Patlak önleyici sıvı öneri

Samet Alpak

Daimi Üye
Tepki
8
Bisiklet
KTM
patlak önleyici sıvı kullanan varmı ?
kullanmaktan memnun olduğunuz önerebileceğiniz marka varmı ?.
teşekkürler.

Scudo

cengizakgün

Daimi Üye
Tepki
122
lastikleriniz tubelles ise var tabiki şamriyel li olanları bilmiyorum fakat şamriyelli olanlara da sıvı kullanan arkadaşlar vardır
ben ucuz olanını kullanıyorum motorsiklet parçası satanlarda var beyaaz kapta üzeri sarı kağıtla kaplı olan var markasını hatırlamıyorum şu anda
10 tl iki lastiğe de yetiyor artıyorda bir yıldır hiç lastiğim patlamadı

• Beğen
Tepkiler: Samet Alpak

Volkan Ceyhan

Aktif Üye
Tepki
24
ben mtb iç lastiğine carpex'in otomobiller için ürettiği köpüğü sıktım üzerine hava bastım yinede bazen patlıyor.. Ancak sıkıntı şurdaki ön lastikte balans gibi sağa sola çekme yaşadım düşük hızlarda.. biraz hızlanınca düzeliyordu ama

Samet Alpak

Daimi Üye
Tepki
8
Bisiklet
KTM
Konu biraz eskidi fakat Volkan beyin dediği gibi iç lastik kullananlarda o sorunlar yaşanıyor birde büyük patlak varsa sıvının tamamı boşalıyor .

chnkrmz

kırdılar beni layer layer.
Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
ben 2. el aldım. içindeki sıvının markasını bilmiyorum ama beni patlaktan kurtardı. tel girdi. teli çektim fıssss ses çıkmaya başladı. binmeye devam ettim. üzerinden 1 ay geçti ve hala sorun yok.

Cevat_MD

Forum Bağımlısı
Tepki
1.978
İsim
Cevat Bayhan
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Kızıltoprak'daki Delta Bisiklet'te hem dağ bisikletime hem de katlanır bisikletime Slime jel bastırdım. Aylardır patlak falan görmedim. Gerçekten çok büyük rahatlıkmış...

Melih Çolak

Cyclist ♥
Tepki
3.073
Bisiklet
Scott
hazır konu canlanmışken bende almayı düşünüyorum bir süre sonra lastiğe zarar veriyor falan diyorlar ne kadar doğru tecrübeli birisi yazabilir mi :)

• Beğen
Tepkiler: Samet Yurt

Mehmet H.

Forum Bağımlısı
Tepki
363
Bisiklet
Ghost
beyaz renkte olan patlak sıvısı iç lastikte işe yaramıyor sadece inmesini geçiktiriyor oda içindeki sıvı boşaldığı için
kurumuyor nedense iç lasitkte tubelesste en iyi randımanı veriyor bu sıvılar
slime denemedim ama beyaz renkte olanlar kadar su gibi akışkan olmadığı için işe yarıyor arkadaşların yazdığına göre

osmancan71

Forum Bağımlısı
Tepki
2.375
İsim
osman
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Cyclocross
20 tl lik beyaz sıvı kullandım ama 40 üzeri basıncta hava kaçırıyor ve o basıncın üzerine çıkamıyorsunuz. Formulax kullandım 65-70 psı kadar çıktım oda şuan 80 tl. Alternatif olarak ekonomik patlak önleme sıvısı bilen deneyen var mı

• Beğen
Tepkiler: Esatesat

Burak Uğurlu

Forum Bağımlısı
Tepki
4.133
İsim
Burak Uğurlu
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Schwalbe nin sıvısını tavsiye ederim. 1.5 sene de bir değiştirmekte fayda var.

Geçen bir büyük bir küçük patlak varken sıvıyı koyup (40 ml kadar) şişirdik. Anında kapattı.

Esatesat

Aktif Üye
Tepki
296
İsim
Esat esatoglu
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Tern
Bisiklet türü
Katlanır
Shwalbenin sıvısını ben de kullandım.dış lastik kullanılamaz hale gelecek şekilde yarılınca olusan patlak haricinde tüm patlakları kapadı. Zira iç lastiği çıkarınca yaklasik 6 ay boyunca birden çok kez patlak gerçekleştiğini ancak bunları kapatmış olduğunu, dış lastik üzerine bıraktığı sıvı izlerinden anladım. Kesinlikle patlak olayına çözüm getiriyor ama almadan önce düşündürecek kadar çok pahalı.bu nedenle bir daha almadım.bu arada kullandığım lastik patlak korumalı shwalbe big apple idi.

