Patlayan iç lastik

Tepki
0
Bisiklet
Sedona
Gecen hafta turda iki defa lastigim ayni sekilde patladi. Bende bugun Kocaeli sisman motor dan michelin ic lastik alip orada canti kontrol ettirerek taktirdim ve arabanin bagajina koydum. aksam eve geldim ve bir vaktim lastik inmiş. Lastigi bir cikarayim dedim . Cikarirken sok lastik patlamis. Sorun ne tavsiye verirmisiniz ...... fotolari yukleyecegim şimdi

Scudo

Cem Bayıll

Daimi Üye
Tepki
62
lastiğin iç yüzeyinde küçük bir cisim kalmış olabilir diken gibi

Tepki
0
Bisiklet
Sedona
(link)
(link)
(link)(link)

cantın içi ve dışlastik içi tamirci ve benim tarafımdan defalarca kontrol edildi. acaba bu patlamayı engelleyici bant yapabilirmi köşesi sivri kalmış olabilirmi acaba

nazmi bilmez

Forum Demirbaşı
Tepki
157
Düz bir şey kesmiş gibi görünüyor jilet gibi dümdüz kesmiş

Barış TURAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.990
Bisiklet
Kron
İç lastik üretim kaynak yerinden yarılmış.Hamuru eskimiş zamanla sanırım.Yakın zamanda almış olduğum bir iç lastikte de aynı şey olmuştu.
Yeniden baktım da,sanırım tam kaynak yeirnden yarılmamış

evrenozbilen

Forum Bağımlısı
Tepki
1.141
İsim
Evren
Bisiklet
Scott
Merhaba,
Büyük ihtimalle zefal koruyucu banddan kaynaklanıyor. ucunu daha ovallestirip, keskin yüzey bırakmamak gerekiyor. Benim de başıma gelmişti. 2 kez aynı yerden patlamıştı. Ne olduğunu bulana kadar tabi 2 iç lastik yemiştim. :evil:

Edit: Pardon sizin jant tarafındanmış patlak. Resimleri şimdi tekrar inceleyince gördüm.

Seyda Ünlü

5 Vakit Bisiklet ve Kamp
Tepki
1.125
İsim
Seyda Ünlü
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Arkadaşlar sürüş esnasında arka lastiğin indiğini fark ettim ve bi baktım sıfırlanmış jant yerde. Bisikleti yeni aldigim icin henuz tamir kiti edinmemistim. Allahtan bir akrabaya yakin bi yerde oldu bu olay gittim araba pompasi vardi kendisinde onunla sisirdim. 5km sürerek eve döndum. Lastikte hic inik yok. Anlamadim. Patlak olmasa nasi jant yere inecek kadar havasi insin. Patlak olsa neden 5km surunce inmedi hic. Nedir fikriniz?