Paxton nasıl, kullananlar var mı?

Gürkan Ç.

Forum Bağımlısı
Tepki
195
Merhaba dostlar,

Paxton firmasını daha önce duymamıştım,

Gittigidiyorda 600 - 1000 TL arasında değişen modelleri satılıyor. Ayrıca (link) buradanda facebook sayfası var.

Kullanana dostlar varmıdır veya nasıl bir markadır, kalitelimidir bilginiz varmı ?

Scudo
Tepki
133
Bisiklet
Mosso
Arkadaşımın amcası yapıyor bu bisikletleri. Kadroyu sanırım kendi firması üretiyor. Parçaları monteleyip satıyolar. Bu yaz bana bitane 29er getirecek. Anca o zaman yorum yapabilirim. Geçen yıl angelfire ismi ile üretiyolardı. Bu yıl değiştirdiler. Angelfire olduğu zaman kullandım. 26 mtb 13 kiloydu. Fiyatına göre iyi bir bisiklet diye düşünüyorum.

• Beğen
Tepkiler: Gürkan Ç.
Tepki
2
İsim
mehmet
Bisiklet
Diğer
ben de bu sene kullanmaya başladım. ilk bisikletim paxton speed 1000 di 26". şimdi onu satıp paxton time 550 aldım 29". bence güzel bir bisiklet sadece piyasaya yeni girdiği için tanınmıyor.

Tepki
3
İsim
Dora Taylan
Bisiklet
b'Twin
Arkadaşlar nedir bu paxton bisiklet ? Özellikle 2-3 modeli dikkatimi çekti (s2000-time550-time450) bu fiyata bu özellikler gerçekten çok uygun. Forumda da henüz net bir şey yazan yok birkaç şikayet dışında, hiç kullanmayan insanlar kötü yorumlar yapıyorlar. Sizce riske girip almalı mıyım ?

NOT: Çocukluğumu saymassak ilk bisikletim olacak.

Tepki
3
İsim
Dora Taylan
Bisiklet
b'Twin
Yok tabi ki hala çocuğum :D Ama artık daha kaliteli bir bisiklete binmek istiyorum. Çocukluk derken 9-10 yaşımdaki bisikletimden bahsetmiştim.

7haiku

Daimi Üye
Tepki
379
İsim
Ömür
Bisiklet
Diğer
@Alizee Merhabalar. "Çocukluk" derken 3-12 yaş arası. Her insan bir geçmişe sâhiptir. Bir 30-40 yıl evvel (hattâ nâdiren şimdilerde de) özellikle köylerde 15 yaşındakileri "olgunluğa erdi" diyerek evlendirirlermiş. :) Konunun o kısmına takılana kadar @dora.taylan' ın sorusuna yanıt verseymişsiniz ya :)
Soruya gelirsek @dora.taylan, Paxton hakkında forumda paylaşım yapılmış. Bisikleti alıp 2.haftada sorun yaşayan da var, iki yıl kullanıp memnun kalan da. Forumumuzda ise birçok kişi "Paxton alana kadar bilindik markalara yönel." şeklinde yanıt vereceklerdir ki, bence de böyle.
Sanırım Antalya' da kullanacaksın, yollar nasıldır, hep asfalt mı ya da bozuk köy yollarında mı kullanacaksın, bütçen ne kadardır... Bunları netleştirirsen daha kolay yardımcı olunacaktır...

Alizee

Daimi Üye
Tepki
296
İsim
Ali
@7haiku @dora.taylan sadece kucuk bi sakaydi :) fakat simdi kendi yorumumu okuyunca kendime tav oldum. kusura bakmayiniz :) yersizdi. bu arada paxtonu aratinca direk bisikletforum cikti karsima, yani forumda konusu geciyor bi bakin isterseniz. saygilar :)

• Beğen
Tepkiler: Deniz A
Tepki
3
İsim
Dora Taylan
Bisiklet
b'Twin
@7haiku
Anladım teşekkürler cevabınız için. Kısacası piyasaya yeni girdiği için yorum yapmak pek mümkün değil sanırım en mantıklısı biraz daha araştırıp uygun fiyata daha yaygın bir marka almak olacak.

