Paris Roubaix

dukehayda

Üye
Tepki
164
İsim
Haydar
@hamlet2006

(link) Fransaya hoşgörüsüz ve baskıcı, üniter devlet demek biraz dış güçler bizi kıskanıyor kafalarının ürünü. dutch cornerın anlatılması o alaka yani. ayrıca, bayrağı götüren insan da binbir ikna ile zorla götürdü nasyonelistlikle baskı yapıp o insanın pazar günü keyfini böldünüz belki de. gün içinde flaman bayrakları, valon bayrakları falan da görmüşken ne gerek var şimdi Fransaya karşı bayrak üzerinden his açığa çıkarmaya çalışmaya? bisikletle ilgilenelim. ya da bu konunun ilginebileceğimiz bir alt konusu turist olarak şöyle yarışları izlemeye neden gidemediğimiz olsun mesela, böyle alakasız şeyler değil.

Scudo

Cemal Ç.

Sadece sürüyorum. 😒 𐱅𐰇𐰼𐰰- 🚵‍♂️🚴‍♂️
Tepki
20.646
İsim
Cemal ÇELİK
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
@Triban

Benim ülkemde ki iç savaşı durdurmaya dahil olan Fransız askerleri, benim ülkemde ölürken ben kıçımın keyfine burada eğlenip sağa sola sarkıp, ona buna karışıp bayrak sallıyordum. Özür dilerim. Suriyeliler gibi götümü kurtarma peşinde olup ülkemde ki yangını görmeden eğlendiğim için. Tövbe tövbe ?.

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.969
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@dukehayda

Her ne kadar bu konuyu uzatmak istemesem de Fransa gibi bir devlete hoşgörüsüz ve baskıcı demek için biraz objektif olmanın yeterli olduğunu düşünüyorum.

Paris Roubaix'nin eski şampiyonlarından John Degenkolb; yarıştaki parke taşların(pave) korunması ,yenilenmesi vb işleriyle uğraşan ''Les Amis de Paris Roubaix'' (Paris Roubaix Dostları) derneğine bağışta bulunmuş.
D4Ch5SpW4AErctb.jpg

Cemal Ç.

Tepki
20.646
İsim
Cemal ÇELİK
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
@hamlet2006

29. kısım benim düşündüğümden çok daha kısaymış. Viesly adındaki köye kadar devam ederler sanıyordum ama ana yola varınca dönüyorlarmış. Sanırım bazı sarı yeleklilerde öyle sanıyordu ki uzaktan görünüyorlardı ?. Pavélerde geziniyorlardı.

asibol

Daimi Üye
Tepki
496
İsim
war_ALL
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@trainspotting35
Ne matriksi? Tansiyon haplarıdır onlar...
İçindekini çıkarmıştır. "Sende olanı sana koycaz" @hamlet2006 usta karışık var mı? ?

@:DDD
Hep @CmlCLK 'ın yüzünden. Gördü kenarda @CmlCLK 'ın bıyıklarını; kıskandı; "Niye kestim ben ya" diye diye kendini bitirdi.

Son düzenleme:

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.969
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Estağfurullah değerli dostlarım.Ben sadece seyrettiğim yarıştan keyif alabilecek kadar yarışlardan bir şeyler anlıyorum.Zaten amacımız da bu yarışlardan keyif alabilmek.
Yarış marış hikaye ben sizleri ve sizlerle muhabbet etmeyi seviyorum.
______________________________________________________________________________________________________________________________
Philippe Gillbert yarış sonrasında şunları söylemiş:
"Tüm monument klasikleri kazanma hedefime yaklaşıyorum. Bugün her zamankinden daha yakınım. Kaçış grubu bizi pek korkutmadı. Politt'le kaçtık, çok cesur bir bisikletçi olduğunu söyleyebilirim. Benim için ideal bir kaçış arkadaşıydı. Sonrasında çok plan yapmadım, en iyi olan kazandı. 3 yıl önce bu klasiklere odaklamayı tercih ettim. Ronde'yi kazandım, bugün de Paris-Roubaix'yi kazandım. Kendimi bu yarışlar için dönüştürdüm bu değişiklikten de çok memnunum''
D4IBXZaWAAA-0sy.jpg

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.465
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Burada ideal kaçış arkadaşı derken hem beni taşıdı hemde sprintte zorlamadı demek istemiş bence. ? Överken giydirmiş gibi.

