Patlak önleyici jel

kolaj

Üye
Tepki
4
patlak onleyici jeli kullanan var mi? gercekten ise yariyor mu? yariyorsa ne kadar ve nasil yariyor? bana yardimci olabilir misiniz? tesekkurler

• Beğen
Tepkiler: r_scribble
Scudo

nuriaktürk

Forum Bağımlısı
Tepki
1.394
ben kullanıyorum ve gayette memnunum. forumda ararsan bu konu hakkında açılmış baslıgı bulabilirsin.

nuriaktürk

Forum Bağımlısı
Tepki
1.394
(link)

bu linki buldum ama bir atne daha olması lazım gürsel abinin açtıgı.

• Beğen

Nedret Günaydın

Forum Bağımlısı
Tepki
3.629
dere,tepe,dağ ve taşta içi slame dolu lastiklerimle daha hiç bir sorun çıkarmadı.ama dış lastikleri söktüğüm zaman beni nasıl bir iç lastik manzarasının beklediği tahmin edebiliyorum:D .kullanıyorum ve çok memnunum.

• Beğen

nuriaktürk

Forum Bağımlısı
Tepki
1.394
söktüğün zaman söyle bir manzara ile karsılasırsın bir sürü tüy parçası.ben

Spec

Forum Demirbaşı
Tepki
659
Benim arkadaşım slime kullanıyordu ve hiçbir işe yarmadığını gördük. Küçük bir patlak kapanmamış iç lastikte. Slime iç lastigin dışına akmış ve iç lastiğin dışını ıslattığı için yama da tutmamış o da sinirlenip iç lastiği slime ile birlikte çöpe atmış. Ben de slime kullanmayı düşünüyordum ama artık düşünmüyorum. Forumda okumuştum çok işe yaradığını ama işe yaramadığını gözümle görünce güvenim sarsıldı. Belki sadece ufak dikenlere karşı işe yarıyordur. Gerçi arkadaşın iç lastiğindeki patlak da çok büyük değildi.

Turhan Evci

Forum Bağımlısı
Tepki
313
@kolaj

Merhabalar,
Ben kullandım ve halende kullanıyorum. :)
Öncelikle belirteyim, ben asfalt yolda kullanıyorum. :p
Bundan önceki lastik grubumda 3 sene boyunca aynı şambriyelle vede dış lastikle kullandım, 7 kere lastiğim patladı, 6 sında şişirip tekrar yola devam ettim, zaten lastik patladığı anda delik tıkanıyor, yani lastik sadece hava kaçırmış oluyor.
7. ci patlamasında iflah olamadı, lastikçi lastiği söktüğünde; " -Abi dış lastik kevgire dönmüş, komple değiştirmek lazım" demişti.
Dış lastiğin kevgire dönmesinin nedeni ise ;
Kargaların kırmak için yere attığı midye kabuklarının üzerinden çatır çatır geçmek hoşuma gidiyordu, meğersem her kabuk lastiğime ayrı ayrı imza atıp yarmışlar.

Bir arkadaşımla ormanda giderken, yerdeki dikenli dal parçası kıvrılıp, arkadaşımın bisikletinin lastiğini yandan patlatmıştı, ve bu durumda patlak önleme sıvısı iş görememişti, komple lastiği söküp yeni şambriyel takmak zorunda kalmıştık.

Bu gün için derimki, hani yanınıza cüzdan almadan dışarı çıktığınızda kendinizi çıplak hissedersiniz ya, bende patlak önleme sıvısı olmadan adım atmıyorum.

• Beğen

nuriaktürk

Forum Bağımlısı
Tepki
1.394
büyük dikenlerde pek işe yaramıyor bunu zaten belirtiliyor ama benim bu üçüncü senem silimesiz bir bisiklet düünemiyorum.

Spec

Forum Demirbaşı
Tepki
659
Ben mi şanslıyım anlamıyorum. Ne şerit var ne slime geçen yaz 1500 km yakın yaptım ki bütün sahil cam kırıkları ile dolu bir kere bile yolda patlamadı. Bir kere sadece evde aksam uyurken patlamıştı. İç lastik eski olduğu için sibop yerinden kopmuş görünce şaşırmıştım.

Sercan

Forum Bağımlısı
Tepki
204
Kullandığın dış lastik nedir acaba? Ben de daha lastik patlatamadım 2000 km oldu yaklaşık. Yarışa ve araziye de girdim, ama patlamadı hiç. Ben ucuz diye CST aldım, ama çok memnun kaldım, değiştirmedim. Lastik için ayırdığım paraya arka attırıcı aldım.

googoo__

Üye
Tepki
36
İsim
gökhan
Tyre protector ürünü gerçekten devrim niteliginde, uzun turlara çikanlar için müthiş buluş hemde fiyatı hesaplı arkadaşlar

Test videosu icin link

Ürünün resmi sitesi
(link)

(link)