@Alizee
Önemli değil :) Forumdaki yorumları okudum anlaşılan bisiklet hakkında şikayetler var ama memnun olanlar da çok fazla. 1-2 yıl daha geçip marka yaygınlaşmadığı sürece alıp denemeden bir şey demek zor gibi görünüyor.

7haiku

Daimi Üye
Tepki
379
İsim
Ömür
Bisiklet
Diğer
@dora.taylan Evet, aynen. Yine de "alma." diye kesin yanıt veremem. Sonuçta memnun olan da var. "Paxton" ve "fiyatlar çok uygun" deyince 400 lira civârında bir fiyat düşündüm, şimdi baktım ki az para değilmiş, 700-800 liraya satılıyormuş...Salcano, Mosso, Carraro' ya da bakar netleştirirsin.

Tepki
3
İsim
Dora Taylan
Bisiklet
b'Twin
Babama bisiklet hakkındaki yorumları okutunca ve marka pek bilinmediğinden bu markadan tamamen vazgeçti. 2. el daha kaliteli bir bisiklet almaya karar verdik.

@Alizee @7haiku Paxton, kron, salcano derken btwin rockrider 500 medium model bisikleti aldım. Çok mutluyum :) Ayrıca paxton marka bisikleti bir esnaf da denedim, satıcı bisikleti öve öve bitiremedi ama babam dokunur dokunmaz beni direk decathlona götürdü. Sizce iyi bir seçim yapmış mıyım ? Hepinize yardımı için teşekkürler !

7haiku

Daimi Üye
Tepki
379
İsim
Ömür
Bisiklet
Diğer
@dora.taylan Baban işi biliyormuş. Gayet güzel bisiklet. Mutluluğunu paylaşıyorum :) En kısa zamanda başlık (kask) alacaksın değil mi? Güle güle kullan. Sağlıkla bol pedallamalar.

Alizee

Daimi Üye
Tepki
296
İsim
Ali
@dora.taylan bence de baban isi biliyormus. gayet guzel secim. geceleri de suruyosan on arka isik, kask eldiven gozluk edinmeyi unutma :)

• Beğen
Tepkiler: 7haiku
Tepki
1
İsim
Z
Merhabalar, forumda yeniyim :) dün çok makul bi fiyata paxton speed s2000 mekanik disk modelini aldım. Öncesinde salcano ng650 mekanik disk bisiklet kullandım. Hala duruyor ama arkadaşıma hediye edeceğim. Asıl söylemek istediğim şey forumlarda paxton hakkında pek düzgün bilgi bulamadım. Ve markayı hiç bilmeden aldık. Muhtemelen geri dönüşü yok. Ve ben bu bisikleti kullanıp sizlere fikir ve düşüncelerimi aktaracağım. Bu arada ben bisikleti kullanış açısından zorlayan ama bakımlarını yağlamasını vs. Sürekli yapan birisiyim onun için en doğru sonucu benim kullanımım belirler diye düşünüyorum. İnşallah beni üzmezsin paxton :)

İlk günkü deneyimimi anlatarak balşayayım. Bisikleti 2. El aldığımda dolayı diye düşünüyorum arka frenden çok iğrenç bi ses geliyordu. Bu sorunu balataları zımparalayıp temizledikten sonra aştım. Süspansiyonu test etmek için biraz merdiven yaptım. Bi süre yatmış olmasına rağmen süspansiyon beni tatmin etti. Vites grubu çok kaliteli değil ama gayet güzel iş yapıyor. Süspansiyonun kitlenmesi olayı gayet iyi çalışıyor. Şu an bisiklette şurası kötü olmuş dediğim bi yer olmadı ama zamanla olup olmayacağını göreceğiz bu günlük bu kadar bi kaç hafta kullandıktan sonra yine yorum yaparım.

IMG_20180213_174239_118.jpg

Bu arada üzerindeki pedal ,elcik, koltuk vs. Benim eski koltuğum o konuda rahatımı bozmak istemedim