Paris'ten Pekin'e bisikletle gidecekler

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında roadworms tarafından paylaşıldı.

 1. roadworms

  roadworms Yeni Üye

  Kayıt:
  15 Aralık 2004
  Mesajlar:
  44
  Beğeniler:
  57
  Şehir:
  İstanbul
  Seviye:
  Paris'ten Pekin'e bisikletle gidecekler

  Bisikletliler, 16 Mart'ta Eiffel kulesinin önünden yola çıkacakKafilede 100'den fazla bisikletli olacak.Çoğu Fransız 100'den fazla bisikletli, önümüzdeki yıl Paris'ten Pekin'e pedal çevirecek.95 erkekle 20 kadından oluşacak kafile, 12 bin km yol kat ederek Pekin Olimpiyatları'ndan hemen önce Çin'in başkentinde ulaşacak.Bisiklet turizminin bu dikkat çekici girişimi, bugün Paris'te Fransız Bisiklet Turizmi Federasyonu'nca açıklandı.

  Bisikletliler, haftada bir gün mola vererek, günde 80-160 km yol alarak olimpiyatlardan beş gün önce Pekin'e varacak.

  Bisikletliler, bu uzun yolculukta 12 ülkeden geçecek. Bu ülkeler sırasıyla şunlar: Fransa, Almanya, Avusturya, Macaristan, Sırbistan, Romanya, Moldova, Ukrayna, Rusya, Kırgızistan, Kazakistan, Çin.

  Federasyon başkanı, bu maceranın sportif veya fiziksel amaç taşımadığını söyledi.

  Çeşitli bakanlıkların desteklediği girişimle olimpiyat değerlerine vurgu yapılacağı, özellikle de "seyahat, keşif ve paylaşım" fikrinin öne çıkarılacağı kaydedildi.

  Bisikletliler, 16 Mart'ta Eiffel kulesinin önünden yola çıkacak. Kafile, 8 Ağustos'ta başlayacak oyunlardan önce Pekin'e ulaşacak.

  21.09.2007 ' in haberi
   
 2. Erhan Doğaner

  Erhan Doğaner Bisikletkolik

  Kayıt:
  28 Aralık 2006
  Mesajlar:
  1.046
  Beğeniler:
  62
  Şehir:
  Ankara
  Seviye:
  Moskova üzerinden geçicekler ancak yazın geçtikleri için soğuğu atlatabilirler. Türkiye dururken ne gerek böyle şetlere:D:D ama tabi unuttuğumuz bişey var Türkiye daha yakın ama daha riskli bir güzergah olurdu çünkü Irakdan devam etmleri gerekebilirdi(tabii bu benim varsayımım) ve orada şu anda savaş var... Oranda olmazdı sanıyorumki, geriye bir Ermenistan kalıyor zaten... Herneyse madem seçmişler yollarını; iyi yolculuklar bu arkadaşlara:)
   
 3. shaq

  shaq Kıdemli Üye

  Kayıt:
  21 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  339
  Beğeniler:
  163
  Şehir:
  İzmit
  Seviye:
  çok uzun yha :D