Passo dello Stelvio 2760 m (22.07.2015)

can onur

Forum Bağımlısı
Tepki
3.289
İsim
Can Onur
Başlangıç
1982—83
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhaba arkadaşlar,
İstanbul'dan yola çıktım ve yaklaşık 1 aydır yoldayım. Transfagaraşan (2034) ve Hochalpen Strasse (Edelweisspitze 2571 m, Hochtor 2504 m)'den sonra Stelvio (2760 m) geçidinden de geçerek Milano'ya vardım. Şansıma hava çok güzeldi ve Stelvio çok keyifliydi. İtalya'ya direkt uçarak değil de arkamda yükle, Türkiye'den bisikletle gidip, bu geçidi geçmek ise apayrı bir keyifti. Stelvio'da çektiğim bazı fotoğrafları paylaşacağım. Daha sonra timelapse ve diğer fotoğraflarımı da blog sayfamda yayınlayacağım.
Milano'dan sevgiler.

DSC08279.JPG DSC08270.JPG DSC08276.JPG DSC08278.JPG DSC08296.JPG DSC08283.JPG DSC08297.JPG DSC08303.JPG DSC08291.JPG DSC08298.JPG DSC08336.JPG DSC08334.JPG Prato.jpg DSC08311.JPG DSC08338.JPG

Scudo

Edip D.

HTFU!
Tepki
5.376
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Diğer
Arkadaş, şu Stelvio'yu her gördüğümde tüylerim diken diken oluyor.

Ayaklarınıza sağlık... Harika olmuş...

can onur

Forum Bağımlısı
Tepki
3.289
İsim
Can Onur
Başlangıç
1982—83
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Edip Dinçer Çok teşekkürler. Gerçekten de çok keyifli bir tırmanıştı.

Orhan Akarkut

Forum Bağımlısı
Tepki
1.092
Bisiklet
Cannondale
Bravo. İmreniyorum. Çok ülkeli turlar için vize konusu nasıl çözülüyor? Her ülke için ayrı ayrı turist vizesi mi almak gerekiyor?

Tepki
104
İsim
Özgür
Bisiklet
Cube
Ayağınıza sağlık Stelvio'ya çıkma şansını inşallah biz de buluruz.

• Beğen
Tepkiler: can onur

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Karadeniz halt etmiş dünyanın en güzel yayları yolları, kırları, yokuşları bu Alpler de geçen sene İsviçre den karayoluyla Milanoya geçme şansım olmuştu tabi Stelvio dan değil otoyoldan gelmiştim ama hayran kalmıştım. Beton yığını yok, derelerde çöp yok, köyler kasabalar masalsı şekilde, tarihi yapısı korunmuş. Ayaklarınıza sağlık.

Samet Arslan

Forum Bağımlısı
Tepki
299
Bisiklet
b'Twin
@can onur Tebrikler. Zor ama bir o kadar da güzel bir yol gibi gözüküyor. Yanlış hatırlamıyorsam Cyclist dergisinde de yazılmıştı bu rota.

@Orhan Akarkut Bir Schengen vizesiyle halledilebilir diye düşünüyorum, ayrı ayrı almaya gerek yok.

• Beğen

Talha Ateş

Forum Bağımlısı
Tepki
605
Bisiklet
Bianchi
@can onur
@can onur

Can bey tebrik ederim. Bir sorum olacak size; Stelvio geçidinde çadır kuranlar var mı? Daha doğrusu o mevkide çadır ile konaklamaya izin veriliyor mu? Bu benim için özel bir konu.

Başarılarınızın devamını dilerim:)

jaks39

Üye
Tepki
40
İsim
ilker
@can onur iyi eğlenceler rast gelsin inş. bu arada blog sayfanızın ismini imzanızda yada yazıda belirtirseniz bizde inceleriz.

MehmetAliB.

Forum Bağımlısı
Tepki
4.927
Çok güzel turlarınız var. Keyifli turlar diliyorum.