• Beğen
Tepkiler: ratm
Tepki
12
İsim
Ahmet Erdoğan
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Formulax marka kullandım. Kendi fikrim tamamen para tuzağı bu işler.hiçbir şekilde memnun kalmadım.şuan cst platinium protector 7 artı iki yedek iç lastikle mutluyum.2 senedir cam çivi vs patlama olmadı. Sıvılar balans ve ağırlık yapıyor,belli bir süre sonra işlevini yitiyor,basınca gelmiyor.

• Beğen
Tepkiler: emre özbay

emre özbay

Daimi Üye
Tepki
224
Başlangıç
2004—05
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
FormulaX kullanıyorum ama balans problemi yapıyor. Lastik şeridi kullanmanızı öneririm.

osmancan71

Forum Bağımlısı
Tepki
2.375
İsim
osman
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Cyclocross
Formulax marka kullandım. Kendi fikrim tamamen para tuzağı bu işler.hiçbir şekilde memnun kalmadım.şuan cst platinium protector 7 artı iki yedek iç lastikle mutluyum.2 senedir cam çivi vs patlama olmadı. Sıvılar balans ve ağırlık yapıyor,belli bir süre sonra işlevini yitiyor,basınca gelmiyor.
Teker dönmüyor o şekilde. Forumulax ve daha ucuzunu kullandım çok işime yaradı. Arazide 40-50 diken battığı yerde bile en az 10 patlak tamir etmiştir sıvılar. Benzer yerlere çok gittigim için sıvı bana hep lazım oluyor. Ama yeri geliyor düz yolda hızlı gitmek istediğimde oluyor. O yüzden zırhlı lastik kullanmıyorum.

Burak Uğurlu

Forum Bağımlısı
Tepki
4.133
İsim
Burak Uğurlu
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Shwalbenin sıvısını ben de kullandım.dış lastik kullanılamaz hale gelecek şekilde yarılınca olusan patlak haricinde tüm patlakları kapadı. Zira iç lastiği çıkarınca yaklasik 6 ay boyunca birden çok kez patlak gerçekleştiğini ancak bunları kapatmış olduğunu, dış lastik üzerine bıraktığı sıvı izlerinden anladım. Kesinlikle patlak olayına çözüm getiriyor ama almadan önce düşündürecek kadar çok pahalı.bu nedenle bir daha almadım.bu arada kullandığım lastik patlak korumalı shwalbe big apple idi.
Sıvı işini genelde serviste enjekte ettiriyorum. Eskiden doc blue alıp servise verip ordan kullan diyordum ama artık uğraşmıyorum. Özelliğini kaybedince patlağı kapayamayınca gidip doldurun diyorum devam. Acayip bir yırtılma olmadığı sürece sorun olmayacağını düşünürsek 1.5 yılda bir bşr teker için çok büyük maliyet değil aslında. İç lastik olmuş 150₺ küsür doğru dürüst olanları.
1 doldurmaya 150₺ verdim tek tekere geçen bana makul geldi.
Ön tekeri de yaptırmadım. Patlak değildi çünkü. Çift değiştirmeye gerek olmadığına inanıyorum, boşuna km yi sıfırlamamak adına. 😉

• Beğen
Tepkiler: Esatesat
Tepki
12
İsim
Ahmet Erdoğan
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Dün itibariyle nazara geldik çelik yay lastiğimi patlattı:)

TeamO2.cc

TeamO2.cc
Tepki
10.623
İsim
TeamO2.cc----Strava----
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Muc-Off No Puncture Hassle Inner Tube Sealant tavsiye ederim.

• Beğen
Tepkiler: osmancan71

Umutech

Üye
Tepki
216
İsim
Umut
Başlangıç
2020—21
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Doc blue dün akşam beni büyük bir dertten kurtardı ki, doğru düzgün enjekte edememiştim yarısını dışarı atmıştı. Yarık diyebileceğim büyük bir patlağı kapattı hatta sıvı dış lastiğe kadar çıktı. Patlak çok rahat duyulacak şekilde ses çıkardı Pısslarken tekeri havaya kaldırıp çevirdim 15-20 saniye hava kaçırdı ses kesildi ama tükürük kontrolünde hala kaçırmaya devam ettiğini görünce yola hızlı bir şekilde devam ettim. 90PSI basmıştım evde kontrol ettiğimde 45PSI kalmıştı. Tekrar 90PSI bastım ve sorun görünmüyor şu an için. Tabi ilk fırsatta lastiği söküp temizlemek gerekir ki içinde kalan parça tekrar patlatmasın. Aşağıda görebileceğiniz bir ortamda lastiği nasıl değiştirecektim bilmiyorum :)

IMG_4025.jpeg