Vay arkadaş bende yorum yapacak kıvama geldim galiba. ?

asibol

Daimi Üye
Tepki
496
İsim
war_ALL
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@trainspotting35

Hocam gerçekten bisiklet sporu çok güzel bir spor. Benim sırasıyla 1 ve 2. sporum futbol, basketboldu. Ama son iki sendir bisiklet 1inci sırayı aldı.

Düşünün ki dünkü yarışta duyduğum heyecan, bir Galatasaray taraftarı olarak şampiyonluğa gittiğimiz senede, dün akşam oynadığımız FB derbi maçında yoktu. Nereden nereye...

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.465
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Yalnız yarışın ilk 100 km si gereksiz gibi evdekilerle boşuna papaz oldum. Hanım son 30 km kala kapat artık bak bitiyor zaten diye kumandaya hareketlenince dedim ne yapıyorsun herşey bu 30 km zaten. Hanımda durur mu yapıştırdı cevabı eeee neden sabahtan beri seyrediyoruz o zaman ??

Tepki
5.345
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ben yaşladım bisiklete başlamak için diyordum Roubaix gibi bir yarışı benden sadece 3 yaş küçük bir sporcu kazandı. ?tebrikler gerçekten.

Ben de en azından granfondo koşarım artık daha da sararsa ironman mi olsam ne yapsam ?

Ve çıta artar.... ?

@trainspotting35
Aynı aynı ?
Kayın valide bizdeydi "arkana bakma çocuğum sen bisikletini sür" diyodu en son kaybedince "ben dedim o kadar arkana bakarsan boynun ağrır diye" dedi yardı beni gülmekten ?

asibol

Daimi Üye
Tepki
496
İsim
war_ALL
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@hamlet2006
Bu sene Quick Step takımının yardımlaşması inanılmazdı gerçekten. Klasikleri paylaştılar resmen. Ama seneye Alaphilippe dahil tüm Quick Step takımı Gilbert için çalışır bence.

Triban

Forum Bağımlısı
Tepki
4.349
@Bigpatron
:)
Senede bir defa yapılan bir bayramda,mesela 29 ekim cumhuriyet bayramında,stadyumlarda yapılan kutlamalar esnasında,bir Suriye'li veya bir Afganistan'lı kendi ülkesinin bayrağını açıp,kutlamalara eşlik edebilir mi?
Böyle bir şey yapan birisi olabilir ama bu yapılan şey ''saçma'' olmaz mı?
Sevgili @hamlet2006 diyor ya,''NE ALAKASI VAR?!'':naslyany:

Fransa'daki bu yarış,o bölgedeki insanların bir kutlaması/bayramı..Bir Türk,tabi ki bu bayramlara katılabilir ama bayrak sallamanın bir anlamı yok ki..
Bir de o kadar Türkseniz,ne işiniz var oralarda?Hadi oradasın,bari tüm Dünya'ya bayrak sallama..Hem ülkeden kaçıp gidiyorlar,hem de o bölgedeki insanların bayramlarında bayrak sallıyorlar..!
Türkiye'yi çok seviyorsanız,gelin buraya..Patates 6 lira,yer misiniz?!

Ben lafımı esirgemem..Türkiye dışında yaşayan insanlara Türk gözüyle bakmıyorum..
Şöyle düşünelim..Abd'de yaşayan bir Japon,Japon'mudur?Bence değildir..Japonsan,Japonya için çabalamalı,Japonya için vergi vermeli,Japonya için askere gitmeli,Japonya için mücadele etmelisin..Abd için mücadele eden,hele Japonya'ya atom bombası atan bir Abd için mücadele eden birisi,nasıl Japon olabilir?Böyle bir şey olamaz..

Türkiye'ye alenen düşmanlık besleyen ülkelere kaçıp,bu ülkeler için mücadele edip,sonra da bu ülkenin bayramlarında Türk bayrağı sallamanın mantığı nedir?!

Bu bayrak sallayan arkadaşı da,ben daha önce engellemiştim..Konudaki yorumlarımı okuyup,beğeniyor,sonra alıntı yapıyor filan..Yahu,seni engellemişim,bunu da biliyorsun,ne diye mesajlarımı beğeniyorsun,benden alıntı yapıyorsun?!

Neyse,beni boşverin..Durmak yok,bayrak sallamaya devam..!

Cemal Ç.

Tepki
20.646
İsim
Cemal ÇELİK
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Sn. @Triban, engele devam. Ülkenin delirttiği için sağa sola saranlarından birisiniz sanırım. Bana bulaşmayın.
Dipçe: 29 ekim Cumhuriyet bayramı ile böyle bir oluşumu birbirine karıştırmanıza diyecek sözüm bile yok.