Patagonya Fatihi TTT 3. Oldu

Konu, 'Outdoor' kısmında actionman tarafından paylaşıldı.

 1. actionman

  actionman Yeni Üye

  Kayıt:
  19 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  2
  Beğeniler:
  2
  Şehir:
  İstanbul
  TTT PATAGONYA' YI FETHETTİ...


  "2008 Patagonia Expedition Race" sonuçlandı. 11 takımın start aldığı 560 km. lik bu zorlu mücadelede sadece 4 takım bitiş çizgisine ulaşabildi. Yarışmada Türkiye temsilcisi takımımız olağan üstü bir gayret göstererek yarışmayı bitirdiği gibi ülkemize bir de üçüncülük kazandırdı. Tüm organizasyon boyunca sempatik ve yardımsever tavırları ile tüm ilgiyi üzerinde toplayan ekibimiz, ödül töreninde de en büyük coşku ve tezahürat eşliğinde ödüllerini aldı. Yarışmaya katılan tüm ekipler ve basın elemanları ülkemizde yapacağımız uluslararası bir yarışmaya mutlaka katılmak istediklerini belirttiler.  SONUÇLAR

  1
  146:42
  Authentic-Nutrition
  Fransa Amerika

  2
  158:31
  Canarias - Andalucia Spiuk Tenerife
  İspanya

  3
  163:18
  Team Touareg Turk
  Türkiye

  4
  167:31
  Team Littleton Bike and Fitness
  USA/Kanada

  5
  Dis. PC6 Km 384
  Medilast Sport Lleida – Sky
  İspanya Şili

  6
  Dis. PC4 Km 281
  Raid 74.org - Sky Airlines
  Fransa

  7
  Dis. PC4 Km 281
  Punta Arenas - Chile
  Şili

  8
  Dis. PC4 Km 281
  Quasar Contra Master
  Brezilya

  9
  Dis. PC4 Km 281
  Montagne Team
  Arjantin

  10
  Dis. PC3 Km 247
  Club Patagonia
  Arjantin

  11
  Dis. PC3 Km 247
  Untamet Adventure
  Amerika


  TTT "PATAGONYA EKSPEDİSYON YARIŞI" NDA DÜNYA ÜÇÜNCÜSÜ OLDU


  Ana sponsorluğunu DIGITURK- İZ TV'nin üstlendiği Team Touareg Türk (TTT), Şubat ayında 5. si düzenlenen Patagonya Ekspedisyon Yarışı'nda Dünya 3. sü oldu. TTT ilk defa bir Türk ekibin kabul edildiği bu zorlu yarışmada üçüncülüğü elde ederek büyük bir başarıya imza attı.  DIGITURK- İz TV'nin sponsorluğunu üstlendiği Türkiye'nin ilk ve tek macera yarışı takımı Team Touareg Türk, 9 gün süren 600 km'lik etapta dağ bisikleti, koşu, sea kayak, yön bulma, strateji oluşturma, ip etapları, mağara ve buzul geçişleri gibi birbirinden zorlu outdoor disiplinleri başarıyla geçti. Uçsuz bucaksız stepler, keskin buzullar, karanlık ormanlar, bataklıklar ve yüksek dağlar Türkiye'nin Patagonya'daki temsilcisi TTT'e engel olamadı.


  TTT elde ettikleri 3.lük derecesi ile ilgili olarak şunları söyledi: "Her şeyden önce "Patagonya Ekspedisyon Yarışı"nda ilk defa kabul edilen Türk ekip olmak bizim için çok önemliydi. Yarışmada aldığımız 3.lük hedefe ne kadar yakın olduğumuzu gösterdi. Yola devam edip daha iyi dereceler almak amacındayız. Türkiye'ye bu dereceyi kazandırdığımız için çok gururluyuz."

  Team Touareg Türk, elde ettikleri bu üstün başarıyla Türkiye'deki macera sporlarına gönül vermiş daha pek çok sporcunun uluslararası yarışmalarda boy göstermesinin yolunu açmış oldu. Yarışmaya katılabilmek için, daha önce dünya şampiyonası gibi büyük organizasyonlarda yarışmış olma koşulu aranıyor. Resmi sponsorluğunu Şili Olimpiyat Komitesi' nin üstlendiği "Patagonya Ekspedisyon Yarışı" dünyada olimpiyat komitesi tarafından desteklenen ilk macera yarışı olma özelliğini taşıyor. Tierra Del Fuego'da yaşayan Karunka halkının izin verdiği koruma alanı ilk kez yarışmacılar tarafından geçilerek dünya turizmine açıldı. Yarışma İz Tv'de "TTT ile Çık Dışarı" -Patagonya- bölümlerinde yayınlanacak.

  TTT sponsorları: Digitürk İZ Tv,Columbia Sports Wear,NOKIA NSERIES,Suunto,Oakley,Hard Line Nutrition,Unifo

  Yarış ile ilgili fotoğrafları sitemizin http://www.touaregturk.net/index.php?categoryid=51&p17_sectionid=31 sayfalı linkinde bulabilirsiniz.
   
  mecaoz ve Ediz Tevfik Özgan bunu beğendi.
 2. alpinist63

  alpinist63 Kıdemli Üye

  Kayıt:
  24 Şubat 2008
  Mesajlar:
  283
  Beğeniler:
  189
  Şehir:
  İzmir, Şanlıurfa
  Seviye:
  evet bunu duymuştum tebrik ederim:)