizin gönderdiğiniz linkteki ayakkabıya benzer olan ve tahminim bunun bir kaç üst modeli olan exustar model ayakkabı kullanıyorum. pedallarım da yine aynı m520.. ilk önce deltadan ben de bu ayakkabıya baktım ancak stokta yokmuş o yüzden bir üst modelini aldım. almadan önce telefonla stokta olup olmadığını kontrol edin.
benim aldığım model budur. fiyat farkı fazla değil.. kullanmış biri olarak tavsiye ederim. özellikle 3 tane cırt cırt olması rahatlık sağlıyor.(link)
bu ikisi dışında exradan birşey almanıza gerek yok. shimano pedallar ile beraber zaten yanında kaller geliyor.
iyi akşamlar...

• Beğen
Tepkiler: b-cagri

b-cagri

Üye
Tepki
109
@ali alper uyar

Alper çok pis kafaya taktım birdaha spd olmadan bisiklete binmek yok :) bu gün ayağıma denedim ayakkabıyı gayet gideri var yururken yaa hem dahcılıktan alısmısım ben rigid taban ayakkabılarla yasamaya :) 4/4 vibram banamısın demiyor bunlar etkilemez beni :):)

b-cagri

Üye
Tepki
109
@Cüneyt Kılıç

Öncelikle önemseyip yanıtladığınız için çok teşekkür edrim deltanın edirne mağzasına bu gün uğradım yeni sizin kullandıgınız ayakkabıdan gelmiş ama yalnızca 42 numara vardı normalde 42 giyiyorum ama sandı biraz ayakta kalsam sıkacak ayaklarımı gibi hissettim o yuzden 43 numarasını da spariş ettim ve ilk tercihim olan ayakkabıyı. artık hangisi olursa. eyer size oldugu gibi banada stokta yok yanıtı gelırse aynı turda denk gelırsek pişti olucaz haberiniz olsun :) verdiğiniz bilgiler için ayrıca çok teşekkür ederim. pedalla birlikte kaller yollayıp yollamadıklarını aramasını sormasını soylemıstım sabah bı arkadasa sağ olsun arayıp sormus onlarda sızın soyledıgınızı soylemısler yanıt ıcın yıne cok tesekkur ederım gorusmek uzereıyı pedallamalar :)

Cüneyt Kılıç

Forum Demirbaşı
Tepki
236
Bisiklet
Specialized
@b-cagri

Rica ederim... mutlaka bir büyük numarasını alın. sıkma olayına gelince: bu ayakkabılar normal bildiğimiz trekking ayakkabıları gibi esnek değildirler. taş gibi desek yeridir:D bu yüzden uzun süreli kullanımda ayakları ağrıtabiliyor. diğer modeli bilmiyorum ama eğer daha esnek ise onu da tercih edebilirsiniz. stok durumlarına göre;) pişti başkasıyla da olabilirsiniz. sadece benim forumda gördüğüm bir kaç kişide daha vardı bu modeli kullanan;)
gülegüle

Lf1907

Üye
Tepki
13
şuan halı saha futbol ayakkabılarımla idare ediyorum...

performansından çok memnunum ...

sert ve ayağı süper kavraması avantaj.. çivileri olması da artı pedala yapışıyor...

adidası seviyorum :)

b-cagri

Üye
Tepki
109
Ayakkabı ve pedallar elime ulaştı ve bu gün ilk denememi yapma fırsatı buldum. Ayarını iyi yaptıgıma inanıyorum. Pedallardan kurtulmakta zorlanmadım. Şimdilik düşmedim yani :) Umarım bundan sonra da düşmem. İyice alışana kadar bir süre panik halinde olacağım sanırım.

m.ali mülayim

Aktif Üye
Tepki
124
Bisiklet
Trek
Güle güle kullanın. Eğer 602 modeli ise ben de ondan aldım ve pedallarımız da aynı. Pişti olacak biri daha çıktı size:D

b-cagri

Üye
Tepki
109
Evet pişti olduk,:) Ben çok memnun kaldım. hemen gözle görülürbir fark yarattı pedallar. Sizde memnun musunuz?

m.ali mülayim

Aktif Üye
Tepki
124
Bisiklet
Trek
Pedallar bu akşam elime geçti. Yarın sabah test sürüşüne çıkacağım. Bu arada benim ayakkabılar SM 602 değil SM 802 geldi. Bunlar daha güzelmiş:D