Size bir sorum olacak. Stelvio gibi yüksek rakımlı yerlerde hava durumu nasıl, yağmur için nasıl bir yağmurluk önerirsiniz? İlkbahar ve yaz turu olarak düşünün
Şunlar bazı seçtiklerim
(link)
(link)
Evde zaten yağmur geçirmez montum var ama bisiklet için değil ve çok terletiyor

can onur

Forum Bağımlısı
Tepki
3.289
İsim
Can Onur
Başlangıç
1982—83
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Hasan Saylık Karadeniz bölgesinde ayağımın ve tekerimin değmediği yer kalmadı diyebilirim. 15 ülke gezdim ama hala Karadeniz'in güzelliğinin yanına yaklaşacak bir ülke görmedim. Karadeniz'i çirkinleştiren cahil ve hoyrat insanlardır. Bu muhteşem doğaya yeşil yol denen projeyi düşünmek, Karadeniz Viyadüğünü yapmak, muhteşem Karadeniz mimarisinin yanına Toki binaları dikmek, gökdelenler yapmak, cehaletin alameti farikasıdır. Avusturya Alpleri, İtalya Alpleri, Dolomitler ve birçok güzel yer gördüm. Cümlemin başında da dediğim gibi, Karadeniz'in yanına bile yaklaşamaz hiçbiri. Umarım güzel memleketimize daha iyi davranmayı öğreniriz.

@Talha Ateş İtalya'da çadır yasak ama ben kuruyorum, kimse de bir şey demiyor. Stelvio'da çadır kuran görmedim.

@MehmetAliB. Bahsettiğiniz markaları bilmiyorum. Stelvio, bir dağ ve önlem alarak gitmek lazım.

@jaks39 Çok teşekkürler. Blog sayfam: (link)

Murtega

Daimi Üye
Tepki
519
İsim
Murat B.
Bisiklet
b'Twin
Hocam, Macaristan'in sikiciligindan sonra ilac gibi gelmistir Alpler eminim ki. Ibretle takip ediyoruz. Selamlar. :)

• Beğen

can onur

Forum Bağımlısı
Tepki
3.289
İsim
Can Onur
Başlangıç
1982—83
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Murtega Macaristan gerçekten de çok sıkıcıydı Murat (Budapeşte ve Esztergom hariç). İnsan bi' viraj, eğim, ağaç, köy vs bir şeyler görmek istiyor ama maalesef bunların hiçbiri yoktu Macaristan'da. Neyse, şimdilik keyifler iyi sayılır. Görüşmek üzere. Sevgiler, selamlar...

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Çok merak ettiğim yerlerden birisidir. Instagram, Facebook gibi sayfalarımızda bile çok paylaşırdık. Emeğinize sağlık diyorum ve devamını bekleriz :)

can onur

Forum Bağımlısı
Tepki
3.289
İsim
Can Onur
Başlangıç
1982—83
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@BF Okuru Teşekkürler. Devamı gelecek tabii ki... Sevgiler...

can onur

Forum Bağımlısı
Tepki
3.289
İsim
Can Onur
Başlangıç
1982—83
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Yol bisikleti

Milbert Hofen

Forum Bağımlısı
Tepki
1.623
Bisiklet
Canyon
Abi fotoğraflar çok güzel ama benim dikkatimi daha çok bisikletin çekiyor. Harika bir şey. Buram buram yaşanmışlık kokan yapısına bayıldım.

• Beğen

can onur

Forum Bağımlısı
Tepki
3.289
İsim
Can Onur
Başlangıç
1982—83
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Soner Közen Soner'ciğim, bu yaz yola çıkarken beni düşündüren tek şey bisikletimdi. Ben her halükarda bu yolu yapardım ama bisiklet yapabilecek miydi acaba? Valla Bisan'a helal olsun; 115 kg ağırlıkla (85 kg ben + 30 kg yük), Shimano Tourney sistemle, 2500 metre üzeri iki, bir tane 2034 metrelik üç Alp geçidi, 1000 metre civarında da dört adet yüzde 10 küsür ortalamalık geçit geçti, iki ayda toplamda 5000 kilometre yol yaptı. Geçtiğimiz yılların da yorgunluğu var tabii... Seyahatim sonuna kadar beni idare etti ama Prishtine'ye geldiğimde bisikletim alarm vermeye başladı; maşam kırıldı önce, sonra da arka jant kırılmaya başladı. Şimdi Bisan'ımı tekrar revizyondan geçireceğim; seneye beraber yeni geziler yapacağız. Bu arada, yazın seninle buluşamadığıma üzüldüm. Umarım bir gün karşılaşacağız seninle...